czy to oryginalna zapalniczka?

Miejsce na zadawanie pytań odnośnie oryginalności
Regulamin forum
1. Wszelkie pytania o oryginalność zapalniczek prosimy zadawać w tym temacie
2. Nie piszemy w treści wiadomości zdań typu: Jak w temacie...
3. Aby uzyskać szybką i prawidłową odpowiedź do swojego postu należy załączyć zdjęcie spodu obudowy oraz wkładu, lub link do ogłoszenia/aukcji.
3. Niestosowanie się do niniejszego regulaminu skutkuje kasowaniem ogłoszenia bez ostrzeżenia.
mietekkostka
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 5
Rejestracja: pt cze 12, 2015 11:26 am
Bday.: Not specified

czy to oryginalna zapalniczka?

Post autor: mietekkostka »

Witam, po ostatniej podrobce postanowiłem nie kombinować i kupić nowy oryginał. Zapalniczka, kamienie, knot, benzyna, wysyłka kosztowały razem 74 zl. Proszę o opinie czy to na pewno oryginalna zapalniczka. Jest to model brushed chrome. Proszę też o opinie na temat tych akcesoriów, nie znam się na tym jak wygląda oryginalna benzyna. Z góry dziękuję za pomoc.
Ps. Nie dostałem karty gwarancyjnej, czy to normalne?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Lee
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 748
Rejestracja: pt maja 13, 2011 3:51 pm
Bday.: || ZIPPO ||
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy to oryginalna zapalniczka?

Post autor: Lee »

Zippo oryginalne.
Jeśli chodzi o benzynę, to zalecałbym ostrożność i kupowanie puszek z anglojęzycznym opisem.
Ta Twoja pochodzi z tzw. prywatnego importu (z Niemiec) i dziś powinna być OK.
2-3 lata temu kraj zalała fala podróbek w opakowaniach niemieckich. Dziś to przeszłość i nie spotkałem się z oszustwem.
Awaryjnie sam nabyłem niedawno w zaufanym spożywczaku puszkę i nie mam zastrzeżeń.
Jednak kupuj u sprawdzonych sprzedawców pamiętając, że jedynym autoryzowanym importerem Zippo jest firma BATEK - dostrzeżesz to na naklejce puszki.
Salva
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 31
Rejestracja: śr cze 10, 2015 5:21 pm
Bday.: H ZIPPO VIII

Re: czy to oryginalna zapalniczka?

Post autor: Salva »

Dodatkowo polecam wymienić knot, bo ten który znajduje się w zapalniczce zapewne ma z 7 cm, powinno być 10-11,5 cm (który można przyciąć maksymalnie 2 razy). Jeżeli tego nie zrobisz to płomień może przygasać i skakać.
Sam w ten sposób kupiłem swoje pierwsze zippo, również nie miało plomby (jak to mi napisał sprzedający "sprawdzam je przed wysyłką" - tylko jak można sprawdzić suchą zippo? :D), karty gwarancji i miałem trochę problemów: viewtopic.php?f=5&p=50805&sid=873667645 ... 48c#p50805" onclick="window.open(this.href);return false;

W moim przypadku była do wymiany również wata, bez najmniejszego oporu mogłem wepchać filc do połowy wewnętrznej obudowy.

No cóż, człowiek uczy się na błędach.
mietekkostka
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 5
Rejestracja: pt cze 12, 2015 11:26 am
Bday.: Not specified

Re: czy to oryginalna zapalniczka?

Post autor: mietekkostka »

Salva czytałem właśnie Twojego lista zanim tutaj napisałeś i miałem właśnie kupować od tamtego gościa, ale jednak kupiłem od innego. Narazie wszystko wydaje się być ok, odpala jak należy, płomień nawet nie skacze. Zobaczymy jak będzie po jakimś czasie :hyhy:
ODPOWIEDZ