Zippo Playboy Cover

Dział forum z tematami dotyczącymi kolekcjonowania ZIPPO
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Zippo Playboy Cover

Post autor: rolf »

Kojarzycie może serie Zippo z nadrukami starych okładek Playboya? Zippo wypuściło jakiś czas temu kilka takich serii. Ostatnio zauważyłem, że na eBay zaczęły się pojawiać nowe zapalniczki z tym motywem, ale... no właśnie - zastanawiam się, czy robi je fabryka, czy ktoś na własną rękę robi nadruki i to rozprowadza. Moje wątpliwości wzbudza fakt, że stara seria była dość wysublimowana, okładki były dobrane ze smakiem. W tej nowej, choć zdarzają się wyjątki, jest dużo dość wulgarnych obrazków w takim typie:

Obrazek

Co więcej, te stare sety robione były na różnych podkładach, te nowe występują głównie na Satin Chrome. Poza tym, właściwie wszystkie okładki ze starej serii powtarzają się też w nowej - dla przykładu:

Stara na Black Matte
Obrazek

Nowa na Satin Chrome
Obrazek

Oczywiście ceny Zippo ze starej serii są sporo wyższe od tych z nowej. Tak samo jest z dostępnością - tych starych trzeba się było trochę naszukać i "trafić", a nowe właściwie zalały eBay.

Co o tym myślicie?

Zastanawia mnie to, bo mam kilka z tej starej serii, chciałem mieć wszystkie. Ale jeżeli to fabryka odstawiła taką chałę, to mi się odechciało :/
ODPOWIEDZ