Co kupić w USA?

Jorgul

Co kupić w USA?

Post autor: Jorgul »

Niedawno byłem w muzeum/fabryce Zippo w Bradford (trochę przez przypadek) i kupiłem sobie tam Zippo replike z 1941 r. Nigdy wcześniej nie interesowałem się zippo więc kupiłem sobie te zapalniczke bez większego zastanawiania się, ale teraz mam pytanie : czy warto ktores konkretne Zippo tutaj kupić? (bo np. jest do dostania tylko tutaj albo w Polsce jest bardzo drogie)
Awatar użytkownika
ZIPPOFAN
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 717
Rejestracja: wt maja 17, 2011 8:37 am
Bday.: Not specified

Re: Co kupić w USA?

Post autor: ZIPPOFAN »

Jorgul pisze:Niedawno byłem w muzeum/fabryce Zippo w Bradford (trochę przez przypadek) i kupiłem sobie tam Zippo replike z 1941 r. Nigdy wcześniej nie interesowałem się zippo więc kupiłem sobie te zapalniczke bez większego zastanawiania się, ale teraz mam pytanie : czy warto ktores konkretne Zippo tutaj kupić? (bo np. jest do dostania tylko tutaj albo w Polsce jest bardzo drogie)
Cześć

Na wstępie gratuluje serdecznie, dotarłeś tam gdzie każdy z nas by chciał dotrzeć (i to przez przypadek ;-)

W dobie internetu a w szczególności ebay.com raczej nie ma nic takiego po co warto w szczególności jechać. Większość jest dostępna online dla każdego. Warto zapytać, jeżeli tam jeszcze będziesz, czy są obecnie jakieś limitowane związane z muzeum, może akurat coś wydali co warto mieć w kolekcji.

Jeżeli chodzi o ceny to zapewne będą atrakcyjne dla Ciebie tam na miejscu, jeżeli natomiast chciałbyś je sprzedać i wysłać do polski to pamiętaj, że będą naliczone opłaty która postawią znak zapytania nad opłacalnością takiego zakupu.

Podsumowując - jak będziesz ponownie to zajedź, poczytaj o historii, pooglądaj eksponaty (może nawet zrób dla nas wideorelację) i zapewne wsiąkniesz jak wielu z nas. Potem zacznij swoją kolekcję korzystając z tego, że masz tam dostęp do tanich i ciekawych zippo ale na wielki biznes to raczej nie licz.

Podobno warto popytać miejscowych w restauracji czy barze o sklepy z zippo bo słyszałem legendy o straganach pod miastem gdzie zippo kupuje się na wiaderka..................
Pozdrawiam
PIOTR
http://zippokolekcja.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jorgul

Re: Co kupić w USA?

Post autor: Jorgul »

Już niedługo wracam do Polski, wiec pytałem tak bardziej jednorazowo co wziąć i przywieźć, niekoniecznie na handel, ale tak dla siebie ;)
Gdybym wiedział że to taka atrakcja dla Was to może bym porobil więcej zdjęć chociaż albo faktycznie zrobił wideorelacje ;) Muzeum jest malutkie, można je przejść w 5 minut :) Mogę wrzucić później zdjęcia które zrobiłem, ale pewnie sa w necie zdjęcia tego muzeum... Wraz z zapalniczka która kupiłem, dostałem ulotke i breloczek w kształcie jednego centa i podpis że nikt nie wydał nigdy centa żeby naprawić zippo ;)

W każdym razie już tam nie będę raczej, bo obecnie mam tam kawałek (z 4 godziny jazdy), myślałem żeby się tam wrócić jakby było coś wartego uwagi (zwłaszcza że mam jeszcze kupon 50$ na benzynę, wiec jazda byłaby za darmo ;))

Dodam tylko jeszcze że wczesniej o zippo wiedziałem tyle, że to "jakieś drogie zapalniczki", a teraz bardziej się wciągnalem w temat! Podróże kształcą ;)
ODPOWIEDZ