Problem z "kamieniem"

Jeśli coś Ci się zepsuło, lub jest sprawne inaczej, to pisz tutaj o poradę
gawron103

Problem z "kamieniem"

Post autor: gawron103 »

Witam serdecznie wszystkich to mój pierwszy post, mam nadzieje, że nie narobie nim sobie wrogów :) Śledze wasze forum już od dłuższego czasu i jestem nim zachwycony, wspaniałe kolekcje oraz kompetentna pomoc. Dlatego jest to chyba najlepsza strona w polskim internecie gdzie moge poprosić o pomoc. Jestem posiadaczem iron stone ( dlatego też taki tutuł tematu ;) ) wyprodukowanej w lipcu 2009 roku. Tak więc posiadam ją już 3 latka. Dokładnie wczoraj wymieniłem w niej watke, knot oraz kamień. Wcześniej w środku była stara wata od nowości, knot roczny itp. Zalewałem tanią benzynką z kiosku, dokładniej FLAME CLUB. Problemy z odpaleniem były straszne. Wreszcie nerwy wygrały, jest to zippo = ma działać idealnie zawsze i o każdej godzinie ! A niestety zawodziła znacznie częściej niż sprawiała radość... Podczas reanimacji usunąłem wszystko. Wysokość knota to jakies 80% kominka. Niestety jest on nie oryginalny. Wate ( już zippo'wską ) upchnąłem raczej napewno dobrze, ułożenie knota też raczej napewno jest dobre. Wymiana kamienia to, żadna filozofia, lecz to kolejny nie oryginalny element. Wracając do waty upchałem wszystkie waciki jakie są w zippowskiej paczce z wyjątkiem jednego, poprostu wydawało mi się, iż już się nie zmieści. Przed operacją nasączonym benzynką wacikiem do uszu wyczyściłem komin oraz kółko. Zostało już tylko zalać ( oczywiście już oryginalna benzynką ) oraz cieszyć się. No i niestety... nadal nie jest dobrze. W trakcie wymian oraz napełniania czytałem forum oraz oglądałem filmy na youtube. Zastanawia mnie fakt, czy wymiana kamienia na nowy załatwiła mi sprawa, lecz wydaje mi się, iż zbytnia różnica nie istnieje między kamieniami, to samo z knotem. Tak więc źle, że przetarłem benzyną kółko ? Może teraz gorzej ociera o kamień i iskra jest za słaba ? Lub poprostu jest już za mocno wytarte ? Bardzo prosze o pomoc, przeszukałem forum ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi która była by w stanie naprawić mój "kamyczek" :zalamany: Przepraszam również za tak długi opis prostej usterki ale nie jest to dla mnie zwykła zapalniczka ;) Pozdrawiam serdecznie całe forum
Awatar użytkownika
ibek
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 949
Rejestracja: wt sty 17, 2012 11:35 pm
Bday.: ... ZIPPO ..
E-bay: dezippo

Re: Problem z "kamieniem"

Post autor: ibek »

gawron103 pisze:wydaje mi się, iż zbytnia różnica nie istnieje między kamieniami, to samo z knotem
a mnie sie jakos nie wydaje :dobani:
:kwas: Świat stoi dla nas otworem. Tylko dlaczego tym brązowym?
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: Problem z "kamieniem"

Post autor: djarab »

Kup oryginalne akcesoria, włóż wszystkie waciki i ułóż knot w literę "S".
Jeśli nadal nie będzie działać pisz.
Hanys Przodowy
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: Problem z "kamieniem"

Post autor: Jogi »

Kamienie inne niż Zippo z reguły szybciej się ścierają niż oryginalne, sam kamień może być zbyt słabo dociskany do kółka, a i kółko może być już zużyte. Wymień akcesoria na nowe, potem ewentualnie będziemy próbować rozciągać sprężynę lub odsyłać do serwisu.

Wyciapane na GT-S6500.
gawron103

Re: Problem z "kamieniem"

Post autor: gawron103 »

Witam ponownie.
Jednak oryginalne akcesoria wywołały uśmiech na mej twarzy ;)
Pali już tak jak powinna, za 1-2 razem. Oby zostało tak już do końca ;)
Zauważyłem, że nieoryginalne kamienie są mniejszej długości niż zippo'wskie, może to wpływa na problem z odpaleniem ? Ale gdy tak sobie myśle to w takiej sytuacji rozciągnięcie sprężyny powinno załatwić sprawe ? Czy myśle dobrze ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Problem z "kamieniem"

Post autor: viciu »

Teoretycznie tak, ale nie zapominaj, że jak wydłużysz sprężynę, to będzie ona z inną siłą dociskać kamień do krzesiwa. Zresztą - przy wymianie kamienia raz na kwartał przy codziennym używaniu, kiedy w dyspenserze jest ich sześć czy siedem sztuk - to na taki wydatek raz na rok chyba da się znaleźć kaskę, więc nie ma co oszczędzać.
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Awatar użytkownika
ibek
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 949
Rejestracja: wt sty 17, 2012 11:35 pm
Bday.: ... ZIPPO ..
E-bay: dezippo

Re: Problem z "kamieniem"

Post autor: ibek »

gawron103 pisze:Pali już tak jak powinna, za 1-2 razem.
jak jezcze wymienisz knot na oryginalny i zalejesz oryginalna benzyna to bedzie palic za pierwszym razem ... i tak ma byc! :ok:
:kwas: Świat stoi dla nas otworem. Tylko dlaczego tym brązowym?
gawron103

Re: Problem z "kamieniem"

Post autor: gawron103 »

Właśnie wymieniłem knot na nowy dzis ;) benzynka oczywiście zippo'wska
michaeljee

Re: Problem z "kamieniem"

Post autor: michaeljee »

Witam To jest super, to jest niesamowite informacje, i również patrząc na to. :hurra:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Synek
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 758
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 6:59 pm
Bday.: B ZIPPO XI
Kontakt:

Odp: Problem z "kamieniem"

Post autor: Synek »

michaeljee pisze:Witam To jest super, to jest niesamowite informacje, i również patrząc na to. :hurra:
Pozdrawiam
Aa-h-haaa...
Witamy na forum :D

GT-I9000 + Tapatalk 2
ODPOWIEDZ