Sławol - malowanie

Miejsce do prezentowania ZIPPO w Waszych/Naszych kolekcjach
Regulamin forum
W dziale tym prezentujemy swoje kolekcje.
Jeśli chcesz utworzyć temat gdzie będziesz prezentował swoją kolekcję to nadaj mu tytuł taki jaki jest Twój nick.
Awatar użytkownika
Sławol
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 26
Rejestracja: pt gru 20, 2013 9:32 pm
Bday.: Not specified

Sławol - malowanie

Post autor: Sławol »

Cześć, Miśki!

Oto i moja pierwsza zapalniczka malowana aerografem i pędzlem. Zlecenie dla dobrego kolegi.

Kilka nowych doświadczeń podczas pracy, trochę nauki weszło. Całość już zabezpieczona matem, zdjęcia gotowe, przesyłka w drodze. Podkład to Brushed Chrome. Bardzo dobrze się na tym malowało, po zjechaniu metalu papierem, podkład ładnie się nałożył.

Super zabawa z taką zapalniczką, ale sporo dłubaniny z aerografem, maskowaniem kształtów, zmianą kolorów, poprawkami itp.

Mam teraz ochotę na zrobienie czegoś wojennego w ramach wprawiania się w malowaniu Zippo. Może Wietnam jakiś sobie zrobię, bo lubię. Mam też pomysł na czarno-białą Zippo w klimacie starej, szarej fotografii. Za wzór posłużyłoby słynne zdjęcie Rosenthala z Iwo Jimy (zatykanie flagi amerykańskiej). Może D-Day z okazji 70. rocznicy, która przypada w tym roku. Myślałem np. o zdjęciach R. Capy.

Pomysłów mam więcej, ale to tak sobie głośno myślę :)

A tutaj zdjęcia wykonanej przeze mnie zapalniczki:

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam/Best regards!
Sławomir Borysowski
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Sławol - malowanie

Post autor: viciu »

Wprawiaj się, wprawiaj. Jest potencjał, rynek się rozszerza...
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Awatar użytkownika
remik62
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 930
Rejestracja: czw maja 12, 2011 9:25 pm
Bday.: .. ZIPPO ..
Allegro: remik62
E-bay: remik62
Lokalizacja: Biała/opolskie/Polska

Re: Sławol - malowanie

Post autor: remik62 »

Nooooooooooooooo bardzo fajny efekt :super: Jak tak dalej pójdzie to może będzie można składać zamówienia jak u innego artysty z forum :ok:
Moja ulubiona gierka
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Odp: Sławol - malowanie

Post autor: viciu »

remik62 pisze:Jak tak dalej pójdzie to może będzie można składać zamówienia jak u innego artysty z forum :ok:
Mniemam, że chłop nie robi sobie wprawek, żeby znaczki projektować... Zwęszył interes, bestia.
Że tak zażartuję.
Patatajam Galaxem Mini Zwei.
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Awatar użytkownika
Sławol
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 26
Rejestracja: pt gru 20, 2013 9:32 pm
Bday.: Not specified

Re: Sławol - malowanie

Post autor: Sławol »

Dzięki za miłe słowa :)

Zdaję sobie sprawę, że to pierwsza moja taka robota i nie wszystko wyszło od razu idealnie, ale wiem już, jak uniknąć paru rzeczy w przyszłości.

Zlecenia można dawać mi już teraz, ale na pewno mikro aerografu nie mam tak opanowanego, jak maaks. Jego Yoda i portret dziecka są kosmiczne wręcz :D Za to pędzlem bawię się bardzo długo, głównie w figurkach, więc dla mnie to tylko zmiana kształtu, bo metal też malowałem już. Wiecie, to zależy od stylu pracy i własnych upodobań. Aerografem do tej pory robiłem proste malarskie rzeczy i bez jakichś wielkich dzieł. Tutaj także wiem, jak będę go używał, a czy przejdę na malowanie mikro przy jego użyciu - nie wiem.

Różnica w technice jest zawsze widoczna: jakakolwiek kreska namalowana aerografem zawsze będzie napylona i taka miękka, za to pędzlem da się namalować ostrą krawędź bardzo łatwo. Pomijam oczywiście szablony, czy taśmy. Ale z drugiej strony: nie ma szans na taką mgiełkę wykonaną pędzlem czy też idealnie gładką powłokę na dużej powierzchni - bez smug widocznych od pociągnięcia pędzlem. Płynne przejścia tonalne jak najbardziej są możliwe i wygładzenie też.

A co do wietrzenia interesu: heh, viciu wali prosto z mostu i nawet żartować nie trzeba :) Jak się da, to pewnie, że chciałbym malować także Zippo.
Pozdrawiam/Best regards!
Sławomir Borysowski
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Sławol - malowanie

Post autor: viciu »

Sławol, a nie myślałeś o malowaniu właśnie nie aero, tylko pędzlem? Może to byłaby jakaś koncepcja, nisza - jak zwał, tak zwał...
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Awatar użytkownika
Sławol
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 26
Rejestracja: pt gru 20, 2013 9:32 pm
Bday.: Not specified

Re: Sławol - malowanie

Post autor: Sławol »

No właśnie tak się zastanawiam cały czas. Skoro tyle lat już umiem, to może by to pociągnąć? Ponadto lubię malarstwo sztalugowe, takie "normalne", realistyczne, a pędzlem udałoby się mazać tak, jak na płótnie ;)

Do podkładu, liter i jakichś chmurek mógłbym używać aerografu/sprayu i szablonów, a detale kręcić pędzelkiem.

Zobaczymy, ale to muszę parę sztuk jeszcze zmalować i ogarnąć czas i styl pracy, przygotowanie i inne duperele, bo z tą się cackałem tyle, że szkoda gadać :)
Pozdrawiam/Best regards!
Sławomir Borysowski
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Sławol - malowanie

Post autor: viciu »

Odpowiednika Mazziego na Polskę już mamy, ja chętnie widziałbym następcę Ryśka Ściankiewicza...
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Awatar użytkownika
Sławol
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 26
Rejestracja: pt gru 20, 2013 9:32 pm
Bday.: Not specified

Re: Sławol - malowanie

Post autor: Sławol »

Pobiegałem po tych nazwiskach trochę tu na forum (zresztą przeorałem wszystko, co się dało z projektami forumowymi, malarzami itp.), a potem w Google i poznałem prace Mazziego, Wallicha, Fulvio (a niech go, już zrobił ten motyw z D-Day, który ja chciałem) Dillona, Janesko, no i tej, jak jej tam - Straffi :) I jest jeszcze gość o ksywie "nasty", ale mało jego prac znalazłem.

Prace naszego maaksa znam już dawno z Jego strony WWW (jak jeszcze nie miał ani jednej zapalniczki w galerii), ale o forum dowiedziałem się właśnie poprzez szukanie w Google i prace z Jego galerii ;)

No nic, zobaczymy :)

Edit: literówki.
Pozdrawiam/Best regards!
Sławomir Borysowski
Awatar użytkownika
Enzo
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3450
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 9:28 pm
Bday.: .. ZIPPO .
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sławol - malowanie

Post autor: Enzo »

Sławol pisze:Myślałem np. o zdjęciach R. Capy.
Nie myśl, tylko za robotę się bierz !!! :)

Bardzo jestem ciekawy efektu. :)
== >> 30.07.2009 ; 12.04.2016 [N.D.M.Ż.] << ==

MOJA KOLEKCJA >>> http://www.zippoenzo.pl <<<
ODPOWIEDZ