Plecak turystyczny

Dział forum w którym można poruszać tematy nie związane z ZIPPO
VipoV

Plecak turystyczny

Post autor: VipoV »

Nie jestem zapalonym turystą, jednak od czasu do czasu gdzieś wyjeżdżam i nie mam plecaka turystycznego z prawdziwego zdarzenia. Do tej pory zawsze używałem zwykłego plecaka do noszenia różnych rzeczy i w sumie nawet się sprawdzał, tyle, że ma za mało kieszeni (2 duże kieszenie i jedna mniejsza) i różne rzeczy musiałem pakować do tej samej przegródki i bobrowało się jedno z drugim. Do tego przegródki oddzielone były dosyć cienkim materiałem i plecak nie jest "sztywny". Także moje pytanie brzmi polecicie mi jakąś w miarę dobrą firmę robiąca plecaki turystyczne? Plecak będzie używany najwyżej raz w roku w wakacje, do pakowania: wody (camel bag 2 l + butelka 0, 5 - 1 l), plastikowych pudełek (ilość, nie wiem- jednorazowo ok 30 kliszówek i z 20- 25 pół litrowych pojemników), małej łopatki (ok 35 cm), noża, jakiegoś jedzenia, komórki, czapki i w sumie to chyba wszystko. Dlaczego to piszę, otóż może ktoś pomógłby mi dobrać pojemność plecaka- nie wie czy wystarczy dodać: 3l (woda) + 30l (pojemniki) + 1,5l jedzenie + 1,5 l (łopatka, telefon, nóż, czapka) = 36 l? Czy może potrzeba więcej miejsca? Co do właściwości plecaka, dobrze jeśli miałby w środku dzielone komory, no i trochę bocznych przegródek na drobiazgi typu komórka, łopatka etc. Przypadkowo znalazłem taki plecak, jednak jak mówiłem nie znam się za bardzo na firmach i nie wiem, czy jest dobra, czy zła etc, to on: http://allegro.pl/pl28-plecak-turystycz ... 77277.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: Plecak turystyczny

Post autor: djarab »

Napewno godne polecenia są firmy Campus i Alpinus i myślę, że warto zapoznać się z ich produktami ;)
Hanys Przodowy
Awatar użytkownika
gacoperz
Posty: 3353
Rejestracja: pn mar 14, 2011 11:30 am
Bday.: / ZIPPO /
Allegro: gacurro
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Re: Plecak turystyczny

Post autor: gacoperz »

Daawno nie używałem takiego plecaka ale szukałbym czegoś minimum 60 litrowego.
Strasznie dużo tych pudełek masz zamiar nosić.
VipoV

Re: Plecak turystyczny

Post autor: VipoV »

Patrzę teraz na allegro cały czas, z alpinusa nie ma dosłownie nic godnego uwagi, jest tylko jeden plecak za prawie 6 stów, ale ma za dużą pojemność. Za to Campus ma bardzo szeroką ofertę. Co do pojemności patrząc jak wyglądają założone na plecy plecaki to 35l będzie aż nadto (40' to litrowy sięga czubka głowy, a to za dużo, a dwa, obawiam się, że byłby niewygodny przy ciągłym schylaniu się). Nie wiem co sądzicie na przykład o Campus Enzo 35l?
Awatar użytkownika
Beeker
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3776
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 9:40 pm
Bday.: | ZIPPO
Allegro: psmb
E-bay: psmb70
Lokalizacja: Lublin i okolice

Re: Plecak turystyczny

Post autor: Beeker »

Popatrz na ofertę firmy Maxpedition - drogo ale jakość odjazdowa i modeli do wyboru do koloru a także nieograniczone możliwości rozbudowy/modyfikacji zestawu dzięki systemowi Molle. W wojsku się sprawdza to i cywil powinien być zadowolony

A jak chcesz zaoszczedzić to polecę radomską firmę Texar - kopiują z powodzeniem m.in. model Falcon II za 1/3 ceny http://www.texar.info.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; - mam, używam, zadowolonym

Pozdrawiam

Beeker
"Zostawcie to Polakom. Dla nich nie ma nic niemożliwego." - Napoleon Bonaparte (Somosierra, 1808)
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Plecak turystyczny

Post autor: viciu »

JA poszukałbym plecaka wojskowego, ale nie spełnia Twoich kryteriów...
W każdym razie, gdybyś jednak zapałał miłością do military style, polecam stronkę http://www.amw.com.pl/rsm_without_bid_offer.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
VipoV

Re: Plecak turystyczny

Post autor: VipoV »

Kurcze no właśnie wojskowe raczej odpadają, to znaczy lubię ten styl, do tego nawet barwy wpasowały by się w konwencję wyprawy, niemniej jednak tu stawiam na wygodę i komfort. Od rana przeczytałem kilka stron i mam już pewne ukierunkowania, które idą w kierunku Campus'a model Enzo 35l. System H2O, Air Con, CRS, mała waga: 1.22 kg i pakowność użytkowa 33l, a z tego co piszą i dobre materiały, na razie mnie przekonuje. Jednak to jak piszę na razie ponieważ temat zostawiam cały czas otwarty, gdyż moja wiedza ogranicza się do informacji, które zebrałem w dniu dzisiejszym, także cały czas polecajcie. Tu jeszcze jedno pytanko, może znacie jakieś dobre fora, na których znajdę recenzję plecaków, a i może innego osprzętu trekkingowego?
Awatar użytkownika
Cyntel
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 84
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 2:50 pm
Bday.: A ZIPPO V
Allegro: cyntelfuga
Lokalizacja: Szczecin

Re: Plecak turystyczny

Post autor: Cyntel »

Przejrzyj ofertę firmy Wolfgang, j używam od jakichś 4 lat 21 litrowego Guide ale duze plecaki także mają w swojej ofercie.
Nie wiem jak z projektowaniem tych dużych plecaków, ale mój jest cholernie pakowny, a to tylko 21 l.

zapomniałem o linku:

http://www.wolfgang.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Aqua
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 50
Rejestracja: pt maja 13, 2011 10:55 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Plecak turystyczny

Post autor: Aqua »

Z Campusem zachował bym powściągliwość. Przed zakupem proponuję pogóglować i poczytać wypowiedzi dotyczące konkretnych modeli plecaka. Z zasłyszanych opinii (podkreślam, że nie z własnego doświadczenia) wnioskuję, że od czasu kiedy Euromark (producent i dystrybutor m.in. Alpinusa, Campusa i Karrimora) przeniósł fabryki do Chin, jakość zauważalnie spadła. Nie zmienia to faktu, że i tak standardy są wysokie, po prostu wnioskuję z zasłyszanych opinii, że nie są to już produkty na tak długie lata jak niegdyś. Byłem świadkiem oderwania się szlówki jedno-sezonowego Campusa przy dosyć ostrym marszu.

Dodam do listy dwie sprawdzone przez znajomych marki (sam z nimi nie chodziłem, ale podróżowałem z osobami oposażonymi w taki sprzęt):
Jeśli chcesz plecak na długie lata z fabryki dobrej firmy rozpoznawalnej przez każdego trekkingowca (jeśli kogoś interesują takie rzeczy jak prestiż) - na myśl przychodzi Fjord Nansen.

Poza wspomnianymi powyżej można dodać jeszcze Quechue - trochę niższa półka niż Wolfgang lub Karrimor, ale przy tym sporo lżejsza dla portfela.

Co do pojemności - różnica wagowa plecaków 30l, 50l czy 70l w porównaniu do wagi samej zawartości plecaka jest minimalna. Sam chodzę z karrimorem globtrotter 70-90l i po wyjęciu stelaży na wagę nie narzekam.

Ahoj,
N.
VipoV

Re: Plecak turystyczny

Post autor: VipoV »

Wiedziałem, że można na Was liczyć- piękne dzięki :zdrowko: Czyli teraz tak, poczytać kilka fro tematycznych odnośnie już konkretnych modeli, iść obejrzeć plecak i na końcu zamówić na allegro :hyhy:
ODPOWIEDZ