Ocena stanu Zippo - dyskusje

Dział forum z tematami dotyczącymi kolekcjonowania ZIPPO
Awatar użytkownika
lawcu
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1850
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 9:25 pm
Bday.: // ZIPPO /
Lokalizacja: Komorów

Re: Wycena Marlboro Venetian XVI

Post autor: lawcu »

Moze założyć nowy wątek w tej sprawie przenksząc juz zaczętą dyskusję :niepewny:

... ale,
Skala 1-6 jest bardziej czytelna lecz niestety nie zawiera wszystkich możliwości z którymi mozna sie spotkać. Rozciągnięcie skali do 10 było wskazane aby nie upychać wielu możliwości pod jedną cyfrą. I tak np. Skalę od 10 do 7 zarezerwowanym dla nowych/nieużywanych zapalniczek. 6-1 używane wszelkiej maści.
Natomiast brak mi pomysłu na klasyfikacje zapalniczek nazwijmy z okresu WW2 czy Wietnamu ktore są klasą samą w sobie. Moze oznaczenie literowe?


Wysłane z iPad-a
Awatar użytkownika
arcsa
Satin Chrome
Satin Chrome
Posty: 118
Rejestracja: pn lut 13, 2012 10:45 pm
Bday.: | ZIPPO |
E-bay: arcsa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wycena Marlboro Venetian XVI

Post autor: arcsa »

Jak najbardziej jestem za utworzeniem nowego wątku. Również popieram rozszerzenie skali do 10. W pierwszej chwili o tym myślałem ale nie potrafiłem sprecyzować odpowiedniego podziału na stany zachowania, ale pomysł z podziałem skali nowych na 4 osobne stany jest super.
Ja osobiście nie tworzyłbym nowej skali dla zapalniczek np z II wojny światowej, bo moim zdaniem to wprowadzać będzie spore zamieszanie. Jeżeli prezentowany obiekt będzie miał skalę 2/10 i adnotacje o samej zapalniczce to wyjaśnia chyba wszystko. Podobny system jest przy monetach. Zarówno nowe bicia jak i stare oceniane są wg tej samej skali ( choć są różne sposoby oceny ). I każdy wie że np. w naszym przypadku stan 4/10 dla zapalniczki z II WŚ oznacza posiadanie perełki kolekcjonerskiej.
--------------------------

Pozdrawiam

Paweł arcsa
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: Ocena stanu Zippo - dyskusje

Post autor: rolf »

lawcu pisze:Moze założyć nowy wątek w tej sprawie
Proszę bardzo - przeniosłem dyskusję na temat skali do nowego wątku.
Awatar użytkownika
Kosadamsped
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1733
Rejestracja: pt maja 13, 2011 3:35 pm
Bday.: Not specified

Re: Ocena stanu Zippo - dyskusje

Post autor: Kosadamsped »

Skala 1- 10 :ok:
Widzę inny problem .
Rzetelność w wystawianiu ocen , przez sprzedających .
Rzetelność świadoma lub też nie .
Muszą być jasne i przejrzyste kryteria ocen . Takie same dla wszystkich zapalniczek , bez względu na rocznik .
Carpe Diem
Awatar użytkownika
lawcu
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1850
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 9:25 pm
Bday.: // ZIPPO /
Lokalizacja: Komorów

Re: Ocena stanu Zippo - dyskusje

Post autor: lawcu »

Kosa, myślę ze jak ten pomysł znajdzie uznanie i będzie chęć jego wprowadzenia nastąpią dokładne ustalenia. Dlatego prosiłem o nowy wątek bo jest wiele spraw do przedyskutowania tyczących sie oceny stanu zapalniczki ich opakowań.


Wysłane z iPad-a
ODPOWIEDZ