Spór na eBay - proszę o rady

Dział forum w którym można poruszać tematy nie związane z ZIPPO
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Spór na eBay - proszę o rady

Post autor: rolf »

Mam do Was prośbę o pomoc w sprawie zakupu Zippo na eBay.
W nocy zakończyła się aukcja fajnej staruszki na eBay, która udało mi się wygrać. Rano, zaraz jak wstałem, dokonałem zapłaty przez PayPal i szczęśliwy zacząłem niecierpliwie czekać. Przed chwilą dostałem wiadomość, że sprzedający domaga się anulowania mojego zakupu - jako powód podaje, że żądam wysyłki do kraju, do którego on rzekomo nie wysyła. Oczywiście w szczegółach dotyczących wysyłki była informacja, że wysyła na cały świat - nie było żadnych wyjątków, ani informacji, że do Polski nie wysyła - podejrzewam, że nie pasuje mu cena. No i teraz mam pytanie do bardziej doświadczonych - jest jakiś sens się z gościem chamać? Mam trzy wyjścia - odpuścić, stanowczo domagać się wysyłki do Polski, albo zaproponować konsensus w postaci wysyłki Zippo do moich przyjaciół w USA. Którą drogę wybrać - macie jakiejś propozycje? Tak jeszcze tylko dodam, że skasował mnie na 18,00$ za Standard Int'l Shipping, więc poza USA wysyła...

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Enzo
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3450
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 9:28 pm
Bday.: .. ZIPPO .
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spór na eBay - proszę o rady

Post autor: Enzo »

Ja bym nie odpuścił. To jest zwykłe qrestwo.

Myślę że konsensus z wysyłką do USA jest OK i powinien gość kucnąć.
== >> 30.07.2009 ; 12.04.2016 [N.D.M.Ż.] << ==

MOJA KOLEKCJA >>> http://www.zippoenzo.pl <<<
fidusinski
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 800
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:01 pm
Bday.: Not specified
Allegro: fidusinski

Re: Spór na eBay - proszę o rady

Post autor: fidusinski »

ja też bym nie odpuszczał !! Jego problem :)
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Spór na eBay - proszę o rady

Post autor: viciu »

A ja bym się nie bawił w pośredników, tylko zapytał uprzejmie, czy chce spór przenieść na poziom "bo powiem adminom". Jak się skasowało za wysyłkę, to się nie qierboli, że coś tam tylko kuli ogonek i żuje żal...

Patatajam Nową Galaktyczną Grandą.
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: Spór na eBay - proszę o rady

Post autor: rolf »

Dodam jeszcze, że jestem od kilku dni na Słowacji, nie mam kompa i licytowałem z komórki. A jest to istotne, gdyż w aplikacji eBay na Androida w ogóle nie pokazuje aukcji, jeżeli sprzedawca nie oferuje wysyłki do kraju kupującego, czyli tej aukcji nie miałem prawa widzieć, gdyby do Polski nie wysłał...
Najbardziej się obawiam, że jeżeli będę się upierał żeby wysłał bezpośrednio do mnie, to on ją "wyśle", ale przesyłka nigdy do mnie nie dotrze... Będę się wtedy przepychał o zwrot kasy z PayPal, oni może mi oddadzą, a i tak gość wyjdzie na swoje, bo Zippo zostanie u niego... A nie po to licytowałem, żeby teraz odpuścić. Serce mówi: idź na noże i dla zasady domagaj się wysyłki do Polski. Ale może lepiej na tym wyjdę, jeśli zaproponuję wysyłkę na adres w USA...

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: Spór na eBay - proszę o rady

Post autor: rolf »

No i jeszcze raz muszę Was prosić o pomoc.
Skontaktowałem się ze sprzedającym - napisał mi, że pierwszy raz sprzedawał Zippo i w ogóle nie spodziewał się takiej ceny - myślał, że dostanie za nią dużo mniej. Gdy zobaczył cenę wystraszył się i stwierdził, że bez ubezpieczenia jej nie wyśle. Problem w tym, że ponoć United States Post Office nie chce mu tej przesyłki ubezpieczyć. Przeprosił mnie, zapewnił, że chce, abym wygraną Zippo otrzymał i zapytał, czy mam sugestie. Wówczas zaproponowałem mu wysyłkę na adres znajomych, na którą chętnie przystał. Niestety, dzisiaj napisał, że w serwisie nie może zmienić adresu dostawy - miał podobną sprawę 2 lata temu, wysłał na adres inny niż był podany w eBay, a później kupujący stwierdził, że nigdy nie otrzymał przesyłki. On miał potwierdzenie nadania, ale nie na adres podpięty do konta kupującego - eBay uznał roszczenia i gość rzekomo stracił w ten sposób 400$. No i teraz problem - ja też nie mogę nigdzie znaleźć opcji zmiany adresu dostawy - czy ktoś z Was orientuje się gdzie (i w ogóle czy...) można to zrobić? Jeżeli uda mi się podmienić adres gość ją wyśle bez problemu i zwróci mi nadpłatę za wysyłkę międzynarodową. Na chwilę obecną udało mi się dodać adres alternatywny w USA, ale niestety, w szczegółach zamówienia widnieje adres w Polsce i nie wiem jak to zmienić na ten alternatywny.
fidusinski
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 800
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:01 pm
Bday.: Not specified
Allegro: fidusinski

Re: Spór na eBay - proszę o rady

Post autor: fidusinski »

a weź rolfik zadzwoń sobie do paypala, myślę że coś więcej Ci powiedzą. Wg mnie nie da się zmienić adresu wysyłki, po wystawieniu faktury :/
Awatar użytkownika
Kosadamsped
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1733
Rejestracja: pt maja 13, 2011 3:35 pm
Bday.: Not specified

Re: Spór na eBay - proszę o rady

Post autor: Kosadamsped »

fidusinski pisze: Wg mnie nie da się zmienić adresu wysyłki, po wystawieniu faktury :/
Nie da się .
Carpe Diem
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: Spór na eBay - proszę o rady

Post autor: rolf »

Ok, sprawa zamknięta.
Z tą zmianą adresu utknęliśmy na dłuższy czas w martwym punkcie i nie obyło się bez kontaktu z obsługą klienta eBay. Napisałem do nich, opisałem całą sprawę, że chcemy dojść ze sprzedającym do kompromisu i sfinalizować transakcję. W odpowiedzi otrzymałem informację, że skoro sprzedający napisał, że wysyła na cały świat i nie dodał żadnych wyjątków, to jest zobowiązany do takiej wysyłki - eBay w takim wypadku jest po stronie kupującego. Ale mi zależało na Zippo i na tym, żeby dojść ze sprzedającym do porozumienia, a nie wymuszać na nim wysyłkę. Niestety, nie mogli mi nic sensownego poradzić - zmiana adresu po dokonaniu płatności nie jest możliwa. Jedyne co zaproponowali, to zaakceptowanie prośby o anulowanie transakcji i poproszenie sprzedającego o ponowne wystawienie przedmiotu specjalnie dla mnie - z opcją kup teraz i ceną taką jaką przedmiot osiągnął w licytacji (bardzo się zdziwiłem gdy zobaczyłem taką propozycję ze strony eBay - myślałem, że serwisy aukcyjne niechętnie patrzą na takie procedury :) ) Oczywiście sprzedający zgodził się na takie rozwiązanie, pozostało tylko anulować transakcję, otrzymać zwrot kasy, kupić na nowej aukcji i dokonać nowej płatności... Strasznie dużo z tym zabawy, ale warto było, bo Zippo fajna, a i udało się zaoszczędzić ponad 60 zeta - od czasu mojej płatności zmienił się kurs walut :cwaniak: No i pewnie mnie cło ominie :) A do tego sprzedający obiecał, że w zamian za zrozumienie i kooperację postara się dowiedzieć jak najwięcej o historii tej konkretnej zapalniczki i jej właściciela :)

Dzięki wszystkim za sugestie i rady! :)
Awatar użytkownika
oppiz
Titanium Coated
Titanium Coated
Posty: 2286
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 1:25 am
Bday.: ... ZIPPO ..
Lokalizacja: Legi(a/o)nowo

Re: Spór na eBay - proszę o rady

Post autor: oppiz »

rolf pisze:warto było, bo Zippo fajna
No to pochwal się nią wreszcie :hyhy:

...focię poproszę :)
Zapalniczko... pokaż mi swój spód... i wkład, a powiem ci czym jesteś.
ODPOWIEDZ