Wiosenne porządki na Forum

Dział forum na pomysły i sugestie odnośnie tej strony
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: Wiosenne porządki na Forum

Post autor: rolf »

tuna pisze:rolf, możesz, tak na wiosnę, uzupełnić wreszcie grupę majówkowiczów z zeszłego roku
Nie mogę - tylko Jogi i Gac mogą. Ale pewnie to zrobią po przeczytaniu Twojego posta :)

arcsa pisze:Rolf, a może dałoby się...
Pewnie by się dało, mam tylko kilka "ale" - nie jestem pewny, czy formuła Forum jest odpowiednia na tego typu katalogi. Jedyne, co możemy zrobić to pisać post pod postem, a wtedy wszelkie informacje będą ginąć w natłoku pozostałych, lub też z każdą Zippo (czy ich zbiorem) otwierać nowy wątek, co też raczej nie zda egzaminu. O kwestii technicznej powinien się wypowiedzieć któryś z Administratorów.
Co więcej, musicie znaleźć kogoś, kto zechce taki katalog prowadzić, dodawać do niego informacje itp.
No i na koniec - musicie sobie zdawać sprawę, jak ogromny musiałby to być katalog, żeby choć 1/8 modeli do niego dodać - popatrzcie na Manuale - wyszło już kilka numerów, każdy to opasłe tomiszcze, ale nie wiem, czy udało im się pokazać choćby 20% z wszystkich ciekawych egzemplarzy.

Nie twierdzę, że to nie możliwe - raczej da się zrobić, ale to ogromne przedsięwzięcie i lata pracy...
Awatar użytkownika
arcsa
Satin Chrome
Satin Chrome
Posty: 118
Rejestracja: pn lut 13, 2012 10:45 pm
Bday.: | ZIPPO |
E-bay: arcsa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiosenne porządki na Forum

Post autor: arcsa »

Rolf ja się bardzo chętnie podejmę takiej pracy choć brakuje mi wiedzy. Jeżeli utworzycie taką zakładkę to spróbuje to pociągnąć, oczywiście zamęczając osoby o większej wiedzy wieloma pytaniami :). Spróbujmy może właśnie na przykładzie naszych forumowych. To da nam obraz czy jest sens to prowadzić i czy to zadanie mnie nie przerośnie. Jeżeli chodzi o technikalia, to w mojej ocenie wystarczy założyć temat i w tym temacie dokładać następne posty jeden pod drugim, bez możliwości komentowania itd. Da to przejrzysty obraz katalogu. Zgadzam się że przy długich seriach może to być nieczytelne ale wtedy rozważymy inne opcje. Temat do dalszej dyskusji i decyzji adminów.
--------------------------

Pozdrawiam

Paweł arcsa
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wiosenne porządki na Forum

Post autor: Jogi »

Z tego co wiem to grupa jest. Sprawdzę po pracy.

Co do katalogu to coś kojarzę, że Synek próbował coś takiego robić. Jak dla mnie to nie widzę sensu bo to jest ogrom pracy przy tworzeniu i potem przy aktualizacji.
Awatar użytkownika
arcsa
Satin Chrome
Satin Chrome
Posty: 118
Rejestracja: pn lut 13, 2012 10:45 pm
Bday.: | ZIPPO |
E-bay: arcsa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiosenne porządki na Forum

Post autor: arcsa »

Jogi pisze:Jak dla mnie to nie widzę sensu bo to jest ogrom pracy przy tworzeniu i potem przy aktualizacji.
Zgadzam się że ogrom pracy jest przeokrutny, choć z drugiej strony to jest wielkie wyzwanie i myślę że przy drobnej pomocy ze strony użytkowników forum dałoby radę to uciągnąć. A ja uważam że sens jest. Wrócę do przykładu naszych forumowych. Sam na dzisiaj nie wiem ile ich było, jakie były użyte podkłady, jaki był nakład, kto projektował i co jeszcze mi do kolekcji brakuje. Oczywiście mogę pewnie odnaleźć to na forum, pytanie czy podanie w jednej pigułce nie byłoby atrakcyjniejsze i łatwiejsze. Na przykładzie moich Cameli, mogę już po kilku latach ich szukania stwierdzić, że taki katalog byłby dla mnie zbawienny, nie wiem czy gdzieś on istnieje, nie wiem również czy ktoś na świecie ma je wszystkie, ale np. skatalogowanie moich przeszło 120 sztuk, mogłoby komuś pomóc w jego pasji lub zarazić chęcią zbierania właśnie tej serii. Oczywiście nie mówię tutaj o skatalogowaniu całego Zippo, bo jest nie wykonalne ale poszczególne tematy lub serie wydają się być w zasięgu. Każdy z nas posiada już jakąś wiedzę lub dotarł do materiałów, do których innym nie udało się dokopać i ta wiedza mogłaby uzupełniać zapisy w katalogu.I na koniec jeszcze jeden przykład z naszego forum. Piotrek Zippofan ma prawdopodobnie jedną z największych kolekcji Venezianów, myślę że ja tak samo jak i inni z chęcią obejrzeli by ją w jednej zwartej formie i być może zaraziliby się chęcią ich zbierania. To samo dotyczy Mazziego czy zapalniczek Zippo Club Italia, tutaj mówimy o zamkniętych ilościach , więc skatalogowanie ich nie stanowiłoby większego problemu. Może na początku nie znaleźlibyśmy nakładów lub innych informacji katalogowych ale każdy z nas czytających to forum, mógłby to dalej rozszerzać, poprzez przesyłanie wykopanych informacji do osoby prowadzącej katalog ( z chęcią się podejmę ), która by to dalej uzupełniała. I to na tyle. Przepraszam za dłużyznę i temat do dalszej dyskusji.
--------------------------

Pozdrawiam

Paweł arcsa
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: Wiosenne porządki na Forum

Post autor: rolf »

Akurat taki katalog naszych Forumowych to pasuje nam mieć gdzieś na forum - z tym się w zupełności zgadzam.

Jogi, proponuję, żeby zainteresowani stworzyli katalog z Forumowymi - na próbę, zobaczymy co z tego wyjdzie, czy treść i proponowana forma będą do zaakceptowania.

Choć osobiście wolałbym, żeby (na obecną chwilę) znaleźli się chętni do napisania poradników - http://www.zippo.net.pl/viewtopic.php?f=15&t=2444" onclick="window.open(this.href);return false;
DexPL
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 59
Rejestracja: śr lut 18, 2015 7:12 pm
Bday.: Not specified

Re: Wiosenne porządki na Forum

Post autor: DexPL »

Gorsze sie to, że forum jest kiepskim miejscem do przegladania takiego "katalogu" ;(
Bo jednak co pare postów nowa strona. Przy 120 zapalniczkach to juz bedzie pewnie z 12 stron.
Zdecydowanie większy sens taki katalog miałby na oddzielnej stronie www, ale to są i koszta i nie wiem czy prowadzenie takich typowych internetowych katalogów nie byłoby już regulowane jakoś prawnie. Jakies zezwolenie od firm na zamieszczanie dużej ilości zdjeć zawierajacych ich znaki itp.
Na pewno katalog forumowych powinien sie na forum pojawić, a co dalej to zobaczylibyśmy pozniej ;D
Ile było forumowych wydanych do tej pory tak z ciekawosci?
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Wiosenne porządki na Forum

Post autor: viciu »

DexPL pisze:Ile było forumowych wydanych do tej pory tak z ciekawosci?
Szukaj---> "forumowa"

Dex, powiedz mi jedno: z jednej strony narzekasz, że nie chcą Ci pomóc, że każą coś robić, a Ty, biedaczysko, masz tylko pół godziny dziennie na zajęcia niezwiązane z życiem służbowym.
Z drugiej - napierdzielasz postami szybciej niż przed wzięciem stoperanu. Paradoks czy po prostu lubisz siać zamęt?
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
DexPL
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 59
Rejestracja: śr lut 18, 2015 7:12 pm
Bday.: Not specified

Re: Wiosenne porządki na Forum

Post autor: DexPL »

Od kiedy internet jest w komórce to wchodzę w interesujące mnie strony gdzie tylko jestem, czy to w autobusie, w przerwie na uczelni, lub wolnym czasie ;)
Szukałem już forumowych, i jestem pewien, że nie wszystkie znalazłem.
A z szukajki potrafie korzystać.

PS. Od nauki do służby dość daleko ; D
taxus
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 44
Rejestracja: ndz mar 08, 2015 11:51 pm
Bday.: Not specified
Allegro: romeczekw

Re: Wiosenne porządki na Forum

Post autor: taxus »

Pozwolę sobie wtrącić trzy grosze. Pomysł wprowadzenia dwóch nowych działów dla początkujących i o tuningu uważam za świetny. Szczególnie ten pierwszy dział. Wiedza na ten temat jest rozproszona na naszym forum /i nie tylko/. Początkujący forumowicz /kolekcjoner/ gubi się w tym wszystkim i zadaje niezbyt sensowne pytania, czego ja też jestem żywym przykładem. Skondensowana wiedza w takim dziale byłaby bardzo przydatna. To samo dotyczy tuningowania zapalniczek o ile koledzy, którzy się tym zajmują zechcą podzielić się swoją wiedzą.
Natomiast pomysł z opracowaniem katalogu nie jest do zrealizowania. Od 1932r zippo wyprodukowało tysiące różnych zapalniczek.Skatalogowanie tego wszystkiego to zajęcie dla kilku ludzi i to na wiele lat.
Awatar użytkownika
arcsa
Satin Chrome
Satin Chrome
Posty: 118
Rejestracja: pn lut 13, 2012 10:45 pm
Bday.: | ZIPPO |
E-bay: arcsa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiosenne porządki na Forum

Post autor: arcsa »

taxus pisze:Natomiast pomysł z opracowaniem katalogu nie jest do zrealizowania. Od 1932r zippo wyprodukowało tysiące różnych zapalniczek.Skatalogowanie tego wszystkiego to zajęcie dla kilku ludzi i to na wiele lat.
No kurcze nie do końca się zgadzam. Wszystko kwestia podejścia i zaangażowania. Oczywiście ja jako inicjator pomysłu katalogu też uważam że całości objąć się nie da ale jeżeli każdy by coś tam do katalogu systematycznie dorzucił mogłoby powstać "epokowe dzieło".
A że się da to jestem wzorowym przykładem. Właśnie ukończyłem największą bazę psów mojej rasy na świecie. Baza zawiera przeszło 18.000 psów. Ich daty urodzenia, zdjęcia, rodowody do 5 pokolenia, wyniki badań imiona domowe i rodowodowe. Fakt, jest to efekt dwu letniej pracy ( po godzinie, dwie dziennie ) ale dla mnie jako hodowcy, niesamowite kompendium wiedzy i satysfakcja kiedy praktycznie cały świat prosi o dostęp do jej zasobów.
Takie wariactwo ...
Reasumując jak Polak chce to potrafi, pytanie tylko czy chce ....
--------------------------

Pozdrawiam

Paweł arcsa
ODPOWIEDZ