Zippo Copper, wytłoczone, ogólnie różne wersje

walerian
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 19
Rejestracja: czw sie 01, 2019 3:13 am
Bday.: B ZIPPO 07

Zippo Copper, wytłoczone, ogólnie różne wersje

Post autor: walerian »

Cześć.

1. Zauważyłem, że wersja Copper ma dodatkowy grawer.z.owym napisem. Czym dokładnie charakteryzuje się ta wersja? Czy są jakieś różnice w materiale/grubości?

2. Niektóre Zippo, np solid brass mają dno wypukłe, natomiast inne wklęsłe, skąd różnice?


Domyślam się, że na starym forum kiedyś przewinęła się dyskusja o powyższych kwestiach,.więc proszę o usunięcie wątku za parę dni

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: Zippo Copper, wytłoczone, ogólnie różne wersje

Post autor: rolf »

Copper różni się od pozostałych materiałem - w tej wersji obudowa zapalniczki jest wykonana z miedzi. Niemniej, nie zawsze Zippo w kolorze miedzi będzie faktycznie miedziana, czasami jest jedynie miedziowana, a więc na standardową mosiężną kopertę nakładają galwanicznie cienką warstwę miedzi. Napis Copper świadczy o tym, że obudowa jest w całości wykonana z tego materiału.

Z tym płaskim spodem to może być różnie - wszystkie repliki takie mają, często jakieś nietypowe modele (np. omawiamy wyżej Copper), chyba większość (jeżeli nie wszystkie) tzw. japonki, czyli przeznaczone na Japoński rynek. Czasami po prostu fabryka chce jakoś wyróżnić damy model i robi dolną część na płasko. Dawniej sprawa była prostsza: płaski spód = replika, albo japonka, a kilka lat temu trochę to pomieszali.

Mam nadzieję, że co nieco rozjaśniłem - jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, to pisz śmiało, postaramy się pomóc :)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
walerian
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 19
Rejestracja: czw sie 01, 2019 3:13 am
Bday.: B ZIPPO 07

Re: Zippo Copper, wytłoczone, ogólnie różne wersje

Post autor: walerian »

Dzięki za wyczerpujące info.
W innym temacie wyszło że mój solid brass to tak naprawdę Chrome z zeszlifowana warstwa chromowa, ale ma płaskie dno, to znowu dziwne bo oglądając zdjęcia w sieci z różnych lat nie trafiłem na chrome z płaskim dnem... Faktycznie chyba ciężko to ujednolicic....

Ps już niedługo Was drodzy forumowicze czymś zaskoczę :hurra:
Awatar użytkownika
gacoperz
Posty: 3353
Rejestracja: pn mar 14, 2011 11:30 am
Bday.: / ZIPPO /
Allegro: gacurro
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Re: Zippo Copper, wytłoczone, ogólnie różne wersje

Post autor: gacoperz »

walerian pisze:Ps już niedługo Was drodzy forumowicze czymś zaskoczę
:yahoo:
Awatar użytkownika
Beeker
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3776
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 9:40 pm
Bday.: | ZIPPO
Allegro: psmb
E-bay: psmb70
Lokalizacja: Lublin i okolice

Re: Zippo Copper, wytłoczone, ogólnie różne wersje

Post autor: Beeker »

Armory też mają płaskie denka.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
"Zostawcie to Polakom. Dla nich nie ma nic niemożliwego." - Napoleon Bonaparte (Somosierra, 1808)
ODPOWIEDZ