Pokój nad morzem

Dział forum w którym można poruszać tematy nie związane z ZIPPO
areks
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 600
Rejestracja: pt maja 13, 2011 6:40 am
Bday.: // ZIPPO //
Lokalizacja: Warszawa

Pokój nad morzem

Post autor: areks »

Zbliżają się wakacje i postanowiliśmy w tym roku jechać w końcu nad polskie morze.
I mam do Was pytanie czy ma ktoś może do polecenia jakiś ośrodek gdzie można wynająć pokój z prostą kuchnią, zaraz przy plaży z widokiem na morze w cichej okolicy luba najlepiej w malutkiej, nieprzeludnionej miejscowości.
Jak ktoś był lub zna proszę o info bo chcielibyśmy wyjechać za 2 tygodnie a szukanie w internecie wywołuje u mnie gorączkę. Szukam od dwóch dni ale większość ofert jest bez cennika lub nie przy plaży :/
Życie jest zbyt krótkie, żeby bezpiecznie usuwać zewnętrzną pamięć USB :)
VipoV

Re: pokój na morzem

Post autor: VipoV »

Kąty Rybackie, cicha, mała miejscowość. Nie ma natłoku ludzi. Plaża bez żadnych falochronów itp. Jedyny minus, że przy wejściu na plaże troszkę czuć rybami, bo rybacy codziennie z nimi przypływają (można codziennie kupić od nich ryby na plaży), ale gdy odejdzie się dalej nie ma tego problemu.
Co do pokoju, to moi rodzice od lat jeżdżą do Kątów i wynajmują pokój w ośrodku (znaczy jest to dom, którego pierwsze piętro zostało zmienione na pokoje dla turystów, na parterze mieszkają właściciele). Mili ludzie, można skorzystać z kuchni, która jest na dole. Tyle, że ten dom jest kilka kilometrów od plaży- idzie się do niej ok 30 minut jak ktoś lubi spacery, albo można dojechać samochodem pod samą plażę, tyle, że wtedy trzeba zapłacić za parking. Jest też mały port- kilka kroków od ośrodka, można popływać po tym zalewie statkiem. Generalnie miejscowość bardzo fajna, tyle, że dla ludzi szukających bardziej spokoju aniżeli masy rozrywek i natłoku ludzi :).
areks
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 600
Rejestracja: pt maja 13, 2011 6:40 am
Bday.: // ZIPPO //
Lokalizacja: Warszawa

Re: pokój na morzem

Post autor: areks »

VipoV pisze:dla ludzi szukających bardziej spokoju aniżeli masy rozrywek i natłoku ludzi
właśnie czegoś takiego szukam z tym że
VipoV pisze:kilka kilometrów od plaży
co odpada, jadę z malutkim dzieckiem i zależy mi na lokalizacji bezpośrednio przy plaży aby wycieczki z wózkiem i samochodem ograniczyć do minimum .

Ale Kąty Rybackie jako miejsce jak najbardziej mi odpowiada.
Życie jest zbyt krótkie, żeby bezpiecznie usuwać zewnętrzną pamięć USB :)
VipoV

Re: pokój na morzem

Post autor: VipoV »

To znaczy są i ośrodki dosłownie przy samej plaży, jednak tu nie jestem w stanie nic powiedzieć.
Awatar użytkownika
lawcu
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1850
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 9:25 pm
Bday.: // ZIPPO /
Lokalizacja: Komorów

Re: pokój na morzem

Post autor: lawcu »

Może nie jest to pokój ale najblizej plaży http://www.jantar.gda.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
areks
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 600
Rejestracja: pt maja 13, 2011 6:40 am
Bday.: // ZIPPO //
Lokalizacja: Warszawa

Re: pokój na morzem

Post autor: areks »

lawcu a byłeś tam może, wszystko było ok? Wygląda fajnie :)
Życie jest zbyt krótkie, żeby bezpiecznie usuwać zewnętrzną pamięć USB :)
Awatar użytkownika
Lee
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 748
Rejestracja: pt maja 13, 2011 3:51 pm
Bday.: || ZIPPO ||
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokój nad morzem

Post autor: Lee »

Trzy lata z rzędu jeźdźiłem do Jantara - pełen komfort i przede wszystkim jest spokojnie, ludożercy tam docierają sporadycznie.
Ten ośrodek znam jeno z widzenia ale wrzuć w wyszukiwarkę i pojawi się mnóstwo ofert.
Zechce Ci się ostrzej bawić - 15 min. wąskotorówką do Stegny (uwaga: nie przegapić powrotnej).
Jedna poczta, kilka sklepów, kilka knajp z i bez wyszynku, dobra pizzeria (!), gsm ma zasięg, od 5 do 15 min (lasem, w cieniu) do plaży strzeżonej lub dzikiej.
Ferma strusi i pasieka prowadzona przez polsko-holenderskie małżeńswo (jak poprosisz, to i sycony miód kupisz, oprócz cynamonowego, wrzosowego itd).
Wypożyczlnia rowerów, loty dwupłatem, szkółka jazdy konnej...
Ryb też Ci nie zabraknie - do pyfka polecam karmazyna (słony jak diabli).
Na zachód od Jantara polskie zagłębie bursztynów, Mikoszewo - 10 min kolejką. Schylasz się i zbierasz żywicowe artefakty. :) :) :)
Awatar użytkownika
lawcu
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1850
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 9:25 pm
Bday.: // ZIPPO /
Lokalizacja: Komorów

Re: Pokój nad morzem

Post autor: lawcu »

areks pisze:lawcu a byłeś tam może, wszystko było ok? Wygląda fajnie :)
Jeżdziłem tam 4 lata z rzędu. Zakwaterowanie miałem w domkach. Całość leży w lesie a do plaży jest niecałe 100m.
Ostatni raz byłem tam 3 lata temu więc jak jest teraz nie wiem.
areks
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 600
Rejestracja: pt maja 13, 2011 6:40 am
Bday.: // ZIPPO //
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokój nad morzem

Post autor: areks »

No to będzie Jantar. Jak wrócę to zdam relacje. Dzięki za pomoc :)
Życie jest zbyt krótkie, żeby bezpiecznie usuwać zewnętrzną pamięć USB :)
areks
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 600
Rejestracja: pt maja 13, 2011 6:40 am
Bday.: // ZIPPO //
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokój nad morzem

Post autor: areks »

Jeszcze na szczęście nie po ale w trakcie pobytu.
Miejsce jest bajeczne. Pokój w ośrodku Jantar może nie jest najbardziej ekskluzywny ale w zupełności wystarczający. Plaża patrząc na polskie realia na dobrą sprawę pusta. Zapach lasu i szum morza. Jest to dokładnie to czego szukaliśmy.
Dziękuje Wam bardzo serdecznie za pomoc. :padam:
Na pewno nie jest to ostatnia moja wizyta w tym ośrodku.
Bardzo polecam, jest super. :super:
Życie jest zbyt krótkie, żeby bezpiecznie usuwać zewnętrzną pamięć USB :)
ODPOWIEDZ