UWAGA! Nadchodzi coś naprawdę niesamowitego

Dział forum z tematami dotyczącymi kolekcjonowania ZIPPO
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: UWAGA! Nadchodzi coś naprawdę niesamowitego

Post autor: djarab »

tuna pisze:wartość kolekcjonerska tego setu w całości raczej nie straci wartości przez lata
Tak jak pisze Fido, raczej też nie zyska na wartości.
Hanys Przodowy
Awatar użytkownika
ZIPPOFAN
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 717
Rejestracja: wt maja 17, 2011 8:37 am
Bday.: Not specified

Re: UWAGA! Nadchodzi coś naprawdę niesamowitego

Post autor: ZIPPOFAN »

No to teraz mój punkt widzenia.

Dla mnie to oczywiście ważna sprawa, ponieważ:

1) udało się namówić WOŚP na specjalną serię zapalniczek Zippo. Już to, samo w sobie jest wyczynem, bo zapalniczka nie jest najbardziej politycznie poprawnym produktem w obecnych czasach. Służy oczywiście głównie do odpalania papierosów co jest coraz mniej popularne i promowane, ale także do odpalania innych papierosopodobnych a WOŚP przecież bardzo dba o to, aby nie być z takimi sprawami łączony. Wielki szacun więc dla Irka, że ich namówił.

2) Jak już udało się namówić WOŚP, zgodziło się na to także Zippo MfC. Musimy być realistami i chyba każdy wie, że Polski rynek nie jest największym rynkiem zbytu dla firmy Zippo a jednak zrobili całą serię specjalnie dla Polski. Dodatkowo - wszystko działo się podczas pandemii i z ograniczonymi mocami produkcyjnymi więc uważam, że w tych okolicznościach dopięcie tego to wyczyn (znów Irek).

3) Design - od samego początku było wiadomo, że cały projekt będzie bazował na Jurkowych grafikach w stylu witrażowym, bo to typowe dla orkiestry. Do mnie akurat to bardzo przemawia, ale tak jak Zbyszek napisał - każdy ma swój gust. Jasne, że super by było, gdyby użyli jeszcze bardziej urozmaicone i nietypowe techniki ale to 10 X 100 sztuk przy ogromnej produkcji dziennej więc i tak super. Dodatkowo, tak jak pisałem - Jurkowe grafiki były integralną częścią całego projektu i nie wiele się dało tam jeszcze urozmaicić.

4) Ceny - oferta nie jest przeznaczona dla osób, które rozpatrują zakup wszystkich, prawdopodobnie nawet nikt nie przewidywał, że tacy się znajdą. Miała być różnorodna tak, aby każdy znalazł sobie coś co mu się spodoba lub ewentualnie wybierze coś na prezent. Podkreślam, że polityka cenowa to absolutnie autonomiczna decyzja WOŚPu.

5) no i kwestia kompletu z ekspozytorem: zapalniczki Zippo są najdroższym produktem w całym SIEMASHOPie i już to wzbudziło kontrowersje. Jasne - zawsze jest tak, że jakieś 10% osób jest permanentnie niezadowolonych, nawet gdyby dawali je za darmo licząc tylko koszty przesyłki. Pomyślcie jednak jaki by był szum i raban, gdyby tam się jeszcze pojawił komplet (nawet z ekspozytorem) za ponad 2500 zł? Ach no i jeszcze o tym ekspozytorze z filmiku: to ja mam go zarezerwowanego.

Ok, nikogo nie namawiam, pokazuje poprostu dlaczego dla mnie to ważne. Uważam, że to najlepszy projekt w historii polskich Zippo ze względu na wykonanie i propagowaną idee.
Pozdrawiam
PIOTR
http://zippokolekcja.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
tuna
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 825
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 4:13 pm
Bday.: E ZIPPO III
Lokalizacja: Biała
Kontakt:

Re: UWAGA! Nadchodzi coś naprawdę niesamowitego

Post autor: tuna »

djarab pisze:Tak jak pisze Fido, raczej też nie zyska na wartości.
Wiecie chłopaki, mi nie chodziło o zarobek na tym secie. Bardziej o to, by swojej początkowej wartości nie tracił. Gdybym kopnął w kalendarz, to żeby Ola odzyskała tę kasę podczas wyprzedaży kolekcji, hehe.
fidusinski pisze:dla kolekcjonerów spoza Polski będzie to zwykła zapalniczka
Tu się zgodzę, choć mogą trafić się wyjątki. Nie od wczoraj wiadomo, że Pol'and'Rock Festival cieszy się coraz większą popularnością również wśród obcokrajowców. Dodam jeszcze, że ludzie wspierający od lat owsiakowe akcje, mogą stanowić kolejnych potencjalnych nabywców. Za przykład podam tu mojego kuzyna, który dziś do mnie dzwonił z informacją o tych Zippo (myślał, że nic nie wiem). Kuzyn od lat działa w sztabie WOŚP, jest członkiem Pokojowego Patrolu itp. I sam mi dziś mówił, że mimo, iż nie pali i nie interesuje się Zippo, to już zamówił sobie jedną sztukę, by ładnie się prezentowała wśród innych orkiestrowych gadżetów.
ZIPPOFAN pisze:No to teraz mój punkt widzenia.
Myślimy bardzo podobnie. I choć sam projekt nie trafił w moje gusta, to podoba mi się idea. Zapalniczki oraz jakość nadruku niestety bez szału.
ZIPPOFAN pisze:no i jeszcze o tym ekspozytorze z filmiku: to ja mam go zarezerwowanego
Ty cwaniaczku! A już chciałem uruchamiać kontakty w sztabie, żeby go upolować.
4/20

Trzeba być Grande Gringo i mieć twarde cojones, a nie sztywnym dildo co warczy jak Polonez.
Awatar użytkownika
ZIPPOFAN
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 717
Rejestracja: wt maja 17, 2011 8:37 am
Bday.: Not specified

Re: UWAGA! Nadchodzi coś naprawdę niesamowitego

Post autor: ZIPPOFAN »

tuna pisze:
fidusinski pisze:dla kolekcjonerów spoza Polski będzie to zwykła zapalniczka
Tu się zgodzę, choć mogą trafić się wyjątki. Nie od wczoraj wiadomo, że Pol'and'Rock Festival cieszy się coraz większą popularnością również wśród obcokrajowców.
Ja natomiast uważam, że te Zippo mają wielki potencjał za granicą. Po pierwsze — polonia zagraniczna to setki tysięcy ludzi chętnych na takie pamiątki. Zobaczcie co się dzieje podczas Finału Orkiestry — sztaby są nawet w takich miejscach globu jak Sydney czy na Alasce.

Dodatkowo — jeden post na Facebooku na grupach Zippowskich wraz z filmikiem o WOŚP, o Festiwalu i ze zdjęciami wytworzy moim zdaniem popyt wśród kolekcjonerów. Nigdzie nie dawałem info, bo nie ma wysyłek zagranicznych z siemashopu, ale już po poście w naszej grupie na FB miałem kilka zapytań od zagranicznych osób będących na naszej grupie.
Jak tylko uruchomią wysyłki zagraniczne to będę je promował także pośród międzynarodowej społeczności nie z osobistych pobudek ale promując WOŚPowe idee.
Pozdrawiam
PIOTR
http://zippokolekcja.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
akm79
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1770
Rejestracja: pt maja 13, 2011 8:21 pm
Bday.: / ZIPPO
Lokalizacja: OSTRÓDA

Re: UWAGA! Nadchodzi coś naprawdę niesamowitego

Post autor: akm79 »

ZIPPOFAN pisze:10 X 100 sztuk
Tak do końca to nie wiadomo ile zippo wyprodukowało , bo nie są numerowane. :/

Jak będą schodziły owsiakowi i wyczai interes to zrobi sobie dodruk i już będzie lipa. :)


Ps. Tak na marginesie to ciekawe komu trafią te sztuki co wypadły na glebę z ekspozytora jako nie bite. :hyhy:
Sztywniutko. :)
zippoman
High Polished Chrome
High Polished Chrome
Posty: 206
Rejestracja: pn lis 09, 2015 11:51 am
Bday.: | ZIPPO |
Allegro: ad_lol
E-bay: dargot
Lokalizacja: Szczytno

Re: UWAGA! Nadchodzi coś naprawdę niesamowitego

Post autor: zippoman »

To i moje'' dwa'' słowa: nie dopuszczam nawet myśli aby nie mieć wszystkich w swojej skromnej kolekcji.Przeleżałem 7 miesięcy w różnych szpitalach i gdyby nie WOŚP to pewnie leczono by mnie dymem z kadzideł i zaklęciami szamanów .Bez tych zapalniczek moja kolekcja zawsze była by nie kompletna, będzie taka nadal ale już w mniejszym stopniu :) Spalił bym się ze wstydu gdyby ktoś wiedząc ze zbieram zippo zapytał a te właśnie a ja bym ich nie miał .łubu dubu...To napisałem ja trener..... :)
Awatar użytkownika
ZIPPOFAN
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 717
Rejestracja: wt maja 17, 2011 8:37 am
Bday.: Not specified

Re: UWAGA! Nadchodzi coś naprawdę niesamowitego

Post autor: ZIPPOFAN »

akm79 pisze:
ZIPPOFAN pisze:10 X 100 sztuk
Jak będą schodziły owsiakowi i wyczai interes to zrobi sobie dodruk i już będzie lipa. :)
Właśnie Irek potwioerdził na FB, że WOŚP nie planuje wznowienia tych konkretnych modeli. Ja natomiast dostałem info, że schodzą jak świeże bułeczki ;-)

akm79 pisze:Ps. Tak na marginesie to ciekawe komu trafią te sztuki co wypadły na glebę z ekspozytora jako nie bite. :hyhy:
Te wezmę prawdopodobnie ja, używane ale przez kogo........
Pozdrawiam
PIOTR
http://zippokolekcja.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
pipasssek
Titanium Coated
Titanium Coated
Posty: 2022
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 7:04 pm
Bday.: /// ZIPPO ///
Lokalizacja: Wien AT (Chalupki PL)

Re: UWAGA! Nadchodzi coś naprawdę niesamowitego

Post autor: pipasssek »

To jeszcze niech z tyłu je podpisze ,to będzie dopiero COŚ.
Awatar użytkownika
ZIPPOFAN
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 717
Rejestracja: wt maja 17, 2011 8:37 am
Bday.: Not specified

Re: UWAGA! Nadchodzi coś naprawdę niesamowitego

Post autor: ZIPPOFAN »

pipasssek pisze:To jeszcze niech z tyłu je podpisze ,to będzie dopiero COŚ.
Potrzymaj mi piwo :hyhy:
Pozdrawiam
PIOTR
http://zippokolekcja.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
alex_k
Satin Chrome
Satin Chrome
Posty: 147
Rejestracja: pn maja 16, 2011 7:58 pm
Bday.: Not specified
Allegro: alex_kaminsky
E-bay: alex_kam

Re: UWAGA! Nadchodzi coś naprawdę niesamowitego

Post autor: alex_k »

Krótko... są piękne [emoji106]Obrazek

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ