Stara zapalara Zippo

Jeśli coś Ci się zepsuło, lub jest sprawne inaczej, to pisz tutaj o poradę
Spreath

Stara zapalara Zippo

Post autor: Spreath »

Witam, otóż znalazłem ostatnio na strychu Zapalniczkę Zippo, jedyne co o niej wiem to to że ma ona 20 lat :D. Pomyślałem może bym ją naprawił i zaczął używać? obejrzałem ją dokładnie i mam kilka pytań do was drodzy forumowicze
1. Wata w zapalniczce jest Żółto-Brązowa i pachnie zmywaczem do paznokci ;>, wymienić ją ? jeśli tak to gdzie dostać taką watę
2. Kamień, krzemień czy jak to się zwie, ma długość ok 1-2mm, wymienić go jeśli tak to gdzie go można kupić i jaka jest jego cena
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Stara zapalara Zippo

Post autor: viciu »

Spreath pisze:1. Wata w zapalniczce jest Żółto-Brązowa i pachnie zmywaczem do paznokci ;>, wymienić ją ? jeśli tak to gdzie dostać taką watę
2. Kamień, krzemień czy jak to się zwie, ma długość ok 1-2mm, wymienić go jeśli tak to gdzie go można kupić i jaka jest jego cena
1. Wymienić bezwarunkowo. Dostaniesz ją na Allegro, a jak popytasz na forum, to pewnie ktoś Ci ją wynajdzie. W ostateczności zwykła wata kosmetyczna się sprawdzi.
2. Krzemień jest na wykończeniu, kup sobie nowy - w takich śmiesznych dyspenserach jest po kilka sztuk.
Koszt zakupu całości, czyli waty i kamieni powinien Ci się zamknąć w dziesięciu złotych. Od razu kup sobie też benzynę. Zastanawiam się nad knotem, bo jak leżała długo nieużywana, to może warto i jego wymienić. Zwłaszcza, jak jest nasmrodzony acetonem...
Zestaw naprawczo- użytkowy full werszyn koło dwóch dych circa about.

Albin, prośba gorąca do Ciebie: wstrzymaj się z radami "może, powinna, czytałem". Sobie siary narobisz, kogoś w błąd niechcący wprowadzisz...
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Spreath

Re: Stara zapalara Zippo

Post autor: Spreath »

viciu pisze:Zestaw naprawczo- użytkowy full werszyn koło dwóch dych circa about.
yyy jaki zestaw naprawczy? a tą watę znajdę w jakiejś cygalerii, czy w jakimś sklepie z wyrobami tytoniowymi ??
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Stara zapalara Zippo

Post autor: viciu »

Jako zestaw naprawczo- użytkowy rozumiem kamienie, watę, knot i benzynę. W trafikach powinno się to znaleźć bez problemów (z watą nie wiem, jak jest, szczerze mówiąc, ale kto wie), w kioskach zwykłych nawet się zdarzają. Jeśli jesteś gdzieś z Wawy czy okolic, to jakieś namiary nawet udałoby się Ci podać w potrzebie.
Kilka linków:
http://www.nicotiana.pl/sklep.php?k=1&p=1038" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/listing.php/search?ut ... wata+zippo" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... nge_view=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Spreath

Re: Stara zapalara Zippo

Post autor: Spreath »

z Lbn jestem ;D u nas jest taka Cygaleria, tam kupiłem benzynke oridzinal Zippo :D, sprzedają tam tez zapalary zippo więc może pójdę i sprawdze czy nie mają waty,knotów i krzemieni :D
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Stara zapalara Zippo

Post autor: viciu »

Słuszny koncept. A nawet jak nie mają, to możesz spytać, czy nie sprowadziliby...
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Awatar użytkownika
Beeker
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3776
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 9:40 pm
Bday.: | ZIPPO
Allegro: psmb
E-bay: psmb70
Lokalizacja: Lublin i okolice

Re: Stara zapalara Zippo

Post autor: Beeker »

Spreath pisze:z Lbn jestem
Hellou, ziom.

W "Cygaleriach" (kioskach naszych Lubelskich Zakładów Tytoniowych widocznych we wszystkich galeriach i hiperach - tłumaczę dla nielubelaków) mają: kamyki (6zł), wick-knot (chyba też jakoś tak koło), benzynkę (po c.a. 12 zyla). Waty nie widziałem. Zapalarek nie kupuj bo ceny bandyckie. No chyba że Ci jakaś w oko wpadnie :hyhy:
"Zostawcie to Polakom. Dla nich nie ma nic niemożliwego." - Napoleon Bonaparte (Somosierra, 1808)
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Stara zapalara Zippo

Post autor: viciu »

Beeker pisze:Zapalarek nie kupuj bo ceny bandyckie.
Beeker pisze:benzynkę (po c.a. 12 zyla)
Benzyny też. Przypominam: cena benzyny powinna być w okolicach 9,95 PLN. Tyle wynosi sugerowana przez Batka cena detaliczna.
Obrazek
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Awatar użytkownika
Beeker
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3776
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 9:40 pm
Bday.: | ZIPPO
Allegro: psmb
E-bay: psmb70
Lokalizacja: Lublin i okolice

Re: Stara zapalara Zippo

Post autor: Beeker »

viciu pisze:Beeker napisał(a):
benzynkę (po c.a. 12 zyla)

Benzyny też. Przypominam: cena benzyny powinna być w okolicach 9,95 PLN. Tyle wynosi sugerowana przez Batka cena detaliczna.
oj tam, oj tam ... :cwaniak:

2 zyla na kanistrze zerżną ... a Oni naprawdę potrafią krzyknąć 120 za Streeta :szok:
(prawie jak w wersji dla szanownej małżowinki)
Pozdrawiam
PB
Ostatnio zmieniony czw sie 18, 2011 9:25 pm przez Beeker, łącznie zmieniany 2 razy.
"Zostawcie to Polakom. Dla nich nie ma nic niemożliwego." - Napoleon Bonaparte (Somosierra, 1808)
Awatar użytkownika
lawcu
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1850
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 9:25 pm
Bday.: // ZIPPO /
Lokalizacja: Komorów

Re: Stara zapalara Zippo

Post autor: lawcu »

Beeker a czemu podwójnie piszesz?
ODPOWIEDZ