24ct złoty Zippo

Dział forum z tematami dotyczącymi kolekcjonowania ZIPPO
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: 24ct złoty Zippo

Post autor: Jogi »

Nie karmić trolla...

Gość zarejestrował się, zrobił reklamę i uciekł.
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: 24ct złoty Zippo

Post autor: viciu »

postelis pisze:To samo złoto zostaje również zastosowane do pozłocenia iPhonów, felg w samochodzie, czy różnych elementów silnika i wiele innych rzeczy
Ja pierdzielę, dużo tego złota, że wystarczyło na zapalniczkę, na ajfony, felgi, silniki i wiele innych rzeczy... Jeszcze pewnie niektórym styknie na głowę do pozłoty...
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: 24ct złoty Zippo

Post autor: Jogi »

A ja się zastanawiam, dlaczego część wkładu pozłocona nie jest? I dlaczego takie wyraźne literki na tym wkładzie?
Awatar użytkownika
lighters
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 72
Rejestracja: wt maja 17, 2011 4:18 pm
Bday.: Not specified
Lokalizacja: KRK

Re: 24ct złoty Zippo

Post autor: lighters »

Złocona zapalniczka może się podobać, choć oczywiście dużo większej wartości od zwykłego chroma nie ma. Może w produkcji jest droższa o 20%? Ale to zależy od grubości powłoki złota... no właśnie jaka jest grubość powłoki? Piszesz postelis:
postelis pisze:Powłoka na zapalniczce jest bardzo trwała i przy odpowiedniej pielęgnacji, złoto utrzymuje się przez całe życie.
Jaką pielęgnację masz na myśli?
Awatar użytkownika
lighters
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 72
Rejestracja: wt maja 17, 2011 4:18 pm
Bday.: Not specified
Lokalizacja: KRK

Re: 24ct złoty Zippo

Post autor: lighters »

Dzięki za odpowiedź. Wróciłem do Twojego pierwszego postu po przeczytaniu o "pojedynczej produkcji" i teraz wyjaśnij mi proszę co miałeś na myśli pisząc:
postelis pisze:Oryginalnie jest to wersja Chrome Polish.
Jeśli to jest Chrome Polish, tzn., że oryginał jest chromowany. Ty lub inna firma niklujecie ją a następnie pozłacacie? Czy tak?
areks
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 600
Rejestracja: pt maja 13, 2011 6:40 am
Bday.: // ZIPPO //
Lokalizacja: Warszawa

Re: 24ct złoty Zippo

Post autor: areks »

:offtopic: złoty nit wygląda dziwnie :niepewny: :P
Życie jest zbyt krótkie, żeby bezpiecznie usuwać zewnętrzną pamięć USB :)
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: 24ct złoty Zippo

Post autor: Jogi »

postelis pisze: Pozłocony został cały korpus zapalniczki, wewnątrz i zewnątrz szczerym 24k złotem. Jeżeli chodzi o wnętrze zapalniczki, to zbiornik został wypolerowany i również pozłocony 24k złotem.
Też wewnątrz i na zewnątrz?
Łał... jestem pod wrażeniem... Niepotrzebnego podnoszenia kosztów.
postelis pisze:Podstawą tej złotej zapalniczki jest model 250 High Polish Chrome.
To nie kumam, po co chromowane niklować a całość złocić. Znaczy, złocenie pojmuję, ale tego niklowania nie bardzo.
postelis pisze:Powierzchnia nie jest z mosiądzu, tylko niklu, aby zapewnić trwałe pozłocenie, gdyż mosiądz z czasem utlenia się. Taka zmiana na powierzchni z czasem by przezierała przez złoto.
A srebrnoszary nikiel nie będzie z czasem przezierał przez złoto?
postelis pisze:W zapalniczkach Zippo, przy zbiornikach, ta płytka zostaje wmontowana i sklejona przez Zippo żywicą epoksydową tzw. epoxy, która nie przewodzi prądu elektrycznego - to jest tak przy każdym modelu zapalniczek Zippo. Pozłocenie epoxy jest możliwe, ale tylko z wielkim nakładem i kosztami.
Taaak... ale pozłocenie tej płytki to tylko kwestia przepięcia krokodylka...
postelis pisze:Mając tak w ręku zapalniczkę, nie wpada to w ogóle w oko, tylko na zdjęciach to tak wyraźnie widać.
Tak, pewnie. Obrączki z wymieszanego żółtego i rodowanego złota też są wyraźnie widoczne tylko na zdjęciach...

Generalnie to jak na właściciela tylko jednej takiej Zippo zadziwiająco dużo wiesz o procesie jej powstawania...
Awatar użytkownika
Lee
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 748
Rejestracja: pt maja 13, 2011 3:51 pm
Bday.: || ZIPPO ||
Lokalizacja: Warszawa

Re: 24ct złoty Zippo

Post autor: Lee »

Drogi postelis-ie
Przejrzałem dokładnie Twoje posty w temacie i mam wrażenie, że nie bardzo wiesz, o jaki przekaz Ci chodzi...

Wielu z nas posiada pozłacane Zippo, niektóre dosyć kunsztownie (tylko cztery wąskie ścianki).
Wiemy, jak wygląda wnętrze obudowy po takich galwanizerskich zabiegach.

Szczerze też opieram się nowej terminologii, czyli nazywaniu przez Ciebie uparcie wkładu zbiornikiem...
Darz Bór
Ostatnio zmieniony śr sty 11, 2012 9:58 pm przez Lee, łącznie zmieniany 4 razy.
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: 24ct złoty Zippo

Post autor: Jogi »

Nie. Pozłociłem sobie nawet klucze domowe, które od miesięcy są w codziennym użytku i nic z złota nie schodzi. Jeżeli chcesz, mogę podesłać zdjęcia.
Nie trzeba, sam znalazłem.

Obrazek

W każdym razie, naprawdę na marnym poziomie się reklamujesz, skoro nawet nie potrafisz utrzymać swojej linii marketingowej i konsekwentnie się upierać, że ją kupiłeś a nie zrobiłeś sam i chcesz następne sztuki opchnąć z zyskiem.

Zdjęcie pochodzi ze strony igold.com.pl którą postelis reklamuje od swojego pierwszego postu, a któremu proponuję już przenieść się do działu giełda.
VipoV

Re: 24ct złoty Zippo

Post autor: VipoV »

Tak z ciekawości, pod złotem znajduje się czysty nikiel? I dwa, jaką metodą nakładane są obydwa metale?
ODPOWIEDZ