Wyjechane kółko?

Jeśli coś Ci się zepsuło, lub jest sprawne inaczej, to pisz tutaj o poradę
czy3
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 10
Rejestracja: pt maja 26, 2017 7:55 pm
Bday.: F ZIPPO III

Wyjechane kółko?

Post autor: czy3 »

Cześć! Mam zippo o oznaczeniach F 10 na wkładzie i obudowie. Zawsze mi odpalała ale przeleżała przez jakiś czas (miesiąc) i nie chciała mi odpalić.

Zmieniłem watę, dałem nowy krzemień, sprawdziłem czy sprężyna dociska mocno, wymieniłem knot.
Potem zalałem zapalarkę benzyną i nie pali. Przynajmniej od pocierania kółeczkiem.

Zauważyłem, że obracanie nie daje tak bogatej iskry jak w moim zippo slim. Iskry padają na knot ale nie powstaje płomień. Wystarczy dosłownie na chwilę przytrzymać przy ogniu więc opary są. Jest to wada wyjechanego kółka? Podejrzewam, że przez 7 lat mogło się wyjechać.

Zostało tylko wysyłanie do Reichu czy można coś z tym zrobić? Pewnie mógłbym wymienić wkład, kupić nowy na allegro ale mam też trochę uszkodzoną obudowę:

brak jest sworzenia w zawiasie, wypadł gdzieś a jak jeszcze był klapka mocno wychylała się na boki.

Jest szansa, że jak wyślę ją w takim stanie wymienią mi cały zawias na jakiś bardziej ściśnięty? Na wymianę obudowy raczej nie liczę (wcześniej był to polish chrome, taraz zrobiła się high polish brass bo potraktowałem ją papierem ściernym i polerką, jedynie spód z napisem zippo jest jeszcze srebrny)

Może to ktoś zauważyć i wymienić na chromowaną? Mosiądz pasuje mi bardziej ale fajnie by było gdyby klapka się tak mocno nie wyginała. Co mam w takim razie napisać w liściku?


Dzięki i pozdro :piwo:
Awatar użytkownika
Beeker
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3776
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 9:40 pm
Bday.: | ZIPPO
Allegro: psmb
E-bay: psmb70
Lokalizacja: Lublin i okolice

Re: Wyjechane kółko?

Post autor: Beeker »

Gwarancja nie obejmuje wyglądu, tylko działanie, więc na nową obudowę nie licz.
Trzpień dołożą, zawias ścisną, wkład wymienią. Ślij.
"Zostawcie to Polakom. Dla nich nie ma nic niemożliwego." - Napoleon Bonaparte (Somosierra, 1808)
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: Wyjechane kółko?

Post autor: djarab »

Dołącz notkę, że oprócz zawiasu zapalniczka nie pali i żeby wkład też wymienili.
Hanys Przodowy
czy3
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 10
Rejestracja: pt maja 26, 2017 7:55 pm
Bday.: F ZIPPO III

Re: Wyjechane kółko?

Post autor: czy3 »

Ok, dzięki [OK HAND SIGN] Właśnie nie liczę na nową obudowę, nie chcę żeby mi ją wymienili bo moja modyfikacja mi się podoba.
ODPOWIEDZ