Kącik wędkarski

Dział forum w którym można poruszać tematy nie związane z ZIPPO
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Kącik wędkarski

Post autor: Jogi »

Skoro bardziej przypominamy forum wielotematyczne, założę kącik wędkarski, z początku chwaląc się złowionymi okazami:

Obrazek
Jesiotr ostronosy
Obrazek
Jesiotr ostronosy raz jeszcze, tym razem większy, 73cm

Karp, z tego co kojarzę miał on 5,85 kg i bodaj 65cm
Obrazek

Wszystko złowione w Nieznanowicach- pomiędzy Gdowem a Bochnią w Małopolsce. Na kanapkę biały robak-kukurydza.

A teraz pytanie do ludzi być może obeznanych z sumem i amurem... Bo nie spodziewam się, aby to było coś innego.
Złowiłem metodą gruntową coś, co wypruło w wodę z taką siłą, że wędkę już w wodzie złapałem. O dziwo, bo właściciel stawu wspominał coś o całym zestawie wciągniętym pod wodę, a i na własne oczy widziałem połowy na żywe, 30cm leszcze i rod pody dociążone workami z piaskiem.

Wracając do meritum- to coś na drugim końcu kija walczyło ze mną blisko 60 minut, zachowując się w bardzo dziwny dla mnie sposób- po kilkumetrowym holu, praktycznie bezproblemowym, choć czułem duży opór, rybka siadła na dnie, i nie dała się ruszyć. Po prostu jakby w dno wlazła... Po blisko godzinie walki żyłka nie wytrzymała napięcia, zostawiając w wodzie rybę, z którą walka zmęczyła mnie niczym runda z Pudzianem w ringu.
Zarzuciłem w tamto miejsce jeszcze trzy razy, z czego doczekałem dwóch podobnych brań, niestety z miernym efektem. Raz uchlastało przypon, raz wyjąłem rozgięty hak.
Co to mogło być, do cholery?


PS. Nadmieniam, że po wcześniejszych doświadczeniach na tym łowisku (jeden kołowrotek "spalony" i jeden, w którym zostało wyrwane mocowanie szpuli) używam dosyć dobrego (ale bez przesady) sprzętu- kołowrotek karpiowy Dragon, żyłka przyponowa 0,22mm i główna 0,35mm, wędzisko miękkie, 3,9m Robinson, więc zrzucanie winy na cienki zestaw potraktuję jako osobistą obrazę ;)
Awatar użytkownika
max123
High Polished Chrome
High Polished Chrome
Posty: 378
Rejestracja: czw maja 12, 2011 9:31 pm
Bday.: || ZIPPO |
Lokalizacja: Wawa

Re: Kącik wędkarski

Post autor: max123 »

FORFITER :szok:
"Niewidzialny wróg jest niewidzialny, ponieważ go nie widać i nie można go przez to zobaczyć"
Król JULIAN


Obrazek
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: Kącik wędkarski

Post autor: djarab »

Napewno jakiś większy sum Ci się trafił ;)
PS. w tym stroju wyglądasz już jak stary wyga, a nie świeżo upieczony wędkarz :ok:
Hanys Przodowy
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kącik wędkarski

Post autor: Jogi »

djarab pisze:PS. w tym stroju wyglądasz już jak stary wyga, a nie świeżo upieczony wędkarz
Adaś, ja od paru ładnych latek wędkuję, bodaj od 2003 roku, głownie na komercyjnych łowiskach, kartę dopiero w przyszły wtorek będę miał ;) A strój... cóż, przywykłem, że kolorowo-sandałkowi turyści ze sprzętem za kilka tysięcy patrzą się na mnie jak na idiotę. Za to jak najdą chmurki, to oni się zwijają, a ja wyciągam pelerynę :super:

Po prostu, byłem ciekaw, co to za potwór mi się trafił.
Awatar użytkownika
gacoperz
Posty: 3353
Rejestracja: pn mar 14, 2011 11:30 am
Bday.: / ZIPPO /
Allegro: gacurro
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Re: Kącik wędkarski

Post autor: gacoperz »

W owych Nieznanowicach to na crossie śmigam czasem ;-)
VipoV

Re: Kącik wędkarski

Post autor: VipoV »

I ja wtrącę, złapałem kilka lat temu suma
...w ręce- serio :] tyle, że w rzece.
Awatar użytkownika
psycho
High Polished Chrome
High Polished Chrome
Posty: 352
Rejestracja: czw maja 12, 2011 8:55 pm
Bday.: A ZIPPO XII
Allegro: michugrochu
Lokalizacja: Konin

Re: Kącik wędkarski

Post autor: psycho »

Też łowię. Raz na ruski rok, hobbystycznie i dla relaksu, ale łowię :). Największa złowiona ryba? Karp 15kg gigant. Ponad 30 minut walki i kombinacji, jak to Kurde wyciągnąć? :hyhy:
areks
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 600
Rejestracja: pt maja 13, 2011 6:40 am
Bday.: // ZIPPO //
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik wędkarski

Post autor: areks »

Jak kącik wędkarski to pozwólcie że wykorzystam wątek...
Szukam siatki na złowione ryby którą mógłbym wykorzystać w stosunkowo płytkiej rzece. Chodzi mi o rękaw z drobnymi oczkami aby nie kaleczyć ryb i z usztywnieniem w formie "sprężyny" a nie pojedynczych przęseł. I nie wiem czy nie byłaby lepsza o przekroju kwadratowym, o ile taka w ogóle jest???
Natknął się ktoś może nataki wynalazek?
Życie jest zbyt krótkie, żeby bezpiecznie usuwać zewnętrzną pamięć USB :)
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kącik wędkarski

Post autor: Jogi »

areks pisze:Natknął się ktoś może nataki wynalazek?
Ja się natknąłem na kwadratową siatkę, ale to była samoróbka, obręcze z drutu fi6 i drobna siatka kupowana na metry. Jak masz problem z uciekającą siatką, podwiąż łezkę do każdej obręczy i rzuć w wodę, tak, żeby się od razu naciąnęła
areks
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 600
Rejestracja: pt maja 13, 2011 6:40 am
Bday.: // ZIPPO //
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik wędkarski

Post autor: areks »

Jogi pisze:problem z uciekającą siatką
Raczej ze składającą się. :(
Łezki masz na myśli ołowiane ciężarki, sprawdza się ten patent przy przęsłowym a nie spiralnym usztywnieniu?
Życie jest zbyt krótkie, żeby bezpiecznie usuwać zewnętrzną pamięć USB :)
ODPOWIEDZ