Ogrzewacz zippo do rąk

Wątpliwości związane z ZIPPO lecz nie o oryginalność tutaj pytamy
oli

Ogrzewacz zippo do rąk

Post autor: oli »

Witam

Kupiłem w sklepie ten ogrzewacz do rąk i jestem zawiedziony.
- Prawie nie czuć ciepła. Nie trzymam go w woreczku bo nie grzeje, a bez woreczka jest ciepły.
- Często gaśnie sam. Muszę go odpalać ponownie nad świeczką.
- Trudno rozpalić. W instrukcji podano 3-5 sekund a to nic nie daje. Próbowałem tak wiele razy i robił się zimny po kilku minutach.
- Drogi. Za taką kwotę 80zł spodziewałem się profesjonalnego ogrzewacza. Po prostu pieniądze wyrzucone w błoto.

Odradzam stanowczo zakup.
wampir1979
High Polished Chrome
High Polished Chrome
Posty: 473
Rejestracja: pt maja 13, 2011 4:07 pm
Bday.: / ZIPPO //
E-bay: wampir1979
Lokalizacja: Białystok/Vilnius

Re: Ogrzewacz zippo do rąk

Post autor: wampir1979 »

Oli a wlałes benzyne do srodka tzn do ogrzewacza?.Ja ogrzewacz odpalam zapalniczka kilka sekund czekam z minute jak sie rozgrzeje i chowam go do kieszeni i dziala .
Vlad Drăculea :wampir:
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: Ogrzewacz zippo do rąk

Post autor: djarab »

Przed zapaleniem siknij troszeczkę paliwa na żarnik, poczekaj aż się rozgrzeje i powinno być OK.
Hanys Przodowy
oli

Re: Ogrzewacz zippo do rąk

Post autor: oli »

Tak, kupiłem zalecane paliwo zippo premium.

Żarnik zrobił się lekko czerwony punktowo ale gaśnie sam. Próbowałem zapalniczką, zapałką - ale okopciło na czarno żarnik. W końcu zdecydowałem się na świeczkę odkładając ogrzewacz tak, aby świeczka paliła żarnik przez ponad minutę sama.

Benzyny wlałem prawie 1 kubeczek cały. Potem jeszcze dolewałem, bo nie szło odpalić inaczej. Polewałem też na żarnik i palił się sam do zgaśnięcia płomieniem. Grzał chwilę, ale słabo. Jak wyjąłem z woreczka to przez chwile ciepły był, ale szybko się ochładzał. Potem bez woreczka robił się cieplejszy ale na krótko. Musiałem znowu go rozpalać bo nie widzę na żarniku czerwonego żaru.

-- 3 sty 2013, o 20:47 --

Znalazłem jeszcze taki filmik.
http://www.youtube.com/watch?v=MF0HwTQIs2E" onclick="window.open(this.href);return false;

Ktoś wyjmuje z woreczka, zdejmuje żarnik i jest on widocznie rozżarzony. U mnie w ciemnościach nic nie widać.
Awatar użytkownika
Beeker
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3776
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 9:40 pm
Bday.: | ZIPPO
Allegro: psmb
E-bay: psmb70
Lokalizacja: Lublin i okolice

Re: Ogrzewacz zippo do rąk

Post autor: Beeker »

Miałem to samo na poczatku. Za krótko rozpalasz.
Olej instrukcje i przytrzymaj do 30-60s nad plomieniem.
I to najlepiej kuchenką gazową, a nie swieczką (kopci) czy Zippo (chlodny płomień).
Przy kolejnych rozpaleniach będzie już łatwiej/krócej.
"Zostawcie to Polakom. Dla nich nie ma nic niemożliwego." - Napoleon Bonaparte (Somosierra, 1808)
Awatar użytkownika
gacoperz
Posty: 3353
Rejestracja: pn mar 14, 2011 11:30 am
Bday.: / ZIPPO /
Allegro: gacurro
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Re: Ogrzewacz zippo do rąk

Post autor: gacoperz »

Ogrzewacz który posiadam grzał bdb!! :)
Awatar użytkownika
Tyli
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 626
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 9:23 pm
Bday.: \\\\ ZIPPO \\\
Allegro: Tyli
Lokalizacja: Świdnica

Re: Ogrzewacz zippo do rąk

Post autor: Tyli »

ja ze swojego również jestem bardzo zadowolony i stosuję podobną taktykę jak Adaś
http://www.youtube.com/watch?v=JScq7vkF_gk" onclick="window.open(this.href);return false;
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ogrzewacz zippo do rąk

Post autor: Jogi »

Jedyne problemy jakie miałem z ogrzewaczem, to trudność z odpaleniem go na zewnątrz, przy dużym mrozie. wtedy zachowywał się identycznie, jak opisałeś.

Zresztą, w instrukcji nawet chyba pisało, że można oblać żarnik paliwem i odpalać.
Wyciapane na tapatalku z Galaxy Mini2
oli

Re: Ogrzewacz zippo do rąk

Post autor: oli »

Zastosowałem się do instrukcji i potrzymałem ponad minutę nad kuchnią. Żarnik rozgrzał się, jak dmucham na niego to widać czerwony żar.

Jak wkładam do woreczka to się wychładza.
Jak wyjmę z woreczka to robi się co raz cieplejszy, ale po zdjęciu ochronki żarnik nie świeci jak na filmie.

Już widzę, że ogrzewacz nie działa przez więcej jak 2-3 godziny.
Wlewam od pół do całego zbiorniczka paliwem zippo premium.
Ostatnio zmieniony sob sty 05, 2013 11:53 am przez oli, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: Ogrzewacz zippo do rąk

Post autor: rolf »

Po zalaniu spróbuj pensetą złapać za watę i wyciągnąć ją troszkę do góry - tak, żeby była równo z otworami obudowy, a nawet troszkę wystawała.
Miałem podobny problem z jednym z ogrzewaczy i taki zabieg po każdym tankowaniu pomaga.
ODPOWIEDZ