fajkowo.pl, Kupiłeś tam zippo ? Podziel się opinią !

Miejsce na zadawanie pytań odnośnie oryginalności
Regulamin forum
1. Wszelkie pytania o oryginalność zapalniczek prosimy zadawać w tym temacie
2. Nie piszemy w treści wiadomości zdań typu: Jak w temacie...
3. Aby uzyskać szybką i prawidłową odpowiedź do swojego postu należy załączyć zdjęcie spodu obudowy oraz wkładu, lub link do ogłoszenia/aukcji.
3. Niestosowanie się do niniejszego regulaminu skutkuje kasowaniem ogłoszenia bez ostrzeżenia.
hnmnrfjq3af8
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 30, 2016 8:43 pm
Bday.: | ZIPPO

fajkowo.pl, Kupiłeś tam zippo ? Podziel się opinią !

Post autor: hnmnrfjq3af8 »

Witam wszystkich ! Jestem tutaj nowy, a także świeży w zabawie z Zippo.
Chciałbym kupić pierwszą w moim życiu zapalniczke ZIPPO. I w związku z tym mam trzy pytania, a mianowicie:

Czy kupował ktoś produkty Zippo w sklepie internetowym "fajkowo.pl" ?
Odnalazłem w tym sklepie model Z200 Brush Chrome w bardzo atrakcyjnej cenie 49.99 zł. Jak na sam początek odpowiada mi wygląd oraz nie oszukujmy się cena. Niby jest to promocja, ale czy ten produkt w tej cenie jest oryginalny i można bez obaw dokonać zakupu ? Prosiłbym o opinie tego sklepu bo nie chciałbym się na sam początek rozczarować.

Druga sprawa to, czy kamień jest już fabrycznie w zapalniczce ? Co do benzyny to wiem że muszę dokupić osobno.

Trzecie pytanie a zarazem ostatnie. Czy obudowa modelu Z200 jest wykonana ze stali czy mosiądzu ?

Pozdrawiam, dziekuje za odpowiedzi i poświęcony czas.
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: fajkowo.pl, Kupiłeś tam zippo ? Podziel się opinią !

Post autor: viciu »

Ad 1. Nie wiem, nie kupowałem, ale sklep jest znany w środowisku fajczarzy i nie wydaje mi się, by ryzykował reputację rzucając podróbki na rynek. Co do ceny - jak najbardziej odpowiednia za ten model.
Ad 2. Jest. Tylko pamiętaj, że w pierwszym okresie będziesz się zapalniczką bawił, pstrykał, strzelał i odpalał, więc na długo może nie wystarczyć. Przy średnim używaniu codziennym kamień wystarcza na dwa - trzy miesiące. Warto mieć zapas w zapasie.
Ad 3. Odpowiedź jest na forum, ale że dawno temu a świeżak jesteś, wkleję tutaj:
Enzo pisze:Obecnie, zapalniczki robione są z takiego samego materiału jak przed wojną, czyli mosiądz galwanizowany chromem, srebrem, złotem tudzież pokrywany farbami lub lakierami.
PS. Nick masz taki, że olaboga... Na zlotach, jak się pojawisz, zrobisz karierę jak każdy będzie go chciał wymówić.
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Awatar użytkownika
gacoperz
Posty: 3353
Rejestracja: pn mar 14, 2011 11:30 am
Bday.: / ZIPPO /
Allegro: gacurro
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Re: fajkowo.pl, Kupiłeś tam zippo ? Podziel się opinią !

Post autor: gacoperz »

Chym. Czy to reklama?
hnmnrfjq3af8
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 30, 2016 8:43 pm
Bday.: | ZIPPO

Re: fajkowo.pl, Kupiłeś tam zippo ? Podziel się opinią !

Post autor: hnmnrfjq3af8 »

@viciu
Dzięki za odzew. Dzisiaj zamówie u nich Z200 i do tego benzyne na start. Mam nadzieje że się nie zawiode. Przyjdzie pewnie w piątek to się nią pochwale na forum.

A co do droższych wersji Zippo, to one różnią się tylko grafiką/malowaniem ?

PS. Fakt, chociaż będę się tym wyróżniał :)
gacoperz pisze:Chym. Czy to reklama?
Wygląda na reklame. Jeżeli post narusza regulamin proszę o przeniesienie do kosza.
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: fajkowo.pl, Kupiłeś tam zippo ? Podziel się opinią !

Post autor: viciu »

hnmnrfjq3af8 pisze:A co do droższych wersji Zippo, to one różnią się tylko grafiką/malowaniem ?
Właśnie o tym jest między innymi to forum. Wszystko zależy od tego, czy do użytku czy do gablotki, czym zdobiona, jak zdobiona, jakie ma wykończenie, czy to masowa produkcja czy unikat... Za dużo zmiennych, by to jednoznacznie określić.
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
hnmnrfjq3af8
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 30, 2016 8:43 pm
Bday.: | ZIPPO

Re: fajkowo.pl, Kupiłeś tam zippo ? Podziel się opinią !

Post autor: hnmnrfjq3af8 »

Zakupione Z200 i do tego benzynka na start. Pojawi sie u mnie w piątek. Gdy tylko przyjdzie pochwale się zdjęciami. :mrgreen:
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: fajkowo.pl, Kupiłeś tam zippo ? Podziel się opinią !

Post autor: viciu »

hnmnrfjq3af8 pisze:Gdy tylko przyjdzie pochwale się zdjęciami.
Obierasz słuszną linię. Życzę dalszego rozwijania uzależnie... Tfu! Hobby.
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
hnmnrfjq3af8
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 30, 2016 8:43 pm
Bday.: | ZIPPO

Re: fajkowo.pl, Kupiłeś tam zippo ? Podziel się opinią !

Post autor: hnmnrfjq3af8 »

Witam po krótkiej przerwie ! Doszło właśnie moje pierwsze zippo ! Prosiłbym was o sprawdzenie oryginalności mojego nowego cuda. Troche mnie martwi że nie mam naklejonego hologramu, ani tej karteczki z gwarancją. I ten wytłoczony napis Zippo na spodzie jest jakiś dziwny. Poniżej dołączam zdjęcia. Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
oppiz
Titanium Coated
Titanium Coated
Posty: 2286
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 1:25 am
Bday.: ... ZIPPO ..
Lokalizacja: Legi(a/o)nowo

Re: fajkowo.pl, Kupiłeś tam zippo ? Podziel się opinią !

Post autor: oppiz »

Oryginał, ten rocznik przez parę miesięcy (m. in. w sierpniu) był produkowany z takim popapranym logo na spodzie.

Wysłane z SM-G925F
Zapalniczko... pokaż mi swój spód... i wkład, a powiem ci czym jesteś.
Awatar użytkownika
gacoperz
Posty: 3353
Rejestracja: pn mar 14, 2011 11:30 am
Bday.: / ZIPPO /
Allegro: gacurro
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Re: fajkowo.pl, Kupiłeś tam zippo ? Podziel się opinią !

Post autor: gacoperz »

Obrazek

:-)
ODPOWIEDZ