Slimek słabo pali .

Jeśli coś Ci się zepsuło, lub jest sprawne inaczej, to pisz tutaj o poradę
rapuchopin

Slimek słabo pali .

Post autor: rapuchopin »

Witam . Jest to mój pierwszy post na tym forum więc chciałbym się z wami przywitać :)

2 tygodnie temu kupiłem swoją pierwszą zapalniczkę Zippo Spectrum Slim .
Już od samego początku wysokość płomienia była minimalna (ok. 1cm ponad komin) ale zapalniczki używałem do odpalania papierosów i taka wysokość w zupełności mi wystarczała . Jednak 3 dni temu po kręceniu "kółkiem" nie miałem wogóle iskry , pomyślałem więc że może być to wina kamienia .
Po dłuższym siłowaniu się ze śrubą , wymieniłem kamień , podciąłem knot (wiem że za szybko) i kiedy wkładałem z powrotem watki zmieściły się jedynie 4 z 5 . Zalałem zapalniczkę benzyną i byłem zdumiony . Po tym małym zabiegu płomień mojej Zippo po kilku sekundach od odpalenia osiągał nawet 5 cm ! Jak na wersję slim wydaje mi się że to dużo :) . Jednak wraz z poprawą wysokości płomienia pojawił się problem . Zapalniczka odpala bardzo rzadko . Przed "zabiegiem" Zippo odpalało najczęściej za 1 , maksymalnie za 2-3 razem . Teraz potrzebuje na to nawet 10-12 odpaleń .
Na pewno nie jest to wina temperatury bo odpala słabo nawet w pomieszczeniach , kamienia bo jest nowo wymieniony , knota bo jest prawie biały (jak już wyżej napisałem podciąłem go 3 dni temu w nadziei na poprawę wysokości płomienia) ani braku benzyny bo zapalniczka jest regularnie napełniana . Zostaje jedynie kwestia watek , lub jakiś uszkodzony mechanizm . Wysyłać do Batka czy może znacie jakiś sposób na naprawę mojego Zippo ?

Przepraszam za tak długi post i z góry dziękuję za pomoc . :)
DexPL
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 59
Rejestracja: śr lut 18, 2015 7:12 pm
Bday.: Not specified

Re: Slimek słabo pali .

Post autor: DexPL »

A ułożyłeś knot miedzy watami w odpowiedni sposób?
Bo jeśli jest źle ułożony to może slabie ciągnąć benzynę.
A wata powinna wejść cała, każdy kawałek waty upychaj i dopiero wkładaj kolejne kawałki ;)
Awatar użytkownika
Synek
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 758
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 6:59 pm
Bday.: B ZIPPO XI
Kontakt:

Re: Slimek słabo pali .

Post autor: Synek »

Już ładny post wysmarowałem a tu patrzę na datę pierwszego posta
rapuchopin pisze:Napisane: 14 lut 2014
...
Awatar użytkownika
lawcu
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1850
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 9:25 pm
Bday.: // ZIPPO /
Lokalizacja: Komorów

Re: Slimek słabo pali .

Post autor: lawcu »

Synek pisze:Już ładny post wysmarowałem a tu patrzę na datę pierwszego posta
rapuchopin pisze:Napisane: 14 lut 2014
...
Zaglądałbyś częściej to nie pisałbyś na darmo :hyhy:


Wysłane z iPad-a
Awatar użytkownika
Synek
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 758
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 6:59 pm
Bday.: B ZIPPO XI
Kontakt:

Re: Slimek słabo pali .

Post autor: Synek »

No to też fakt :zalamany:
ODPOWIEDZ