Teraz jest 20 lip 2018, o 03:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 lut 2016, o 20:19 
Street Chrome
Street Chrome

Data ur.: F ZIPPO 07
Panowie,zrobiłem bardzo głupią rzecz i teraz potrzebuje rady czy da sie coś z tym zrobić.
Jestem posiadaczem zippo od 2 miesięcy,nauczyłem sie kilu tricków,lecz w czasie robienia squezzy,odpadła mi górna klapka! :o Ta którą zamykamy zapalniczke,normalnie ta cała klapka pusta w środku,bo ten element który był tam zestalony? przypalony? Nie wiem jak to określić,został przy samej obudowie która właśnie obuduje body zapalniczki a góra jakby odpadła,więc jestem w wielkim szoku.Ale sluchajcie tego.W celu naprawy,myśle sobie,nie bede odsyłał do zippo,żeby mi naprawiali,myśle sobie,super glue i będzie git.Więc wyjąłem zapalniczke,nazwijmy to body,a jej obudowe,razem z tą klapką która odpadła - rest,no i biorę tą część która była przymocowana właśnie do górnej klapki,razem z tym systemem metalowym,dzięki któremu zapalniczka sie otwiera i zamyka,i kleje,wszystko ładnie pięknie po kilku sekundach,i mówie,dam temu jeszcze minute.No i wszystko ładnie pięknie,zalewam body i wkładam do obudowy,odkładam,po chwili próbuje otworzyć zapalniczke,a tam zalało lekko ten system otwierania i zamykania sie zapalniczki,przez co otwiera i zamyka sie ona z oporem lekkim i nie chodzi tak jak powinna,nie da sie z nią nic zrobić,a jeszcze lepsze,że jakieś krople może dostały się do środka przez co teraz kur*a nie moge nawet wyjąć zapalniczki.Jak myślicie,da sie coś z tym jeszcze zrobić? Bo jestem w szoku,jak to mogło się tam zalać.Myślałem,aby wziąć aceton (rozpuszczalnik) polać na ten system,i troszke tam w te pobrzeża gdzie mogło się dostać,myślicie,że dałoby rade poradzić sobie to z tym super glue i rozpuścić klej? Nie piszcie mi,co za głupote zrobiłem,bo było lekkomyślne,ale nie sądziłem że tak długo klej będzie schnął.Pozdrawiam.

PostNapisane: 3 lut 2016, o 08:07 
Street Chrome
Street Chrome

Data ur.: D ZIPPO XIII
W życiu bym nie wpadł żeby kleić zapalniczkę :szok: trzeba było odesłać skoro ma wieczysta gwarancje ;) zawsze wychodzę z założenia nie znam się nie ruszam, niech ktoś zarobi i zrobi to dobrze.
Co do ratowania twojej zapalary, sugerowałbym rozgrzać to suszarka do włosów niż używać rozpuszczalnika, jak użyjesz takiej chemii twoja obudowa może ucierpieć. Nagrzejesz ja w tych miejscach gdzie mocno trzyma i powinna puścić, ewentualnie użyj czegoś płaskiego na tyle żeby ewentualnie podważyć leciutko te miejsca, bądź je przepchnąć gdy klei się nagrzeje.

PostNapisane: 3 lut 2016, o 17:25 
Street Chrome
Street Chrome

Data ur.: ZIPPO VIII
Suszarką?... Niech weźmie palnik do grzania papy, szybciej pójdzie.
Jaki to model zippo?

PostNapisane: 3 lut 2016, o 18:48 
Street Chrome
Street Chrome

Data ur.: Brak
Misiaczki , to nie forum fryzjersko-budowlane!!!

Albo piszcie konkrety na temat Zippo , albo znajdźcie sobie inne forum do pisania tych wypocin :zdegustowany:

PostNapisane: 3 lut 2016, o 20:08 
George Blaisdell
George Blaisdell

Data ur.: ... ZIPPO ...
Jeżeli nie jest to zapalniczka zdobiona, najlepszy będzie aceton albo rozpuszczalnik nitro.

MOJA KOLEKCJA >>> http://www.zippoenzo.pl <<<

PostNapisane: 3 lut 2016, o 22:42 
Street Chrome
Street Chrome

Data ur.: D ZIPPO XIII
Salva napisał(a):
Suszarką?... Niech weźmie palnik do grzania papy, szybciej pójdzie.
Jaki to model zippo?
nie ... lepiej do mikrofalówki .... :zdegustowany: albo od razu do jakiegoś kwasu o wysokim stężeniu ... ehh
Człowiek chce pomoc w jakiś sposób to zawsze ktoś mądrzejszy się znajdzie :P

Ostatnio edytowano 3 lut 2016, o 22:47 przez mirage87, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 3 lut 2016, o 22:46 
George Blaisdell
George Blaisdell

Data ur.: ... ZIPPO ...
Jeżeli jest to zwykły nie zdobiony brass albo chrom, to nitro ani aceton NA PEWNO nie zaszkodzi.

A od suszarki Super Glue NA PEWNO nie puści.

Może nie od razu mądrzejszy, tylko bardziej doświadczony.

Z racji wykonywanego zawodu mam sporo do czynienia z klejami wszelakimi. :cwaniak:

I nie gdybam, tylko mówię co może pomóc.

Ale kolega "klejący zawiasek" przestał już chyba być zainteresowany problemem,więc i tak nie ma się co napinać. :P

MOJA KOLEKCJA >>> http://www.zippoenzo.pl <<<

PostNapisane: 6 lut 2016, o 14:20 
Street Chrome
Street Chrome

Data ur.: F ZIPPO 07
Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi,właśnie jest to obudowa niezdobiona,wszystko chrom,więc spróbuje to potrakrować acetonem albo nitro. Pozdrawiam

PostNapisane: 8 lut 2016, o 18:15 
Street Chrome
Street Chrome

Data ur.: ZIPPO VIII
Aceton wystarczy, pomoże.
Polecam Ci kupić klej cyjanoakrylowy z aktywatorem, który przyspiesza jego schnięcie = nie ma obawy, że klej zaleje zapalniczkę.

PostNapisane: 13 mar 2016, o 01:34 
Street Chrome
Street Chrome

Data ur.: Starszy
Tak na przyszłość, cyjanoakryl puszcza dzięki debonderowi specjalnemu, dostępny na allegro.

PostNapisane: 13 mar 2016, o 10:01 
Administrator

Data ur.: G ZIPPO III
Allegro: czomon
Poległem...

Możesz zapodać link?
:mur:

PostNapisane: 13 mar 2016, o 12:06 
Street Chrome
Street Chrome

Data ur.: Starszy
http://allegro.pl/debonder-do-klejow-cy ... 07100.html
Sam go używam, z tym że cyjanoakryl nie puszcza od razu cały, tylko warstwowo, trochę zabawy jest z myciem ale w końcu się udaje. Po za tym, nienawidzę klejów na bazie cyjanoakrylu, jest tyle opcji, a ludzie zawsze się tego paskudztwa chwytają. Kiedyś gdy nie miałem zippo a zwykła benzynówkę, po urwaniu się zawiasu, przylutowałem go spoiwem cynowo ołowiowym w wysokiej temperaturze, ponad 500 stopni i trzyma cholernie mocno, trzeba tylko ładnie wieczko i blaszkę zawiasu przetrzeć papierem ściernym i wymyć, np można benzyną :) Do dzisiaj (to jest 5 lat) trzyma.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]