Dużo dymu

Jeśli coś Ci się zepsuło, lub jest sprawne inaczej, to pisz tutaj o poradę
Szymon00003
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 6
Rejestracja: śr lip 03, 2019 9:17 pm
Bday.: ||| ZIPPO ||

Dużo dymu

Post autor: Szymon00003 »

Witam! Borykam się od niedawna z problemem : moja zapalniczka po zamknięciu klapki niesamowcie dymi, leję oryginalne paliwo zippo, co może być przyczyną?
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: Dużo dymu

Post autor: rolf »

Typuję że lejesz za mało paliwa - ma spalać się benzyna, a gdy jest jej za mało, to zaczyna się tlić knot i może to powodować kopcenie i pojawienie się dymu (analogicznie jak po zdmuchnięciu świeczki). Co więcej, knot zużywa się wówczas zdecydowanie szybciej. Spróbuj dotankować i wówczas sprawdź, czy problem się powtarza.

Na początku trudno jest wyczuć jaka jest odpowiednia ilość, dlatego najlepiej zastosować taką technikę - lej paliwo do zapalniczki, aż z knota zacznie delikatnie kapać. Następnie pozostaw Zippo z otwartą klapką na 10-15 min., aby odparował nadmiar paliwa. Wówczas powinno być ok.

Jeżeli tankowanie nie pomoże, to problemem może być źle ułożony knot we wkładzie - wówczas niewystarczająco nasiąka on benzyną i efekt jest taki sam, jak przy zbyt małej ilości paliwa. Wyjmij całą watę z wykładu i układaj ja naprzemiennie z kotem - ułóż go na kształt zbliżony do litery "S" - spowoduje to, że będzie on równo nasiąkał benzyną.

W zasadzie to powinieneś połączyć obie te metody ;)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Szymon00003
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 6
Rejestracja: śr lip 03, 2019 9:17 pm
Bday.: ||| ZIPPO ||

Re: Dużo dymu

Post autor: Szymon00003 »

Zastosowałem Twoje sposoby, na rozwiązanie mojego problemu, niestety dalej nic nie pomogło, jedynie delikatnie dymek poleci po zalaniu benzyny bezpośrednio na knot, ale tak to dalej kopci po zgaszeniu... Nie wiem co robić.
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: Dużo dymu

Post autor: djarab »

Szymon00003 pisze:co może być przyczyną?
Nieoryginalna zapalniczka.
Hanys Przodowy
zippoman
High Polished Chrome
High Polished Chrome
Posty: 206
Rejestracja: pn lis 09, 2015 11:51 am
Bday.: | ZIPPO |
Allegro: ad_lol
E-bay: dargot
Lokalizacja: Szczytno

Re: Dużo dymu

Post autor: zippoman »

djarab pisze:
Szymon00003 pisze:co może być przyczyną?
Nieoryginalna zapalniczka.
:ok:
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: Dużo dymu

Post autor: rolf »

djarab pisze:Nieoryginalna zapalniczka.
Wrzuć foty, to zweryfikujemy.

Jedyne, co jeszcze przychodzi mi do głowy - knot nie jest za bardzo postrzępiony na końcu? Jak się z knota zrobił "pędzelek", to też może dymić. A może się po prostu zużył? Wówczas wystarczy go przyciąć: wyjmij knot, skróć tak z 0,5 cm, ułóż ponownie (pamiętaj o ułożeniu na kształt litery "S") i sprawdź, czy są efekty. W ostateczności możesz też spróbować z wymianą knota na nowy - to nie jest duży koszt. Pisałeś, że lejesz oryginalną benzynę Zippo - a może knot jest nieoryginalny?

Zippo masz od nowości, czy kupiłeś używkę? I od jak dawna problem się pojawia? Jak kupiłeś używkę i od razu kopciła, to może ktoś wcześniej lał jakieś dziadostwo do niej... Wówczas, oprócz wymiany knota będzie konieczna również wymiana zanieczyszczonej waty.
Szymon00003
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 6
Rejestracja: śr lip 03, 2019 9:17 pm
Bday.: ||| ZIPPO ||

Re: Dużo dymu

Post autor: Szymon00003 »

Fakt, zapalniczka nie jest oryginalna, aczkolwiek większość części (tj. Wata, krzesiwo, knot) są oryginalne, knot był poszarpany ale go skróciłem, i niestety problem jest dalej... Poniżej zamieszczam linki do filmu i obrazków (bo nie umiem ich wlepić na forum)
https://www46.zippyshare.com/v/AHrSE4fC/file.html" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www46.zippyshare.com/v/VIJP1YMx/file.html" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www46.zippyshare.com/v/e1JhM9Il/file.html" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www46.zippyshare.com/v/g7ccTt7a/file.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: Dużo dymu

Post autor: rolf »

Szymon00003 pisze:zapalniczka nie jest oryginalna
No i w zasadzie masz odpowiedź. Nikt nie wie, z czego jest ta zapalniczka, czego użyli do produkcji - może jakaś gówniana farba, którą ją pomalowali, dymi w kontakcie z temperaturą. Albo cholera wie co jeszcze... Wyrzuć to w diabły i kup oryginał - będziesz zadowolony.
Szymon00003
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 6
Rejestracja: śr lip 03, 2019 9:17 pm
Bday.: ||| ZIPPO ||

Re: Dużo dymu

Post autor: Szymon00003 »

Tylko że ja nie chce wydawać kasy na oryginał... Ale może jeszcze ratunek jest
Awatar użytkownika
oppiz
Titanium Coated
Titanium Coated
Posty: 2286
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 1:25 am
Bday.: ... ZIPPO ..
Lokalizacja: Legi(a/o)nowo

Re: Dużo dymu

Post autor: oppiz »

A ile kasy na tą wydaleś ?

Wysłane z SM-G973F
Zapalniczko... pokaż mi swój spód... i wkład, a powiem ci czym jesteś.
ODPOWIEDZ