Eksponowanie kolekcji

Dział forum z tematami dotyczącymi kolekcjonowania ZIPPO
Awatar użytkownika
ZIPPOFAN
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 717
Rejestracja: wt maja 17, 2011 8:37 am
Bday.: Not specified

Re: Eksponowanie kolekcji

Post autor: ZIPPOFAN »

djarab pisze:Fajne :ok:
Możesz zdradzić jaki koszt?
Wyjdzie mi 45 zł za sztukę.
Pozdrawiam
PIOTR
http://zippokolekcja.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
majew
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 12
Rejestracja: pt maja 13, 2011 8:34 pm
Bday.: C ZIPPO X

Re: Eksponowanie kolekcji

Post autor: majew »

Panowie,

potrzebuje zasięgnąć radę ekspertów. Chciałbym w końcu ładnie wyeksponować zapalniczki w drewnianej gablotce, gablotkę chciałbym kupić już gotową. Prawdopodobnie z Ikei, poniżej link:

https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50264753/" onclick="window.open(this.href);return false;

Pytanie do Was: gdzie nabyć piankę do gablotki, aby osadzić w niej zapalniczki. Czy w swoich gablotkach stosowaliście Plastzote i sami wycinaliście nożykiem wgłębienia na osadzenie zapalniczek?

http://powertech.pl/sklep/pl/p/Pianka-P ... am-Hall/25" onclick="window.open(this.href);return false;

Bardzo proszę o poradę :)
Egalitar
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 58
Rejestracja: wt mar 05, 2019 8:31 am
Bday.: ... ZIPPO ...

Re: Sprzedam gablotki

Post autor: Egalitar »

Pozwolę sobie napisać jakie ja stawiam wymagania dla gablotek, ponieważ ta odbiega od moich potrzeb. (chciałbym podyskutować na temat idealnej gablotki)

1. Taka forma jest ok, ale jeżeli trzymamy zippo w pudełkach. Więc wielkość powinna być dopasowana do pudełka Zippo (z wieczkiem nałożonym na tył)
2. Zapalniczki w gablotce powinny siedzieć sztywno (np w piance) jeżeli są luźno można je przypadkiem uszkodzić- szczególnie skoro w założeniu gablotka pełni też funkcję transportową.
3. a więc powinna być łatwa w transporcie tzn brak wystających elementów (rączka/ zawias). Możliwość ułożenia kilku na sobie.
4. Szczelność przed kurzem.



Więc tak dla podsumowania co bym zmienił
Dodał do plexi ramkę drewnianą do niej zamontował zawiasy i zamykanie, pomiędzy gablotą a drzwiczkami najcieńsza dostępna pianka bez frezu. Wielkość miejsca na zapalniczkę = wielkość z pudełkiem (jeżeli ktoś będzie chciał trzymać bez albo zapalniczka z nietypowym pudełkiem, można wstawić piankę)

Generalnie fajnie się prezentuje ale kwestie bezpieczeństwa zapalniczek stawiam na 1 miejscu. Zbieram się do zrobienia swojej już dłuższy czas dlatego gratuluje że Tobie się udało :)

Dajcie znać czy macie podobne wizje idealnej gablotki.

(Jeżeli temat jest na oddzielny wątek to proszę o przeniesienie)
Homo sum, humani nihil a me alienum esse puto
Awatar użytkownika
gacoperz
Posty: 3353
Rejestracja: pn mar 14, 2011 11:30 am
Bday.: / ZIPPO /
Allegro: gacurro
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Re: Eksponowanie kolekcji

Post autor: gacoperz »

Egalitar pisze:(Jeżeli temat jest na oddzielny wątek to proszę o przeniesienie)
Przeniosłem Twoją odpowiedź do dość starego wątku ale najbardziej pasującego.

Ja i paru kolegów i koleżanek (?) trzyma swoje zapalniczki bez pudełek w gablotkach na ścianie.
Jeszcze jakiś czas temu miałem gablotkę która miała zrobione półeczki drewniane na głębokość zapalniczki lecz wisiała na ścianie z płyt gips-karton na której to ścianie obok są drzwi bardzo często (codziennie!) zamykanie drzwi powodowało to, że ściana drgała i zapalniczki chciały wypaść ze swoich miejsc i w efekcie górną częścią opierały się o plexe. Aby temu zapobiec musiałem podkleić pod dolną część gablotki klocek drewniany grubości 2,5cm aby odstawała od ściany. Nie wyglądało to estetycznie.
Teraz moje wszystkie sztuki wiszą w gablotkach robionych przez Enzo w których są dedykowane do zapalniczek wkłady. Aby nie było efektu przewracania się zapalniczek na szybkę to musiałem też podkleić dołem podkładkę około 1cm co nie podobało mi się zbytnio więc postanowiłem, że na plecach gablotki (od zewnątrz) podkleję mały magnesik pod każdą "celą" na ZIPPO.

Teraz gablotki wiszą płasko na ścianie i nie ma szans żeby wypadały. Nie mają też bezpośredniego kontaktu z magnesem więc nic im się nie stanie :)

Wieczorkiem podeślę fotki jak ktoś zainteresowany :)

Tu temat z gablotkami od Enza: http://zippo.net.pl/viewtopic.php?f=12&t=3582&start=40" onclick="window.open(this.href);return false;
Może podeśle nowe foty jak ma...

(dawno tyle nie napisałem na forum :) ) :vader: :viciu:
Big Fefe
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 50
Rejestracja: wt wrz 01, 2020 1:44 pm
Bday.: H ZIPPO XV

Re: Eksponowanie kolekcji

Post autor: Big Fefe »

Pozwolę sobie dodać że projektując gablotkę nie wziąłem tego pod uwagę i też nie zauważyłem tego problemu w praktyce.
Czekając na chętnego gablota stoi na stojaczku więc jest pochylona i stabilna nie mam pojęcia jak sprawa by wyglądała z powieszoną gablotką.
Jeżeli to możliwe proszę o zdjęcia tych gablotek, może kiedyś w odległej przyszłości znowu zapragnę coś zrobić i wtedy będę miał się do czego odnieść.
Jeszcze jedno pytanie: skąd wziąć takie wytłoczki bo nie mogę ich znaleźć?
Awatar użytkownika
ZIPPOFAN
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 717
Rejestracja: wt maja 17, 2011 8:37 am
Bday.: Not specified

Re: Eksponowanie kolekcji

Post autor: ZIPPOFAN »

Wszystkie WOŚP
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam
PIOTR
http://zippokolekcja.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: Eksponowanie kolekcji

Post autor: djarab »

:padam:
Hanys Przodowy
Egalitar
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 58
Rejestracja: wt mar 05, 2019 8:31 am
Bday.: ... ZIPPO ...

Re: Eksponowanie kolekcji

Post autor: Egalitar »

Pięknie :) zdradzisz jaki nr ostatniej finałowej ?:)
Homo sum, humani nihil a me alienum esse puto
Egalitar
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 58
Rejestracja: wt mar 05, 2019 8:31 am
Bday.: ... ZIPPO ...

Re: Eksponowanie kolekcji

Post autor: Egalitar »

Odnośnie mojej ostatniej wypowiedzi jak bym widział swoje gablotki (oczywiście kolory dla kontrastu)
Drzwiczki z zamykaniem i zawias suwakowy.
Wypełnienie pianka 1 cm (plecy) + 2 cm na zippo

Miejsce na 20 sztuk bez opakowań.

Zastanawiam się nad odstępami poziomymi pomiędzy zippo założyłem dla poziomych 5 mm dla pionowych 10 mm
Dajcie znać co sądzicie.

informacje techniczne
głębokość: 6 + 2cm
grubość deski: 2 cm
szerokość: 40 cm
wysokość: 35 cm
Homo sum, humani nihil a me alienum esse puto
Awatar użytkownika
BrodaTT
Satin Chrome
Satin Chrome
Posty: 162
Rejestracja: ndz sty 27, 2013 7:46 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: brodamag
E-bay: brodamag
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Eksponowanie kolekcji

Post autor: BrodaTT »

WOŚP-ki cudnie się prezentują
Pomysł na gablotkę ciekawy że ale od projektu to wersji finalnej to jeszcze duży krok
ODPOWIEDZ