Szparka między klapką a korpusem.

Wątpliwości związane z ZIPPO lecz nie o oryginalność tutaj pytamy
Sounds Beats
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 2:34 pm
Bday.: Not specified

Szparka między klapką a korpusem.

Post autor: Sounds Beats »

Witam szanowne grono, dzisiaj moja skromna kolekcja wzbogaciła się o kolejny płomyczek, natomiast posiada on mankament który nie daje mi spokoju, bardzo proszę o wypowiedzenie się na ten temat. Chodzi o szparkę między klapką a korpusem, widać to na zdjęciu, jest to mocno widoczne z racji dosyć ciemnego koloru zapalniczki i widoczny przez szparkę wkład mocno kontrastuje. Czy jest to normalne, co można ewentualnie z tym zrobić? Poniżej zdjęcie.
Pozdrawiam

Obrazek

Po wyjęciu wkładu nie domyka się

Obrazek
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: Szparka między klapką a korpusem.

Post autor: djarab »

Delikatnie dogiąć zawias.
Hanys Przodowy
Sounds Beats
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 2:34 pm
Bday.: Not specified

Re: Szparka między klapką a korpusem.

Post autor: Sounds Beats »

Wyciągnąłem wkład, i gdy zawias był po lewej stronie patrząc na zippke dogiąłem klapkę w prawo.

Jest lepiej

Obrazek

Obrazek

Szparka przy zamkniętej razem z wkładem jest ale mniejsza i raczej się jej nie zmniejszy, bez wkładu nadal się nie domyka. Mogę ją tak zostawić? Normalne jest że Zippo bez wkładu czasami się tak nie domykają?

Po czynności zaobserwowałem, że zawias zrobił się bardziej trójkątny niż okrągły

Obrazek

Obrazek

Czy też mogę tak to zostawić?
Awatar użytkownika
Beeker
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3776
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 9:40 pm
Bday.: | ZIPPO
Allegro: psmb
E-bay: psmb70
Lokalizacja: Lublin i okolice

Re: Szparka między klapką a korpusem.

Post autor: Beeker »

Ktoś ma może w ofercie maść na bul dópy? Bo miałbym rynek zbytu. Oferty na PW.


z iPhona 6 natapatalkowane
"Zostawcie to Polakom. Dla nich nie ma nic niemożliwego." - Napoleon Bonaparte (Somosierra, 1808)
taxus
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 44
Rejestracja: ndz mar 08, 2015 11:51 pm
Bday.: Not specified
Allegro: romeczekw

Re: Szparka między klapką a korpusem.

Post autor: taxus »

Jak mawiali Starożytni Rzymianie: człowiek może zawsze wyjść ze wsi. Wieś z człowieka - nigdy.
Awatar użytkownika
drago
High Polished Chrome
High Polished Chrome
Posty: 333
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 3:35 pm
Bday.: //// ZIPPO ////

Re: Szparka między klapką a korpusem.

Post autor: drago »

ściśnij gumką :hyhy:
OLDSCHOOL
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 38
Rejestracja: ndz lut 08, 2015 12:53 pm
Bday.: Not specified

Re: Szparka między klapką a korpusem.

Post autor: OLDSCHOOL »

Nie wiem czy jeszcze się do tematu podpinać, nieco dziwna atmosfera zapanowała :wstyd:
Na odstającą klapkę pomaga szczelinomierz. Po kolei trzeba wkładać blachy między klapkę a podstawę, jak najbliżej zawiaska i zamykać na chama zapalniczkę. I tak aż do skutku, pomaga tylko łatwo jest przesadzić uważaj.
Awatar użytkownika
hachi
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 34
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 2:05 pm
Bday.: L ZIPPO V
Allegro: HubertSiwy

Re: Szparka między klapką a korpusem.

Post autor: hachi »

miałem jedna sztuke która tak wyglądała jak Sounds Beats'a na początku i jako że to była jedna z moich pierwszych zippo to również mi to bardzo przeszkadzało i kombinowałem strasznie jak te szpare zniwelować
OLDSCHOOL pisze: Na odstającą klapkę pomaga szczelinomierz. Po kolei trzeba wkładać blachy między klapkę a podstawę, jak najbliżej zawiaska i zamykać na chama zapalniczkę. .
:ok:

takiej rady potrzebowałem :ok: wyszło idealnie!

Serdecznie dziękuje i Pozdrawiam!
Sounds Beats
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 2:34 pm
Bday.: Not specified

Re: Szparka między klapką a korpusem.

Post autor: Sounds Beats »

OLDSCHOOL pisze:Nie wiem czy jeszcze się do tematu podpinać, nieco dziwna atmosfera zapanowała :wstyd:
Na odstającą klapkę pomaga szczelinomierz. Po kolei trzeba wkładać blachy między klapkę a podstawę, jak najbliżej zawiaska i zamykać na chama zapalniczkę. I tak aż do skutku, pomaga tylko łatwo jest przesadzić uważaj.
hachi pisze:miałem jedna sztuke która tak wyglądała jak Sounds Beats'a na początku i jako że to była jedna z moich pierwszych zippo to również mi to bardzo przeszkadzało i kombinowałem strasznie jak te szpare zniwelować
OLDSCHOOL pisze: Na odstającą klapkę pomaga szczelinomierz. Po kolei trzeba wkładać blachy między klapkę a podstawę, jak najbliżej zawiaska i zamykać na chama zapalniczkę. .
:ok:

takiej rady potrzebowałem :ok: wyszło idealnie!

Serdecznie dziękuje i Pozdrawiam!
Miło przeczytać wreszcie normalne wypowiedzi. OLDSCHOOL, ja w swojej już nie będę kombinował bo dobrze jest, niemniej dobrze znać taki patent na przyszłość. Nie ma co w tym temacie prowadzić dalszej dyskusji bo trafnie zauważyłeś że zapanowała jakaś dziwna atmosfera i nawet nie ma czego komentować.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ