[POMOC] Wybór sprzętu komputerowego

Dział forum w którym można poruszać tematy nie związane z ZIPPO
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

[POMOC] Wybór sprzętu komputerowego

Post autor: Jogi »

Niedługo będę chyba musiał wymienić laptopa, bo mój chyba właśnie wydaje z siebie ostatnie tchnienia :(

Opcje są takie:
Netbook
Toshiba NB 500
Asus 1001 PXD

Laptop
Samsung R530 (Intel Pentium T4500) / Samsung R530 (Intel Pentium T4400)
Asus K50IJ
Acer Aspire 5742Z
Samsung RV510
Asus A52F
Samsung R540
Acer Aspire 5742
Samsung RV 511
Asus K52F

Który i dlaczego wybrać? Ma służyć do CADów (głównie AutoCAD, ChemCAD, PRO/II, HTRI i innej ciężkiej artylerii inżynieryjnej, ale bez buzerów graficznych w typie Catia v5), czasem do pogrania w cosik (minimum moje ukochane World of Tanks, MoHy, CS, miło by było jakby cośik na poziomie CoD: Black Ops też poszło), oraz do filmów i muzyki.

PS. Tak, wiem, że wymagania dyskwalifikują netbooki, ale też chciałbym wiedzieć, który jest lepszy. Dla nich od razu mam tylko jedno zastosowanie - dokumenty tekstowe i arkusze kalkulacyjne, potrzebuję wybrać trwalszy i mniej zawodny.

EDIT: Wybrane lapki stanowią ofertę handlową jednego z operatorów internetu mobilnego, TYLKO one wchodzą w grę. Netbook przeznaczony będzie TYLKO do pracy z tekstem.
Awatar użytkownika
Synek
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 758
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 6:59 pm
Bday.: B ZIPPO XI
Kontakt:

Re: Wybór la

Post autor: Synek »

Kupiłem ostatnio HP za 2k, orientacyjnie, dosyć wymagające GTAIV chodzi na full detalach, bez przyciny, ale jakby od czasu do czasu jakby slow-mo. Na med i low, idealnie. Gry które wymieniłeś, pójdą bez problemu. Programy, myślę że też, skoro i gry latają :)
To jest dokładnie ta aukcja: http://allegro.pl/laptop-hp-pavilion-dv ... 54339.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dane wszystkie masz. Co do grafiki, dedykowana koniecznie, z możliwością przełączenia na zintegrowaną. Radeon 5650- podobno najlepsza z tych laptopów do 2k, bo jest pełno innych, ale albo były za słabe, albo za bardzo się grzały- tutaj nie ma tym problemów. Jedyne czego się można czepnąć to 4GB ramu, niby wystarcza, ale inne mają po 6-8. Zrezygnowałem z tych 6-8GB dla karty graficznej, bo ram to akurat najmniejszy problem :)
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wybór la

Post autor: Jogi »

DJSyncmaster pisze:Kupiłem ostatnio HP za 2k
Tyle że nie widzę żadnego HP w wyżej wymienionych...
DJSyncmaster pisze:Programy, myślę że też
Abyś się czasem kolego nie zdziwił... pójść pójdą, ale nie mam ochoty zostawiać projektu na 2 dni żeby symulacja ruszyła...
Awatar użytkownika
Synek
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 758
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 6:59 pm
Bday.: B ZIPPO XI
Kontakt:

Re: Wybór la

Post autor: Synek »

Jogi pisze:Tyle że nie widzę żadnego HP w wyżej wymienionych...
No ja do Acerów jestem uprzedzony, zresztą półka cenowa chyba się zamyka na 2k, bo tak wziąłem pierwszego lepszego i miał max. za 1400. To czemu HP za 2k ma nie pociągnąć takich programów? Myślę że to nie problem, skoro oczekujesz tego od laptopów z niższej półki cenowej.
No ale ok, to tylko moja propozycja, też możesz być z góry uprzedzony do HP, jak ja do Acerów, i innym- sam stałem przed tym wyborem niedawno, przejrzałem sporą ilość for internetowych, także chcę tylko jak najlepiej doradzić. Jeszcze od siebie- netbook wątpię że się nada.
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wybór laptopa

Post autor: Jogi »

Mam Compaq który właśnie umiera i jestem z niego zajebiście zadowolony. Po prostu- oferta jest jaka jest i nie przewiduje poszerzenia o inne modele (patrz pierwszy post, po edycji). Netbook przewiduję wyłącznie do pracy z danymi tekstowymi.

(Wierzcie mi, gdyby w grę wchodziła taka opcja, kupiłbym sobie bezsystemowego MSI za ~2500 i zainstalował Seven z MSDN AA).
Awatar użytkownika
Synek
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 758
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 6:59 pm
Bday.: B ZIPPO XI
Kontakt:

Re: Wybór laptopa

Post autor: Synek »

Okej, rozumiem :) Wyłączam się z dyskusji, włączę się ponownie gdy ogarnę modele.
Awatar użytkownika
Kisiel
High Polished Chrome
High Polished Chrome
Posty: 212
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 8:33 pm
Bday.: J ZIPPO VII
Lokalizacja: Zielona

Re: Wybór laptopa

Post autor: Kisiel »

A może taki Asus ?
http://allegro.pl/mega-moc-asus-k52je-p ... 19519.html" onclick="window.open(this.href);return false;

akurat tego modelu nie ma na Twojej liście ale myślę, że stosunek ceny do jakości tego laptopa jest całkiem spoko :) sam zamówiłem takiego i czekam na jego przyjazd. Myślę, że w pełni by spełniał Twoje wymagania, a nawet więcej.
Awatar użytkownika
lawcu
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1850
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 9:25 pm
Bday.: // ZIPPO /
Lokalizacja: Komorów

Re: Wybór laptopa

Post autor: lawcu »

Jogi pisze:Netbook przeznaczony będzie TYLKO do pracy z tekstem.
Blado to widzę :zalamany: . Przy większych dokumentach tekstowych będzie mulił. Ja szybko zamieniłem netbooka na 12 calowego HP nc4400, dużo tańszy i o wiele wydajniejszy.
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wybór laptopa

Post autor: Jogi »

A ja wszystko przeliczyłem i zastanawiam się teraz nad opłacalnością takiego biznesu...

Kiedy ceny laptopów tak spadły?

Na chwilę obecną faworytem jest taki:

http://allegro.pl/tytan-mocy-asus-k52je ... 13938.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
lawcu
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1850
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 9:25 pm
Bday.: // ZIPPO /
Lokalizacja: Komorów

Re: Wybór laptopa

Post autor: lawcu »

Konfiguracja jest imponująca :ok:
Wybór i tak należy do Ciebie :)
ODPOWIEDZ