Teraz jest 20 paź 2018, o 02:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 cze 2015, o 14:13 
Street Chrome
Street Chrome

Data ur.: Brak
Allegro: romeczekw
viciu napisał(a):
Dla mnie cena zaporowa. I nie chodzi o to, że się nie uzbiera przez pół roku - tegoroczna kosztowała połowę tego i zamówień było czterdzieści kilka. Więc jak będzie dwa razy tyle - może dwadzieścia zapalniczek będzie...

Viciu!
To nie cena zadecydowała o małym zainteresowaniu tegorocznej forumowej tylko jej niska atrakcyjność: to zwykła zapalniczka nie wytworzona całkowicie w Bradford. Co innego Jubileuszowa, wykonana w Bradford, Sterling Silver, armor, piękne pudełko...Taka zapalniczka musi nabierać wartości. Jeden z naszych Kolegów wyliczył, że taka zapalniczka to koszt powyżej 500 zł.Optymista! Według moich wyliczeń to co najmniej 1000 - 1200 zł. Czy taką kwotę można uzbierać? Można! Wysokość mojej emerytury nie rzuca na kolana, dlatego zwykłej forumowej nie kupię ale atrakcyjną Jubileuszową już tak. Jak nie odłożę to w ostateczności zatrudnię się w charakterze ciecia na budowie /10 zł za godzinę, w Warszawie/. Parę dni temu spacerowałem ulicą Francuską i natrafiłem na ogłoszenia w knajpkach i kawiarniach - pracownika przyjmę.To też może być szansa. Młodsi Koledzy niż ja, mają większe możliwości dodatkowego, lepszego zarobku. Nie wystarczy narzekać, że świat jest podły a rząd nieudolny tylko brać się do roboty z odrobiną determinacji.

Ostatnio edytowano 24 cze 2015, o 14:31 przez taxus, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 24 cze 2015, o 14:29 
Midnight Chrome
Midnight Chrome

Data ur.: //// ZIPPO ///
Myślę, że poniżej 500,- w ogóle nie ma co myśleć o tym projekcie. Ta kwota to absolutne minimum.

PostNapisane: 24 cze 2015, o 14:31 
George Blaisdell
George Blaisdell

Data ur.: //// ZIPPO ////
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Taxus, a ja Ci mówię, że przy takiej cenie nie pomoże atrakcyjność. Ferrari jest zajebiste, Maybachy też - a ludzie jakoś dziwnym trafem jeżdżą Škodami...

Patatajam Nową Galaktyczną Grandą.

PostNapisane: 24 cze 2015, o 14:40 
Street Chrome
Street Chrome

viciu napisał(a):
Taxus, a ja Ci mówię, że przy takiej cenie nie pomoże atrakcyjność. Ferrari jest zajebiste, Maybachy też - a ludzie jakoś dziwnym trafem jeżdżą Škodami...

Patatajam Nową Galaktyczną Grandą.

Viciu!
Biorąc pod uwagę średnią pensję w tym kraju, na Ferrari czy Maybacha musiałbym pracować przez ładnych parę lat swojego życia, nic przy tym nie jedząc i nie pijąc /zwłaszcza/. A na zapalniczkę za 1200 zł ?

PostNapisane: 24 cze 2015, o 14:41 
George Blaisdell
George Blaisdell

Data ur.: / ZIPPO /
Allegro: djarabb
taxus napisał(a):
To nie cena zadecydowała o małym zainteresowaniu tegorocznej forumowej tylko jej niska atrakcyjność

To co dla Ciebie jest malo atrakcyjne, dla kogos innego moze byc bardzo atrakcyjne, wiec to nie zaleznosc. Poza tym, mam w kolekcji forumowe, ktore moim zdaniem sa duzo mniej atrakcyjne, niz tegoroczna, a kupilo je duzo wiecej osob.
Teraz pytanie, czy Ty przedstawisz chociaz jeden atrakcyjny projekt Forumowej 2016?

BTW. ja na te chwile nie mam w glowie ani jednego pomyslu :/

PostNapisane: 24 cze 2015, o 16:07 
Street Chrome
Street Chrome

djarab napisał(a):
taxus napisał(a):
To nie cena zadecydowała o małym zainteresowaniu tegorocznej forumowej tylko jej niska atrakcyjność

To co dla Ciebie jest malo atrakcyjne, dla kogos innego moze byc bardzo atrakcyjne, wiec to nie zaleznosc. Poza tym, mam w kolekcji forumowe, ktore moim zdaniem sa duzo mniej atrakcyjne, niz tegoroczna, a kupilo je duzo wiecej osob.
Teraz pytanie, czy Ty przedstawisz chociaz jeden atrakcyjny projekt Forumowej 2016?

BTW. ja na te chwile nie mam w glowie ani jednego pomyslu :/

Nie jest możliwe, żeby zapalniczka była atrakcyjna dla wszystkich. Wystarczy jednak, że będzie podobała się większości.
Nie przedstawię ani jednego gotowego projektu, zwłaszcza atrakcyjnego dla większości, bo nie jestem grafikiem. Nie zajmuję się tym na czym się nie znam - bo to zadanie dla profesjonalistów.
Gdybym miał projektować zapalniczkę dla siebie to powiedziałbym grafikowi tak:kolumna rzymska, lub jej fragment, na kolumnie rzymska tarcza, na tarczy X. Kwestię rozmieszczenia stosownego napisu i adresu forum /antykwa/ oraz płomyczka pozostawiłbym grafikowi.Grafik musiałby zaproponować ewentualną kolorystykę i metodę wykonania /nadruk, wypełniony grawer czy coś podobnego/. To Tyle w odpowiedzi na Twoje pytanie. :)

PostNapisane: 24 cze 2015, o 19:00 
High Polished Chrome
High Polished Chrome

Data ur.: .... ZIPPO ...
Allegro: Jamszol1
już 500 zł to dla mnie 3 razy za drogo a tu mowa o 1000 czy 1200
Dla mnie to taki sam astronom jak ten Majbach czy Ferrari
I to nie tylko kwestia moich zarobków
Pracuje sam na 3 osoby i mam nieco inne priorytety co do wydawania kasy
Źle napisałem - musze mieć inne
1200 zł to więcej niż połowa mojej pensji - ja odpadam

PostNapisane: 24 cze 2015, o 20:27 
George Blaisdell
George Blaisdell

Data ur.: ... ZIPPO ...
taxus napisał(a):
Biorąc pod uwagę średnią pensję w tym kraju, na Ferrari czy Maybacha musiałbym pracować przez ładnych parę lat swojego życia, nic przy tym nie jedząc i nie pijąc /zwłaszcza/. A na zapalniczkę za 1200 zł ?

Jamszoł napisał(a):
1200 zł to więcej niż połowa mojej pensji - ja odpadam

Może taxus Ci zasponsoruje (z tego co czytam) ... :hyhy:

MOJA KOLEKCJA >>> http://www.zippoenzo.pl <<<

PostNapisane: 24 cze 2015, o 20:31 
Midnight Chrome
Midnight Chrome

Data ur.: | ZIPPO |
taxus napisał(a):
Gdybym miał projektować zapalniczkę dla siebie to powiedziałbym grafikowi tak:kolumna rzymska, lub jej fragment, na kolumnie rzymska tarcza, na tarczy X. Kwestię rozmieszczenia stosownego napisu i adresu forum /antykwa/ oraz płomyczka pozostawiłbym grafikowi.Grafik musiałby zaproponować ewentualną kolorystykę i metodę wykonania /nadruk, wypełniony grawer czy coś

Czyli dla ZCI jak znalazł?

PostNapisane: 24 cze 2015, o 20:37 
Administrator

Data ur.: G ZIPPO III
Allegro: czomon
:offtopic:

taxus, ile masz Forumowych i jak długo jesteś na forum, że ta dziesiąta jest dla Ciebie tak wyjątkowa? Bo akurat tych, co tworzą tę społeczność od 2006 to zostało naprawdę wąskie grono. Nie musisz odpowiadać na to pytanie.

Dodatkowo odsyłam do postu Gaca KLIK i jeszcze raz proszę, zastanów się.

Proponuję zakończyć jałową dyskusję i rozpocząć fazę projektową - z tym, że w tym roku praktycznie nic nas nie limituje - podkład i technika dowolna, ale jednocześnie to powoduje, że autor w tym roku musi jasno i na wstępie określić technikę wykonania i podkład. Po wyborze projektu Bradford pewnie będzie w stanie przedstawić ofertę cenową, i będzie można negocjować lub poszukać innego wykonawcy.

W weekend założę tematy o projektach i do dyskusji. Chyba, że mnie ktoś ubiegnie, to tylko podkleję.

PostNapisane: 24 cze 2015, o 20:48 
Titanium Coated
Titanium Coated

:offtopic:

Joguś... nic dodać, nic ująć :ok:

PostNapisane: 2 lip 2015, o 22:14 
Titanium Coated
Titanium Coated

Wracam do mojego pomysłu o zorganizowaniu konkursu zewnętrznego... na taki konkurs trzeba przeznaczyć ok 550-700zł. Inwestując takie pieniądze, mielibyśmy kilkadziesiąt projektów (w trakcie konkursu każdemu grafikowi można sugerować poprawki). Tylko skąd wziąć taką kasę? Oto co wymyśliłem:

- robimy wstępną listę osób które chcą kupić forumową 2016 i są gotowe zainwestować (i inwestują) w projekt 20 zł
- zakładam, że takich osób będzie ok trzydziestu, co daje nam kwotę 600zł
- jeśli będzie więcej osób, nagroda dla grafika będzie większa i szansa na większe zainteresowanie konkursem
- organizujemy konkurs na http://www.fajnelogo.pl (strona pewna, przetestowana) , projekt który wygra staje do konkursu (na forum) z projektami zaproponowanymi przez forumowiczów
- zbieramy zamówienia na zwycięską grafikę i robimy Forumowe (w Bradford lub nie)
- każda Forumowa 2016 (bez względu na to, czy to z konkursu zewnętrznego czy projekt forumowicza) dla inwestujących 20zł na konkurs, będzie miała wartość X, dla tych którzy nie dołożyli się, cena wyniesie X+30zł (lub x+40zł)
- te trzydzieści lub czterdzieści złotych od osoby nie partycypującej w konkursie, będzie przeznaczone na nagrody zlotowe

Uściślając... jeśli ja wpłacę 20 zł na konkurs, to za pierwszą zapalniczkę zapłacę X zł, ale za każdą następną (zawsze kupuję 3szt), zapłacę X+30zł (lub X+40zł).

Ale co jeśli nie uzbieramy trzydziestu osób? Hm... zastanowimy się później.

Zapisujcie się... sugeruję 14 dni na decyzję... jestem pierwszy:

1. oppiz 60zł (3 sztuki :hyhy: )
2.

Jogi, ogarnij temat, żebyśmy w jednym miejscu mogli podyskutować o tym, ale jednocześnie w drugim zbierać zapisy.

PostNapisane: 2 lip 2015, o 22:39 
Administrator

Zapisów proszę w celach porządkowych dokonywać w TYM TEMACIE

PostNapisane: 3 lip 2015, o 14:29 
Titanium Coated
Titanium Coated

Jeszcze jedna ważna sprawa... decyzja o wpłacie 20 zł (40 lub 60) na konkurs, nie obliguje do zakupu forumowej. Można sobie wyobrazić sytuację, że ktoś wpłaci 60 zł za trzy sztuki, a kupi tylko jedną lub żadnej bo np. będą zbyt drogie. Może forumowych będzie mniej ale konkurs na tym nie ucierpi.

PostNapisane: 3 lip 2015, o 15:19 
Administrator

I jedno ode mnie. Żeby było jasne, że projekt(y) od grafików - jakie zachwycające by nie były - idą pod głosowanie. Szanse będą równe dla wszystkich, ale żeby nie było potem rozczarowania, że kupa kasy poszła na marne.

PostNapisane: 3 lip 2015, o 22:57 
Satin Chrome
Satin Chrome

Data ur.: / ZIPPO
Allegro: kuba_schuster
Skoro sprawdzeni ludzie i ktoś polecił, to może się uda. Nie ma co siać defetyzmu, czas pokaże ;)

PostNapisane: 15 lip 2015, o 17:27 
Street Chrome
Street Chrome

Data ur.: A ZIPPO VII
Co roku coraz bardziej to skomplikowane :zdziwko:

Teraz tak - wpłacenie nie zobowiązuje do zakupu. A nie wpłacenie? Nie eliminuje z możliwości zakupu ?

Mam taki zawód że otaczam się grafikami, którzy nieodpłatnie chętnie pomogą mi przy opracowaniu 1 czy 2 projektów - rozumiem że one również będą mogły brać udział w głosowaniu na forum? :)

PostNapisane: 15 lip 2015, o 17:35 
George Blaisdell
George Blaisdell

Data ur.: / ZIPPO /
Allegro: djarabb
fmshelby napisał(a):
otaczam się grafikami, którzy nieodpłatnie chętnie pomogą mi przy opracowaniu 1 czy 2 projektów

Goń ich do roboty!

fmshelby napisał(a):
będą mogły brać udział w głosowaniu na forum?

Jasne

PostNapisane: 15 lip 2015, o 17:39 
Titanium Coated
Titanium Coated

1. Niewpłacenie nie eliminuje... będzie można kupić z dopłatą 40 zł (ta kwota będzie przeznaczona na nagrody zlotowe).
2. Dobrze rozumiesz... inne projekty będą mogły wziąć udział w decydującym głosowaniu.

Wysłane z GT-I9505

PostNapisane: 9 sie 2015, o 14:22 
Street Chrome
Street Chrome

Mam poboczne pytanie: skoro teraz organizowana jest zapalniczka na 10 rocznicę forum, to czego dotyczyła liczba "10" na forumowej 2015?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]