Coś przez co będziesz w szoku :D

Jeśli coś Ci się zepsuło, lub jest sprawne inaczej, to pisz tutaj o poradę
Pinkman666
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 01, 2016 6:10 pm
Bday.: I ZIPPO 07

Coś przez co będziesz w szoku :D

Post autor: Pinkman666 »

Panowie,zrobiłem bardzo głupią rzecz i teraz potrzebuje rady czy da sie coś z tym zrobić.
Jestem posiadaczem zippo od 2 miesięcy,nauczyłem sie kilu tricków,lecz w czasie robienia squezzy,odpadła mi górna klapka! :o Ta którą zamykamy zapalniczke,normalnie ta cała klapka pusta w środku,bo ten element który był tam zestalony? przypalony? Nie wiem jak to określić,został przy samej obudowie która właśnie obuduje body zapalniczki a góra jakby odpadła,więc jestem w wielkim szoku.Ale sluchajcie tego.W celu naprawy,myśle sobie,nie bede odsyłał do zippo,żeby mi naprawiali,myśle sobie,super glue i będzie git.Więc wyjąłem zapalniczke,nazwijmy to body,a jej obudowe,razem z tą klapką która odpadła - rest,no i biorę tą część która była przymocowana właśnie do górnej klapki,razem z tym systemem metalowym,dzięki któremu zapalniczka sie otwiera i zamyka,i kleje,wszystko ładnie pięknie po kilku sekundach,i mówie,dam temu jeszcze minute.No i wszystko ładnie pięknie,zalewam body i wkładam do obudowy,odkładam,po chwili próbuje otworzyć zapalniczke,a tam zalało lekko ten system otwierania i zamykania sie zapalniczki,przez co otwiera i zamyka sie ona z oporem lekkim i nie chodzi tak jak powinna,nie da sie z nią nic zrobić,a jeszcze lepsze,że jakieś krople może dostały się do środka przez co teraz kur*a nie moge nawet wyjąć zapalniczki.Jak myślicie,da sie coś z tym jeszcze zrobić? Bo jestem w szoku,jak to mogło się tam zalać.Myślałem,aby wziąć aceton (rozpuszczalnik) polać na ten system,i troszke tam w te pobrzeża gdzie mogło się dostać,myślicie,że dałoby rade poradzić sobie to z tym super glue i rozpuścić klej? Nie piszcie mi,co za głupote zrobiłem,bo było lekkomyślne,ale nie sądziłem że tak długo klej będzie schnął.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mirage87
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 28, 2015 3:37 pm
Bday.: G ZIPPO XIII

Re: Coś przez co będziesz w szoku :D

Post autor: mirage87 »

W życiu bym nie wpadł żeby kleić zapalniczkę :szok: trzeba było odesłać skoro ma wieczysta gwarancje ;) zawsze wychodzę z założenia nie znam się nie ruszam, niech ktoś zarobi i zrobi to dobrze.
Co do ratowania twojej zapalary, sugerowałbym rozgrzać to suszarka do włosów niż używać rozpuszczalnika, jak użyjesz takiej chemii twoja obudowa może ucierpieć. Nagrzejesz ja w tych miejscach gdzie mocno trzyma i powinna puścić, ewentualnie użyj czegoś płaskiego na tyle żeby ewentualnie podważyć leciutko te miejsca, bądź je przepchnąć gdy klei się nagrzeje.
Salva
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 31
Rejestracja: śr cze 10, 2015 5:21 pm
Bday.: H ZIPPO VIII

Re: Coś przez co będziesz w szoku :D

Post autor: Salva »

Suszarką?... Niech weźmie palnik do grzania papy, szybciej pójdzie.
Jaki to model zippo?
PaulaMała
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 22
Rejestracja: pt kwie 17, 2015 8:01 am
Bday.: Not specified

Re: Coś przez co będziesz w szoku :D

Post autor: PaulaMała »

Misiaczki , to nie forum fryzjersko-budowlane!!!

Albo piszcie konkrety na temat Zippo , albo znajdźcie sobie inne forum do pisania tych wypocin :zdegustowany:
Awatar użytkownika
Enzo
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3450
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 9:28 pm
Bday.: .. ZIPPO .
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Coś przez co będziesz w szoku :D

Post autor: Enzo »

Jeżeli nie jest to zapalniczka zdobiona, najlepszy będzie aceton albo rozpuszczalnik nitro.
== >> 30.07.2009 ; 12.04.2016 [N.D.M.Ż.] << ==

MOJA KOLEKCJA >>> http://www.zippoenzo.pl <<<
Awatar użytkownika
mirage87
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 28, 2015 3:37 pm
Bday.: G ZIPPO XIII

Re: Coś przez co będziesz w szoku :D

Post autor: mirage87 »

Salva pisze:Suszarką?... Niech weźmie palnik do grzania papy, szybciej pójdzie.
Jaki to model zippo?
nie ... lepiej do mikrofalówki .... :zdegustowany: albo od razu do jakiegoś kwasu o wysokim stężeniu ... ehh
Człowiek chce pomoc w jakiś sposób to zawsze ktoś mądrzejszy się znajdzie :P
Ostatnio zmieniony śr lut 03, 2016 8:47 pm przez mirage87, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Enzo
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3450
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 9:28 pm
Bday.: .. ZIPPO .
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Coś przez co będziesz w szoku :D

Post autor: Enzo »

Jeżeli jest to zwykły nie zdobiony brass albo chrom, to nitro ani aceton NA PEWNO nie zaszkodzi.

A od suszarki Super Glue NA PEWNO nie puści.

Może nie od razu mądrzejszy, tylko bardziej doświadczony.

Z racji wykonywanego zawodu mam sporo do czynienia z klejami wszelakimi. :cwaniak:

I nie gdybam, tylko mówię co może pomóc.

Ale kolega "klejący zawiasek" przestał już chyba być zainteresowany problemem,więc i tak nie ma się co napinać. :P
== >> 30.07.2009 ; 12.04.2016 [N.D.M.Ż.] << ==

MOJA KOLEKCJA >>> http://www.zippoenzo.pl <<<
Pinkman666
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 01, 2016 6:10 pm
Bday.: I ZIPPO 07

Re: Coś przez co będziesz w szoku :D

Post autor: Pinkman666 »

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi,właśnie jest to obudowa niezdobiona,wszystko chrom,więc spróbuje to potrakrować acetonem albo nitro. Pozdrawiam
Salva
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 31
Rejestracja: śr cze 10, 2015 5:21 pm
Bday.: H ZIPPO VIII

Re: Coś przez co będziesz w szoku :D

Post autor: Salva »

Aceton wystarczy, pomoże.
Polecam Ci kupić klej cyjanoakrylowy z aktywatorem, który przyspiesza jego schnięcie = nie ma obawy, że klej zaleje zapalniczkę.
Jamal
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 2
Rejestracja: sob mar 12, 2016 11:15 pm
Bday.: .... ZIPPO ...

Re: Coś przez co będziesz w szoku :D

Post autor: Jamal »

Tak na przyszłość, cyjanoakryl puszcza dzięki debonderowi specjalnemu, dostępny na allegro.
ODPOWIEDZ