Lekkie otwieranie sie zapalniczki luzem

Jeśli coś Ci się zepsuło, lub jest sprawne inaczej, to pisz tutaj o poradę
adi0o1

Lekkie otwieranie sie zapalniczki luzem

Post autor: adi0o1 »

Witam, mam nową zippo od wczoraj (dosyć sporo się nią bawiłem, otwierałem) i dzisiaj zauważyłem że lekko mogę zapalniczkę otworzyc tak jakby miała lekki luz.
Problem występuje tylko wtedy gdy wkład jest do końca włożony natomiast jak podwyższe o pare milimetrów wkład to bardzo ładnie sprężynuje ale nie wygląda to za ładnie :(
Dodatkowo zauważyłem że górna część obudowy lekko zachacza o komin i jest dźwięk jakby obudowa rysowała komin (szorowała) co nie jest przyjemne.
Zippo jest na 100% oryginalna kupiona w trafice oryginalne pudełeczko wkład obudowa itp.
Bardzo mi zależy na rozwiązaniu tego problemu i z góry dziękuje za pomoc. :)
Dołączam link do filmu jak to wygląda: http://www.youtube.com/watch?v=6vlfjdhvc5g" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
akm79
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1770
Rejestracja: pt maja 13, 2011 8:21 pm
Bday.: / ZIPPO
Lokalizacja: OSTRÓDA

Re: Lekkie otwieranie sie zapalniczki luzem

Post autor: akm79 »

adi0o1 , Na moje oko to wkład jest za luźny. ;)


Poszukaj tematów jak ścisnąć obudowę , aby wkład się nie wysuwał. :)
Sztywniutko. :)
adi0o1

Re: Lekkie otwieranie sie zapalniczki luzem

Post autor: adi0o1 »

Już tak zrobiłem :(
Wygiąłem te blaszki na dole we wkładzie żeby ciężko się wysuwał wkład ale to nie pomogło :(
Dziwne jest to że jak włożę do końca wkład to wtedy tak się dzieje, natomiast jak podniosę wkład o ponad pół centymetra to już bardzo dobrze sprężynuje.
Foltest

Re: Lekkie otwieranie sie zapalniczki luzem

Post autor: Foltest »

Ściśnij zawias, jak to było opisywane tysiące razy, to powinno zaradzić rysowaniu komina. Ewentualnie sprawdź, czy blaszka odpowiadająca za obrót zawiasu we wkładzie nie jest za luźno (chodzi o to kowadełko, które wchodzi do górnej części obudowy). Może też chodzić o to, że blokada zawiasu w górnej części obudowy jest wygięta (ta blaszka, tym razem w obudowie).
adi0o1

Re: Lekkie otwieranie sie zapalniczki luzem

Post autor: adi0o1 »

Pomogło! Bardzo dziękuję za pomoc! :)
ODPOWIEDZ