MP3

Dział forum w którym można poruszać tematy nie związane z ZIPPO
Awatar użytkownika
Synek
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 758
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 6:59 pm
Bday.: B ZIPPO XI
Kontakt:

Re: MP3

Post autor: Synek »

areks pisze:zestaw iPoda shuffle
areks pisze:Wady to mniejsza pojemność o brak ekranu
Własnie nad takim zestawem się zastanawiam, brak ekranu przeboleję, właściwie niepotrzebny.
Shuffle 2g albo 4g, właśnie ta mała kosteczka z tylko przyciskami, albo kwadracik (4g) albo prostokącik (2g). Tutaj mi obojętne, bo i to i to ma 2gb pamięci, ale do biegania starczy przecież. 2g ma dodatkowo fajną mini-stację dokującą. Niektóre starsze playery grają lepiej niż nowe, tak wypowiadają się w przypadku iPoda Nano 1g. Więc aktualnie 2g vs 4g shuffle, dodatkowo słuchaweczki a-Jays One, chyba że ktoś ma lepszą propozycję dokanałowych słuchawek.
areks
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 600
Rejestracja: pt maja 13, 2011 6:40 am
Bday.: // ZIPPO //
Lokalizacja: Warszawa

Re: MP3

Post autor: areks »

DJSyncmaster pisze:Jays One
Tych słuchawek nie znam tych sennheiseró "smoczkowych" w moim przypadku nic nie zastąpi... Postaram się jutro ze swojego telefonicznego internetu podrzucić linka.
Życie jest zbyt krótkie, żeby bezpiecznie usuwać zewnętrzną pamięć USB :)
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: MP3

Post autor: rolf »

areks pisze: tych sennheiseró "smoczkowych" w moim przypadku nic nie zastąpi...
Bo Sennheiser to w ogóle bardzo dobre słuchawki robi - sam używam i powiedzieć, że jestem zadowolony to mało. Co prawda mój model nie nadaje się do biegania, ale firma słynie z jakości, więc małe modele też muszą być na wysokim poziomie.
Dawniej używałem słuchawek firmy KOSS i też byłem bardzo zadowolony.

A co do odtwarzacza - skoro na wyświetlaczu Ci nie zależy, to może pomyśl jednak o firmie Cowon - dokładnie chodzi mi o model E2 - małe to i zgrabne, a gra podobno genialnie. No i jeszcze Sansa Clip+ (podobno gra lepiej od ipoda shuffle!). Do obu dokupienie dobrych słuchawek to podstawa, ale w zakładanym budżecie powinieneś się bez problemu zmieścić.
Awatar użytkownika
gacoperz
Posty: 3353
Rejestracja: pn mar 14, 2011 11:30 am
Bday.: / ZIPPO /
Allegro: gacurro
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Re: MP3

Post autor: gacoperz »

Kiedyś marzyłem o empeczy iRiver ale się nie doczekałem żadnego :)
Jak byś miał kupować jakiegoś iPoda to sprawdź koniecznie cy robi jako dysk USB.
areks
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 600
Rejestracja: pt maja 13, 2011 6:40 am
Bday.: // ZIPPO //
Lokalizacja: Warszawa

Re: MP3

Post autor: areks »

Model używany przeze mnie to sennheiser cx300.
Przejrzałem Allegro i podobnych dokanałowych słuchawek jest multum i napewno się sprawdzą.
Życie jest zbyt krótkie, żeby bezpiecznie usuwać zewnętrzną pamięć USB :)
Awatar użytkownika
Cyntel
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 84
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 2:50 pm
Bday.: A ZIPPO V
Allegro: cyntelfuga
Lokalizacja: Szczecin

Re: MP3

Post autor: Cyntel »

Zachwalałem i nadal zachwalam i zachwalać będę iRiver t30, pomimo że stary, trudno dostępny, monochromatyczny wyświetlacz i największa pojemność to bodajże 1 gb.
Ogólnie stajnię iRiver polecam, choć możliwe że niebawem zaopatrzę się także w iPoda Nano 4 albo 5 g którego będę używał na przemian z iRiverem.

Ale wracajac do tematu, szukaj jakiegoś małego iRivera, albo spokojnie bierz tego iPoda 6g - ekranik nie jest tak strasznie mały i jest bardzo czytelny oraz prosty w obsłudze.
Słuchawki polecam wymienić na dokanałówki ze względu na to, że podczas biegu dobrze się trzymają w uszach (przynajmniej mi).

Możesz ewentualnie pomyśleć nad Creative zen Stone plus - maleńki i fajnie gra, ale słuchawki obowiązkowo do wymiany, bo są strasznie lipne te z zestawu.
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: MP3

Post autor: djarab »

Jeśli chodzi o słuchawaki dokanałowe do biegania, to tylko Shure.
Hanys Przodowy
Awatar użytkownika
Synek
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 758
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 6:59 pm
Bday.: B ZIPPO XI
Kontakt:

Re: MP3

Post autor: Synek »

Sam nie znałem tej firmy, ale w tematach typu ,, słuchawki do 100zł" wszędzie je polecają. Senki ze dobre to wiem, posiadałem jedne nauszne, miłe. A chyba na te jaysy się zdecyduje, spojrzę jeszcze na cx senków.
Awatar użytkownika
Synek
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 758
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 6:59 pm
Bday.: B ZIPPO XI
Kontakt:

Re: MP3

Post autor: Synek »

Po przejrzeniu 1500 i więcej tematów na wyżej postawione zapytanie, po zebraniu paru plejerów, paru słuchawek, i wybraniu najlepszego zestawu, finalnie wybór padł na:
-Sansa Clip+ 4GB (110zł)
-MEElectronics M9 (90zł)


Plejer:
Obrazek

Słuchawki:
Obrazek
Plejer jak i słuchaweczki dobierane pod konkretne gatunki (techno, dubstep, grime, neurofunk, house, czyli duuuuużo wysokich tonów, jak i jeszcze więcej basu). Po wgraniu Rockboxa (firmware opensource, zastępujące stockowe FW playera, ogólnie rozbudowane, z pierdółkami typu zmiana czcionki, zrobienie screenshota, ale bardziej chodzi o poprawienie jakości muzyki, więcej opcji i ogromny equalizer).
Relacje jeszcze zdam, gdy zamówię (chyba że coś się zmieni), i posłucham :)
Awatar użytkownika
P@tryk
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 712
Rejestracja: pt maja 13, 2011 6:22 pm
Bday.: L ZIPPO X
Allegro: 19Patryk94
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: MP3

Post autor: P@tryk »

DJSyncmaster pisze:Relacje jeszcze zdam, gdy zamówię (chyba że coś się zmieni), i posłucham :)
Cuś nie widać tej relacji :P :P
a i jeśli moszna prosić coś więcej na temat Rockboxa
ODPOWIEDZ