Pośrednik w zakupach Tenso.com

Awatar użytkownika
lawcu
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1850
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 9:25 pm
Bday.: // ZIPPO /
Lokalizacja: Komorów

Pośrednik w zakupach Tenso.com

Post autor: lawcu »

Głównie pytanie do zaopatrujących się w zippo w Japonii. Ktoś korzysta z tej usługi zakupów? Jak długo trwa finalizacja zakupu do wysyłki do kraju?
Awatar użytkownika
lawcu
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1850
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 9:25 pm
Bday.: // ZIPPO /
Lokalizacja: Komorów

Re: Pośrednik w zakupach Tenso.com

Post autor: lawcu »

ZippoMarek pisze:Piotr,niejednokrotnie kupowałem tam zapalniczki i muszę powiedzieć iż transakcja przebiegała zawsze bardzo szybko.
Stwierdzam że nawet szybciej jak z USA.
Marek ale to nie sklep jest.
oppiz pisze:
ZippoMarek pisze:transakcja przebiegała zawsze bardzo szybko
Jesteś pewien, że korzystałeś z tenso.com ?
http://www.tenso.com/en/" onclick="window.open(this.href);return false;
Właśnie.

Zarejestrowałem sie w tym całym Tenso i na wybadanie rynku zakupiłem za ich pomocą jedną sztukę na próbę. Firma dolicza za swoją usługę ok. 1300 jenów z czego 700 to wysyłka czyli tragedii nie ma. Aktualnie czekam na potwierdzenie zakupu od nich. Bo ze sklepu już otrzymałem ale biorąc różnice czasową to napewno to trochę potrwa.
Awatar użytkownika
arcsa
Satin Chrome
Satin Chrome
Posty: 118
Rejestracja: pn lut 13, 2012 10:45 pm
Bday.: | ZIPPO |
E-bay: arcsa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pośrednik w zakupach Tenso.com

Post autor: arcsa »

Tak może trochę nie na temat ...

Ja próbowałem dokonywać zakupu w podobnym serwisie jak ten, o którym mowa.
Link poniżej:
http://global.rakuten.com/en/" onclick="window.open(this.href);return false;

Na trzy transakcję nie udało mi się spiąć żadnej. W dwóch przypadkach sklep nie potwierdził transakcji w trzeciej nie doczekałem się przez dwa tygodnie odpowiedzi od serwisu, ale może po prostu nie miałem szczęścia. Jedyny plus to taki, że wpłaty dokonywało się dopiero po potwierdzeniu przez obie strony transakcji, tu takowej sytuacji nie było.
Trzymam kciuki Lawcu żeby Ci się udało ....
--------------------------

Pozdrawiam

Paweł arcsa
Awatar użytkownika
lawcu
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1850
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 9:25 pm
Bday.: // ZIPPO /
Lokalizacja: Komorów

Re: Pośrednik w zakupach Tenso.com

Post autor: lawcu »

arcsa pisze:Tak może trochę nie na temat ...

Ja próbowałem dokonywać zakupu w podobnym serwisie jak ten, o którym mowa.
Link poniżej:
http://global.rakuten.com/en/" onclick="window.open(this.href);return false;

Na trzy transakcję nie udało mi się spiąć żadnej. W dwóch przypadkach sklep nie potwierdził transakcji w trzeciej nie doczekałem się przez dwa tygodnie odpowiedzi od serwisu, ale może po prostu nie miałem szczęścia. Jedyny plus to taki, że wpłaty dokonywało się dopiero po potwierdzeniu przez obie strony transakcji, tu takowej sytuacji nie było.
Trzymam kciuki Lawcu żeby Ci się udało ....
Od ponad roku większość zakupów robię właśnie na rakuten i jestem zachwycony prędkością obsługi i cenami. Zapalniczki dochodzą w 3-5 dni z Japonii a ceny są o 50% niższe niż na ebay.
Na rakutenie jest sporo sprzedawców których "nie widać" jak na swoim koncie adres do wysyłki masz inny niż japoński. Do tego służy właśnie ta usługa tenso, mówiąc krótko zmienia Twój adres wysyłkowy na ichniejszy.
Awatar użytkownika
arcsa
Satin Chrome
Satin Chrome
Posty: 118
Rejestracja: pn lut 13, 2012 10:45 pm
Bday.: | ZIPPO |
E-bay: arcsa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pośrednik w zakupach Tenso.com

Post autor: arcsa »

Możliwe że jest tak jak piszesz. Jeżeli to nie kłopot i co by nie nabijać postów, mogę poprosić na PW jakąś skróconą instrukcję obsługi Rakutena bo w takim przypadku chyba nie ogarniam obsługi tego serwisu ...
--------------------------

Pozdrawiam

Paweł arcsa
Awatar użytkownika
oppiz
Titanium Coated
Titanium Coated
Posty: 2286
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 1:25 am
Bday.: ... ZIPPO ..
Lokalizacja: Legi(a/o)nowo

Re: Pośrednik w zakupach Tenso.com

Post autor: oppiz »

arcsa pisze:mogę poprosić na PW jakąś skróconą instrukcję obsługi Rakutena
...a może w tym temacie ? Prosimy :)
Zapalniczko... pokaż mi swój spód... i wkład, a powiem ci czym jesteś.
Awatar użytkownika
oppiz
Titanium Coated
Titanium Coated
Posty: 2286
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 1:25 am
Bday.: ... ZIPPO ..
Lokalizacja: Legi(a/o)nowo

Re: Pośrednik w zakupach Tenso.com

Post autor: oppiz »

Marek... skup się... ja Ci to wytłumaczę.

Lawcu skierował pytanie do osób kupujących w Japoni, ale tylko do tych które korzystają z serwisu "tenso.com" (patrz tytuł pierwszego posta). Ja też kupowałem w Japonii, ale z tego serwisu nie korzystałem, to się nie wypowiadałem... dlatego zapytałem, czy Ty korzystałeś z niego (z tego serwisu), bo wydawało mi się to nieprawdopodobne i tak jak inni, podejrzewałem, że nie zrozumiałeś pytania.

Wiele osób kupowało w Japonii, ale nikt się nie wypowiadał jak to fajnie i szybko dochodzi paczka, bo nie o to pytał Lawcu.

Jak teraz nie zrozumiałeś, to...




...to ja się poddaję :sorry:



Edit:
Ups... dopiero zauważyłem przeniesienie :P , to też poproszę do śmietnika ;)
Zapalniczko... pokaż mi swój spód... i wkład, a powiem ci czym jesteś.
Awatar użytkownika
arcsa
Satin Chrome
Satin Chrome
Posty: 118
Rejestracja: pn lut 13, 2012 10:45 pm
Bday.: | ZIPPO |
E-bay: arcsa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pośrednik w zakupach Tenso.com

Post autor: arcsa »

oppiz pisze:
arcsa pisze:mogę poprosić na PW jakąś skróconą instrukcję obsługi Rakutena
...a może w tym temacie ? Prosimy :)
To tak dla dobra ogółu poprosimy publicznie. Z tego co pamiętam to miałem też kłopot z komunikacją w szczególności ze sklepem, który swoje informacje przesyłał do mnie w postaci "krzaczków". A tłumacz Googla, no cóż ...
--------------------------

Pozdrawiam

Paweł arcsa
Awatar użytkownika
lawcu
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1850
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 9:25 pm
Bday.: // ZIPPO /
Lokalizacja: Komorów

Re: Pośrednik w zakupach Tenso.com

Post autor: lawcu »

O ... kurczę ale sie porobiło.
Wyjaśniam:
Firma Tenso działa jako pośrednik przy zakupach w Japonii. Wiele sklepów japońskich pomimo tego tego, ze prowadzi sklep internetowy nie wysyła towarów poza Japonię. Firma Tenso działa w ten sposób, ze zakupiony przezemnie towar wysyłany jest do siedziby firmy w Tokio a oni wysyłają go do mnie. Dlatego tez napisałem, ze kieruje pytanie głownie do zaopatrujących sie w zapalniczki w Japonii bo może akurat ktoś to już robił.

Co do zakupów na rakutenie poźniej napiszę.
Awatar użytkownika
lawcu
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1850
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 9:25 pm
Bday.: // ZIPPO /
Lokalizacja: Komorów

Re: Pośrednik w zakupach Tenso.com

Post autor: lawcu »

Pierwsze koty za płoty jak mówi powiedzenie. Otrzymałem mail od sprzedawcy o przygotowaniu przesyłki i wysłaniu jej na adres firmy Tenso. Nadmieniam ze ten sprżedawca wcześniej odmówił mi wysyłki do Europy.



Zakupy na Rakuten
Portal Rakuten jest w pewnym sensie odpowiednikiem amerykańskiego Amazon.

Wchodzimy na stronę http://global.rakuten.com/en/
Rejestrujemy nasze konto na portalu, podajemy wszystkie prawdziwe dane ja pod konto mam odrazu wprowadzoną kartę kredytową. Podczas rejestracji zaznaczamy opcję, że preferowany język do komunikacji to angielski.
Portal po każdej operacji wysyła mail po angielsku z potwierdzeniem. I to cały proces.
Robienie zakupów przedstawię na swoim przykładzie.
Na głównej stronie portalu w wyszukiwarce wpisuję zippo windy i w tym przypadku otrzymuję przeważnie koło 16 wyników z zapalniczkami. Głównym sprzedawcą w moim przypadku jest sklep auc-darumaya. Klikam na intersującą mnie zapalniczkę, dodaję do koszyka i przechodzę do płacenia.
Otrzymuję mail po angielsku z tytułem order .... Mail jest wysyłany w ciągu praktycznie kilkunastu sekund bo jest to automat tylko potwierdzający zakup. Następnie czekam w moim przypadku do rana na mail od sprzedawcy z potwierdzeniem zamówienia (po angielsku) w którym jest prośba o potwierdzenie zakupu. W mailu tym podane jest cena zapalniczki, ich podatek oraz koszt wysyłki. Ja w odpowiedzi wiele się nie rozpisuję " It,s OK. Please send me". Na drugi dzień przychodzi jeszcze jeden mail o przygotowanej przesyłce z numer nadania EMS i od tego dnia czekam koło 3-5 dni na listonosza.
Teraz mała uwaga. Jeśli zarejestrujemy się na tym portalu i nasz adres wysyłkowy będzie Polska to w wynikach wyszukiwania otrzymamy oferty tylko sprzedawców z możliwością wysyłki do Europy.

Teraz opcja z usługą Tenso.
W wyszukiwarce portalu wpisuję zippo windy otrzymuję jak zwykle około 16 wyników po lewej stronie ekranu jest odnośnik Shipping Country tu wpisuję Japan and Forwarding i wyniki wyszukiwania powiększają się o oferty sprzedawców lokalnych i w moim przypadku liczba zapalniczek podwaja się.
Zaznaczam, że te informacje podałem na swoim przykładzie. W razie pytań służę pomocą.


Wysłane z iPad przez Tapatalk 2 Pro
ODPOWIEDZ