Szukamy chętnych do napisania poradników

Dział forum na pomysły i sugestie odnośnie tej strony
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Szukamy chętnych do napisania poradników

Post autor: rolf »

Poszukujemy chętnych do napisania dwóch poradników:

1. Jak ocenić oryginalność Zippo.
2. Najczęstsze usterki i niedomagania, oraz jak sobie z nimi poradzić.

Chodzi o to, aby odciążyć nieco tematy związane z oryginalnością i naprawą Zippo. W tej chwili większość pytań w tych działach się powtarza i to wielokrotnie, nikt ich nie czyta, ani do nich nie wraca.

W pierwszym poradniku należy opisać podstawy oceny oryginalności, umieścić link, lub tabelę z datowaniem, odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania - o hologram, o różnicę w datach obudowy i wkładu itp.

W drugim chyba wiadomo o co chodzi - Zippo nie klika, nie pali, płomień podskakuje - wszystko, co można naprawić. No i co zrobić, gdy Zippo nie da się naprawić - namiary na klinikę, jak wysłać, ile czekać.

Znajdą się jacyś chętni? Jeżeli będzie ich wielu, to możemy zrobić z tego konkurs :)
DexPL
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 59
Rejestracja: śr lut 18, 2015 7:12 pm
Bday.: Not specified

Re: Szukamy chętnych do napisania poradników

Post autor: DexPL »

Jak nikt sie nie zgłasza, to ja moge się podjąć pierwszego tematu, póki moja wiedza w temacie jest kiepska, musiałbym sie posiłkować zagranicznymi forami, ale jest to do zrobienia.
Pytanie, czy ma to być bardzo szczegółowe, czy poradnik uwzględniający tylko te podstawowe znaki rozpoznawcze?
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Szukamy chętnych do napisania poradników

Post autor: viciu »

DexPL pisze:moge się podjąć pierwszego tematu, póki moja wiedza w temacie jest kiepska, musiałbym sie posiłkować zagranicznymi forami
Myślę, że są na forum specjaliści lepszej próby. DexPL, chcesz pisać poradnik rozpoznawania oryginałów, a do tej pory nawet nie pokazałeś nam żadnej swojej zapalniczki. Skąd mamy wiedzieć, czy można Ci zaufać?
Opanuj swoją potrzebę zaistnienia. Możesz na tym tylko zyskać...
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
DexPL
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 59
Rejestracja: śr lut 18, 2015 7:12 pm
Bday.: Not specified

Szukamy chętnych do napisania poradników

Post autor: DexPL »

Chętnie sie opanuje, jeśli inni forumowicze zainteresują sie tymi tematami ;)
Zaproponowałem, że jak nikt sie tego nie podejmie, to mogę taki poradnik napisać.
Zapalniczek póki co mam mało i nie ma sie czym chwalić, jednak troche czytałem w różnych źródłach na ten temat, angielski nie jest mi obcy ;D
Poniekąd pcham sie wszędzie, żeby ludzie którzy mają wiekszą wiedzę zaczęli sie udzielać xD
Taka mała gra psychologiczna.
A zamysł jest bardzo fajny i szkoda, żeby przeszedł bez echa. ;)
Ostatnio zmieniony wt mar 17, 2015 12:21 pm przez DexPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: Szukamy chętnych do napisania poradników

Post autor: djarab »

DexPL pisze:pcham sie wszędzie
DexPL pisze:Taka mała gra psychologiczna
I pewno nawet do glowy Ci nie przyszlo, jak bardzo wkurzasz tym ludzi.
Hanys Przodowy
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Szukamy chętnych do napisania poradników

Post autor: viciu »

DexPL pisze:Taka mała gra psychologiczna.
Eksperyment Zimbardo został już tyle razy przerobiony, opisany i zanalizowany, że nie musisz się trudzić. A jak potrzebujesz rozmów tematycznych, poproś Voidana o konsultacje.
Jest psychologiem dziecięcym, więc pewnie się nada.
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
DexPL
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 59
Rejestracja: śr lut 18, 2015 7:12 pm
Bday.: Not specified

Re: Szukamy chętnych do napisania poradników

Post autor: DexPL »

djarab pisze: I pewno nawet do glowy Ci nie przyszlo, jak bardzo wkurzasz tym ludzi.
Nie do końca, przyznam, że miałem ostatnio gorszy dzień i faktycznie troche przecholowałem ;)
viciu pisze: Jest psychologiem dziecięcym, więc pewnie się nada.
Skoro sprawdziłeś i polecasz, to może sie skuszę.
A teraz na poważnie, jak chcecie, żebym przestał was irytować, to zejdźcie ze mnie.
Nie wszystko jest czarno-białe, więc zrozumcie, że ja w tym wszystkim, tak jak Wy, też moge mieć jakąś racje ;)
A to, że jestem w mniejszości... No cóż, przegrany na starcie.

Tak więc proponuje rozejm, nie będę wkurzał was(przynajmniej nie celowo), i będę zamieszczać mniej głupich postów, a Wy przestaniecie być wyśmiewcami i prowadzić w 80% offtop w tematach.
Deal?
Awatar użytkownika
Lee
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 748
Rejestracja: pt maja 13, 2011 3:51 pm
Bday.: || ZIPPO ||
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukamy chętnych do napisania poradników

Post autor: Lee »

DexPL pisze:No cóż, przegrany na starcie
nie nie nie...
Próbuj proszę
ODPOWIEDZ