dobór małego laptopa

Dział forum w którym można poruszać tematy nie związane z ZIPPO
Zwierzak

Re: dobór małego laptopa

Post autor: Zwierzak »

Mam dokładnie tego samego netbook'a co Buba i zdecydowanie w 100% mogę go również polecić . Dla mnie najważniejsza jest bateria która naprawde potrafi wytrzymać kilka ładnych godzin , no a pozatym estetyka i lekkość w użytkowaniu .
Niezamieniłbym tego maleństwa na zadnego innego laptopa ;)
Seraphim

Re: dobór małego laptopa

Post autor: Seraphim »

Ipad do przeglądania internetu i filmów może i mógłby być, ale cena imo jest zbyt duża jak na gadżet który służy głównie do rozrywki. Czasem coś trza jednak napisać czy skorygować, a co standardowa klawiatura to jednak to. Może zbytnio srogo patrzę na ten sprzęt przez pryzmat "dzieci ajfonów" ,ale czasem do pracy mógłby posłużyć, a w moim wypadku nie wiem czy istnieje nakładka na AutoCADa czy Robot-a. To akurat tyczy się mojej branży, ale zostawiam to kupującemu, gdyż może i i w tym wypadku taka zabawka do pracy się czasem przyda.
jarmor
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 14
Rejestracja: pt maja 13, 2011 11:20 am
Bday.: ... ZIPPO ..
Allegro: jamamimo
E-bay: jamamimo

Re: dobór małego laptopa

Post autor: jarmor »

Seraphim pisze:Może zbytnio srogo patrzę na ten sprzęt przez pryzmat "dzieci ajfonów"
Zdecydowanie :)
Cena używanego iPada 1 z 3G i 16GB w dobrym stanie to około 1200-1300 - nadal sporo ale już nie kosmos.
Jeżeli chodzi o klawiaturę to byłem zaskoczony jak wygodnie i szybko się na niej pisze (w układzie szerokim) a "ogonki" wręcz genialnie.

Rzeczywiście iPad nie zastąpi stacjonarnego czy "pełnego" notebooka ale z netbookami może powalczyć. Jest sporo aplikacji dobrze napisanych i zoptymalizowanych pod iOS ale i dopasowanych do możliwości fizycznych iPada.
Trzeba się trochę przestawić, czasem bardzo trochę ale się opłaca.
Brak pamięci masowej rzędu kilkuset giga na początku może być przykre - no nie mam wszystkiego ze sobą :rozpacz: .
To jest urządzenie sieciowe więc dyski sieciowe bardzo są pomocne.
Niestety nie jest iPad całkiem wolny. Pewnych czynności bez kompa nie zrobisz.
Dla mnie koszmarem jest konieczność (na szczęście można ją ograniczyć do minimum) korzystania z iTunes. No poprostu nie ogarniam tego programu.

Nie będę wymieniał wszystkich bolączek, ale z doświadczenia kilkumiesięcznego mogę powiedzieć, że da się dość łatwo i w sumie niezbyt dużym nakładem finansowym dopasować iPada do siebie a siebie do niego - ale za to potrafi się nam odwdzięczyć.

Oczywiście iPada trzeba kupować świadomie.
Awatar użytkownika
Jamszoł
High Polished Chrome
High Polished Chrome
Posty: 291
Rejestracja: pt maja 13, 2011 3:07 pm
Bday.: ... ZIPPO ..
Allegro: Jamszol1
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: dobór małego laptopa

Post autor: Jamszoł »

Jednak z tego co kolega szuka ( pisał o monitorze ok 10" ) to jest nas trzech - którzy używają Eee PS Asus - i jest to naprawdę dobre maleństwo
Durzo kombinuję w Corelu i też daje sobie rade z obróbką wektorową
iPad ? może i tak - ale on nie będzie przydatny przy programach komputerowych a Asusek jak najbardziej tak .Oprócz gier zrobimy na nim wszystko co na dużym kompie .
Ja swojego 1000h mam od 2 lat - tyle , że z Win XP Home Edytion
Trochę było mi brak napędu optycznego , ale dokupiłem sobie nagrywarkę DVD Liteon EZ-DUB i jest teraz wszystko OK
Co do gier - chodzą tylko te stare typu :StarCraft Command & Conquer itp.
Podsumowując - w grudniu minęło 2 lata jak go posiadam (pojawił się pod choinką - chyba go przyniósł Mikołaj bo byłem grzeczny) i do tej pory jest używany ok 10 -15 godzin dziennie a niekiedy nie wyłączam go przez cały tydzień -i nie ma z nim żadnych kłopotów NIGDY NIE BYŁO
Z napędu optycznego nie ma kłopotów z muleniem filmów - są lekkie z pendriwa a zaznaczam , że mam tą starszą wersję .
Zwierzak - Buba , możemy sobie podać ręce
Obrazek Obrazek
areks
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 600
Rejestracja: pt maja 13, 2011 6:40 am
Bday.: // ZIPPO //
Lokalizacja: Warszawa

Re: dobór małego laptopa

Post autor: areks »

Jamszoł pisze:Zwierzak - Buba , możemy sobie podać ręce
Też słyszałem pochlebne opinie na temat Asusa ale on nie ma wbudowanego modemu :(
Wygląda na to że tylko HP może się pochwalić tą funkcją.

Ipod raczej niechętnie. Wolę trzymać komputer na kolanach i mież w zestawie przynajmniej 3 wejścia USB niż kupować odstającą kostkę która umożliwi mi podłączenie czegokolwiek do Ipoda. A tak w ogóle to nie widzę niczego w tych modnych Applowskich gadżetach. Podobają mi się Macbooki pro ale to nieco inna liga...

Chyba w takim razie zrezygnuje z blueconnecta kupię netbooka z WiFi i bluetooth'em i w miejscach gdzie jest się podłącze się przez WiFi a tam gdzie jej brak za modem posłuży mi Ajfon. To chyba słuszna koncepcja?

Dziękuje wszystkim za cenną pomoc. Trochę mi się rozjaśniło.
Życie jest zbyt krótkie, żeby bezpiecznie usuwać zewnętrzną pamięć USB :)
Awatar użytkownika
Kisiel
High Polished Chrome
High Polished Chrome
Posty: 212
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 8:33 pm
Bday.: J ZIPPO VII
Lokalizacja: Zielona

Re: dobór małego laptopa

Post autor: Kisiel »

Podłączam się pod prośbę. Niedługo będę musiał zakupić laptopa gdzieś w granicach 1800-2000zł. Laptop przede wszystkim do celów biurowych i Internetu, ale jakby jakiś film się dało się na nim obejrzeć to nie byłbym niezadowolony :). Ważne również, aby był nowy a sprzedający miał możliwość wystawienia faktury VAT. To jak pomożecie ? Macie coś godnego polecenia ?

Edit: co np. myślicie o tym lapku ?
http://allegro.pl/laptop-asus-k52ju-p62 ... 13084.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Synek
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 758
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 6:59 pm
Bday.: B ZIPPO XI
Kontakt:

Re: dobór małego laptopa

Post autor: Synek »

Dobra, to i czas na mnie. Może nie koniecznie mały laptop, ale konfiguracja musi być mocna. Kwota, do 2000zł. Przeszukałem allegro, przez parę lat widzę że laptopy mocno w dół poszły, bo za 2k można mieć niezły sprzęt. Na razie zainteresowały mnie dwa:
http://allegro.pl/40-hp-dv6-3172-i5-460 ... 39234.html" onclick="window.open(this.href);return false;

W tym najgorzej boli mnie karta graficzna, ponieważ ani nie narzekają, ani nie chwalą.

http://allegro.pl/asus-k52jt-i3-390-6gb ... 07457.html" onclick="window.open(this.href);return false;

A w tym, w porównaniu do pierwszego, procesor i3, za to na plus z grafiką.

Jakieś sugestie? Liczę na to, że na którymś odpalę GTA IV, może być i na minimalnych, byle nie cięło, bo na piecu (dual core 2.00, gforce 8600gt 512, 4gb ramu, winda xp 32bit) lekko ścina. A może w ogóle inne modele? Czekam na propozycje.
ODPOWIEDZ