Black Crackle z allegro

Wątpliwości związane z ZIPPO lecz nie o oryginalność tutaj pytamy
Awatar użytkownika
ZIPPOFAN
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 717
Rejestracja: wt maja 17, 2011 8:37 am
Bday.: Not specified

Black Crackle z allegro

Post autor: ZIPPOFAN »

Witam

Czy ta zapalniczka jest tyle warta? Bez pudełka? czy znawcy mogą powiedzieć o niej coś więcej?
http://allegro.pl/zippo-1942-rok-black- ... 42698.html" onclick="window.open(this.href);return false;

dzięki
Pozdrawiam
PIOTR
http://zippokolekcja.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
oppiz
Titanium Coated
Titanium Coated
Posty: 2286
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 1:25 am
Bday.: ... ZIPPO ..
Lokalizacja: Legi(a/o)nowo

Re: Black Crackle z allegro

Post autor: oppiz »

Coś ta farba zbyt współczesna... podejrzewam replikę z oryginalnym, długo używanym wkładem... ale pewności nie mam. Poza tym nawet gdyby to była oryginalna obudowa z epoki i ten wkład (z pewnością nie stanowiły kompletu w czasie eksploatacji), to cena jest mocno zawyżona... ale... poczekajmy na opinie fachowców, Pawła i Arka.



Edit dla Jogiego ;) :
Wkład na 100% oryginalny, nie mam pewności czy obudowa to replika, czy oryginał z epoki.
Ostatnio zmieniony pn maja 12, 2014 12:47 pm przez oppiz, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapalniczko... pokaż mi swój spód... i wkład, a powiem ci czym jesteś.
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: Black Crackle z allegro

Post autor: Jogi »

4 oczkowy zawias... Repliki mimo wszystko miały chyba pięciooczkowe zawiasy (zerknę w domu jak wrócę).
A wkład taki chyba był ~ '43 - '45.
Awatar użytkownika
akm79
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1770
Rejestracja: pt maja 13, 2011 8:21 pm
Bday.: / ZIPPO
Lokalizacja: OSTRÓDA

Re: Black Crackle z allegro

Post autor: akm79 »

oppiz pisze:Coś ta farba zbyt współczesna... podejrzewam replikę z oryginalnym, długo używanym wkładem... ale pewności nie mam.

Mam takie same zdanie jak Zbyszek.


Ps. Jak dla mnie to ta obudowa wygląda zbyt świeżo , żadnej ryski ani przetarcia jak na 42 rok. :/

Jogi pisze:4 oczkowy zawias... Repliki mimo wszystko miały chyba pięciooczkowe zawiasy
Joguś , repliki też mają 4 oczkowy zawiasek , tylko zawijany w odwrotną stronę i kanty obłe.
Sztywniutko. :)
Awatar użytkownika
oppiz
Titanium Coated
Titanium Coated
Posty: 2286
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 1:25 am
Bday.: ... ZIPPO ..
Lokalizacja: Legi(a/o)nowo

Re: Black Crackle z allegro

Post autor: oppiz »

Wymieniłem ze sprzedającym maile, dostałem sporo zdjęć. Obudowa jest jednak oryginalna z epoki (zawiasy w odpowiednią stronę, jest magnetyczna). Tylko ta farba... albo jest oryginalna i z pewnością nie pracowała z tym używanym wkładem, albo obudowa została odrestaurowana współczesnymi metodami.
Zapalniczko... pokaż mi swój spód... i wkład, a powiem ci czym jesteś.
Awatar użytkownika
Enzo
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3450
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 9:28 pm
Bday.: .. ZIPPO .
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Black Crackle z allegro

Post autor: Enzo »

Zapalniczka jest albo odnawiana, albo ... natłuszczona np. Ballistolem (moje po takim zabiegu też przez jakiś czas lśnią tak jak ta ze zdjęć aukcyjnych).

Wkład natomiast, owszem, jest używany, ale po oryginalnej bawełnie (watce) widać że jednak nie była tak często napełniana.

Wkład jest niesygnowany, czyli taki jak być powinien.
Zastanawia mnie tylko to dosyć mocne odkształcenie komina i zużycie knota...

Generalnie za tym że mogła być jednak odnawiana świadczy to, że farba na zawiaskach ocalała prawie bez strat, co w porównaniu do stopnia zużycia wkładu jest (moim zdaniem) niemożliwe.

Jak również to, że w takim stanie przetrwała bez pudełka. Nawet leżąc w szufladzie.

Cena jest raczej zbyt wysoka jak na zapalniczkę z tyloma wątpliwościami.
== >> 30.07.2009 ; 12.04.2016 [N.D.M.Ż.] << ==

MOJA KOLEKCJA >>> http://www.zippoenzo.pl <<<
ODPOWIEDZ