Uciekające paliwo

Jeśli coś Ci się zepsuło, lub jest sprawne inaczej, to pisz tutaj o poradę
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zippo które ma swoje latka

Post autor: Jogi »

nintendo86 pisze:paliwo skądś przecieka
Mógłbyś napisać dokładniej o co chodzi?
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Uciekające paliwo

Post autor: viciu »

nintendo86 pisze:pozostawieniu zapalniczki położonej na boku
Wszystko jasne. Fizyka płynów, nawet jak ja się na niej znam pośrednio, a mama moja fizyczką jest, jest taka, że jak się coś wleje i da szansę na wyciek, to wycieknie. Zważ, że grawitacja wtedy działa i minimalnymi, ale jednak, szczelinami, wacha Ci spiernicza.
Zostawiaj ją w pozycji stojącej, to zminimalizujesz straty.
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uciekające paliwo

Post autor: Jogi »

Ile ty tej wahy lejesz?

Nigdy czegoś takiego nie miałem... Wkład przy otwieraniu się nie wysuwa z koperty? Jak tak, to go delikatnie dołem rozegnij, nie będzie szczeliny i nie będzie się wylewać...
Awatar użytkownika
Cyntel
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 84
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 2:50 pm
Bday.: A ZIPPO V
Allegro: cyntelfuga
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uciekające paliwo

Post autor: Cyntel »

Jak może się wylewać, skoro cała nalana bez przelania benzyna wsiąka w watę ?
Mercedes207

Re: Uciekające paliwo

Post autor: Mercedes207 »

Cyntel ale jak przechylisz zippo to paliwo zacznie się gromadzić w danym miejscu, aż nastąpi przesączenie i zacznie kapać. Mi tez street chrom trochę przecieka zaraz po zatankowaniu ale na drugi dzień problem już nie występuje.
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Uciekające paliwo

Post autor: viciu »

Tak właśnie. I staraj się nie przelewać, jak zapalniczkę do kieszeni wkładasz- podrażnienia na skórze są mało przyjemne...
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Awatar użytkownika
Cyntel
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 84
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 2:50 pm
Bday.: A ZIPPO V
Allegro: cyntelfuga
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uciekające paliwo

Post autor: Cyntel »

Mercedes207 pisze:Cyntel ale jak przechylisz zippo to paliwo zacznie się gromadzić w danym miejscu, aż nastąpi przesączenie i zacznie kapać. Mi tez street chrom trochę przecieka zaraz po zatankowaniu ale na drugi dzień problem już nie występuje.
Ja leję do momentu aż kapnie parę kropel z knota i nic mi się nie wylewa, w żadnej z trzech Zippo. A z opisu wynikało, jakby cały czas benzyna się wylewała.
Mercedes207

Re: Uciekające paliwo

Post autor: Mercedes207 »

Cyntel pisze:
Mercedes207 pisze:Cyntel ale jak przechylisz zippo to paliwo zacznie się gromadzić w danym miejscu, aż nastąpi przesączenie i zacznie kapać. Mi tez street chrom trochę przecieka zaraz po zatankowaniu ale na drugi dzień problem już nie występuje.
Ja leję do momentu aż kapnie parę kropel z knota i nic mi się nie wylewa, w żadnej z trzech Zippo. A z opisu wynikało, jakby cały czas benzyna się wylewała.
Też tak nalewam i jakoś nie chce mi się wierzyć ze nic pomiędzy obudowa a wkładem nie przecieknie na zewnątrz w kierunku klapki. Ale może za dużo leje... :rotfl:
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uciekające paliwo

Post autor: Jogi »

Właśnie dlatego temat jest dla mnie nie do ogarnięcia... kilka Zippo użytkowałem, ale z żadną nie miałem problemu dosłownego wylewania się paliwa...
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Uciekające paliwo

Post autor: viciu »

Bo to na ogół są jakieś mikrowycieki, które odkrywasz dopiero wtedy, jak masz udo beną zjarane.
Jak z komarem- mały taki badziew, a ile nerwów potrafi napsuć.
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
ODPOWIEDZ