Zippo Fan Fest 2013

Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Zippo Fan Fest 2013

Post autor: viciu »

Batki w tym roku chcą nam zmiażdżyć wszystko. Rok temu było nieźle, w tym ma być lepiej. Ale do rzeczy.
Po primo: pamiętacie, jak kiedyś pytałem o udostępnienie zbiorów Muzeum Techniki? MT będzie partnerem i gospodarzem ZFF w tym roku. Dlatego prośba dla tych, którzy chcą i mogą rozstać się na dwa miesiące z kolekcjami. Muzeum udostępni jedną z dwóch sal wystawowych – 200 albo 400 metrów – na ekspozycję z Zippo w roli głównej. Batek gwarantuje transport zapalniczek, kwestie ubezpieczeń i bezpieczeństwa wszelakiego zbiorów są w trakcie dogadywania. Wystawa ma ruszyć w połowie listopada i potrwa mniej więcej do końca roku. Po tym czasie zapalniczki wracają do właścicieli. Otwarcie wystawy to będzie jedna impreza, a później będzie druga, fanowska.
I w związku z tą drugą wiem już nieco więcej. Przede wszystkim, planowaną główną atrakcją, oprócz rzecz jasna nas, jest przybycie jakiegoś mało znanego Włocha, który maluje na Zippo. I może nawet da pokaz, jak to robi w wersji live. Tak, Batki chcą ściągnąć Mazziego, jest jednak pewne „ale”. Claudio w listopadzie ma napięty harmonogram, bo organizuje ichni zlot koło Wenecji, po 9 grudnia bodajże. Jednakowoż szczwany plan pani Beaty et consortes jest taki, aby Mazziego ściągnąć tu w listopadzie właśnie, a w ramach wymiany „my” pojedziemy do nich. W tym miejscu następuje po secundo.
Jak już nadmieniłem, będzie organizowany wyjazd dziękczynny na włoski zlot. Koszty jeszcze nie są znane, ale trzeba liczyć wypad czterodniowy, z noclegiem i imprezą. Wyjazd pociągowy. Chętni niech się zgłaszają, najchętniej z co lepszymi kolekcjami, bo, jak to ujęła pani Beata „w muzeum nie docenią, a tam jak najbardziej”. Ma zostać nawiązana współpraca i kontakty...

No, to ja tyle. Jeśli mi się coś przypomni, to zapodam. Jak macie jakieś pytania, a będę znał odpowiedź, to też. Aha: darczyńcy-wystawcy muszą się określić do 8 września, do niedzieli, żeby Batki mogły szykować się do rozmów z MT...
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: Zippo Fan Fest 2013 - startują przygotowania!

Post autor: djarab »

Kiedy konkretnie bedzie ZFF, miesiac, dzien, godzina?
Hanys Przodowy
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Zippo Fan Fest 2013 - startują przygotowania!

Post autor: viciu »

Miesiąc: listopad. Bliższe szczegóły jeszcze są dogadywane. Będziesz jednym z pierwszych, których powiadomię...
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: Zippo Fan Fest 2013 - startują przygotowania!

Post autor: djarab »

:ok:
Hanys Przodowy
Awatar użytkownika
Kosadamsped
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1733
Rejestracja: pt maja 13, 2011 3:35 pm
Bday.: Not specified

Re: Zippo Fan Fest 2013 - startują przygotowania!

Post autor: Kosadamsped »

Kilka ciężarówek ?
Carpe Diem
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Zippo Fan Fest 2013 - startują przygotowania!

Post autor: viciu »

...i Godzilli?
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Awatar użytkownika
Kosadamsped
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1733
Rejestracja: pt maja 13, 2011 3:35 pm
Bday.: Not specified

Re: Zippo Fan Fest 2013 - startują przygotowania!

Post autor: Kosadamsped »

No nie wiem , nie wiem :D
Auta z techniką lepiej mi się kojarzą . Ale dlaczego nie .
Carpe Diem
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: Zippo Fan Fest 2013 - startują przygotowania!

Post autor: rolf »

Ja chętnie udostępnię swoje zbiory - mogę im podesłać trochę Cameli, staruszków, prototypów, serię COTY - co tam chcą. W imprezie otwierającej wystawę też chętnie wezmę udział. Viciu, daj znać jak będziesz znał jakieś szczegóły, szczególnie co do terminów, bo ostatnio bardzo dużo spraw wszelakich mam na głowie i muszę wszystko planować z dużym wyprzedzeniem...

Co do ZFF to zapowiada się świetnie i zrobię wszystko, żeby w tym roku też tam być, ale od razu uprzedzam, że nie dam się namówić na żadne publiczne wystąpienia :)

W każdym razie świetne Zippo-imprezy nam się szykują tej jesieni :)
Awatar użytkownika
Tyli
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 626
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 9:23 pm
Bday.: \\\\ ZIPPO \\\
Allegro: Tyli
Lokalizacja: Świdnica

Re: Zippo Fan Fest 2013 - startują przygotowania!

Post autor: Tyli »

ja mogę udostępnić zlotowe i forumowe
http://www.youtube.com/watch?v=JScq7vkF_gk" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Zippo Fan Fest 2013 - startują przygotowania!

Post autor: viciu »

Aaaa, jeszcze jedno: jako ciężki kretyn założyłem, że wszyscy wiedzą, gdzie jest to Muzeum Techniki.
Otóż info dla tych, którzy nie wiedzą - MT jest w takim centrum, że już bardziej raczej nie można. W Pałacu Stalina... Teee... Kultury i Nauki ono jest. Rzut beretem od Dworca Centralnego, Hard Rock Cafe Warsaw, Mariotta i stacji metra Centrum. Dojazd samochodem nienajlżejszy, dopytam o możliwości wjazdu na teren PKiN...
Strona Muzeum tukej: http://muzeumtechniki.warszawa.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

-- środa, 28 sierpnia 2013, 12:53 --

Podgrzewanie atmosfery - ciąg dalszy.
Mejl dzisiejszy z Batka:
Muzeum zostało dokładnie obejrzane i przepytane i oto co następuje :
Kolekcje będą chronione jak największe dobro narodowe, wszystko jest umieszczone w wysokich gablotach zamykanych (2,2m) z zabezpieczającą siatką u góry. Na sali zawsze jest ochrona z muzeum, która pilnuje kolekcji - także są one "niewynoszalne" , pod koniec dnia wszystko jest szczelnie zamykane, drzwi plombowane i włączane alarmy. Gabloty są nie do sforsowania, no chyba , że ktoś sobie przyniesie zestaw diamentowy w torebce... Myślę, że kolekcjonerzy mogą być spokojni o wszystkie swoje zapalniczki. Ponadto będą od nich osobiście odebrane i im odwiezione.
Bardzo bym prosiła o założenie tematu trzeciego festiwalu na forum, aby zaczął żyć. Może kolekcjonerzy mogliby się powoli określać, czy i jakie kolekcje byliby w stanie udostępnić. Wszystkie zapalniczki będą oczywiście z opisami i podpisami.
Festiwal na pewno będzie miał inną formę niż w zeszłym roku, ale jeśli uda nam się zrealizować wszystkie nasze założenia, to będzie to impreza z przytupem.
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
ODPOWIEDZ