Co chciałbyś powiedzieć tym z Bradford?

Dział forum z tematami dotyczącymi kolekcjonowania ZIPPO
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Co chciałbyś powiedzieć tym z Bradford?

Post autor: viciu »

Prosta sprawa: co chciałbyś przekazać decydentom odnośnie polskiego rynku Zippo? Nie narzekamy tu na ceny, tylko wstawiamy konkretne, możliwe do realizacji propozycje.
1. Zarzucenie satynka jako najlepszego podkładu pod wszystkie Zippo na rynek polski.
2. Urozmaicenie oferty i koniec z traktowaniem nas jak ubogich krewnych (vide 10 sztuk 75th),
3. Większe zaangażowanie w projekty Zippo na Polskę.
4. Wysłuchiwanie vox populi w kwestii wzornictwa.
Dopisujcie kolejne, później się z tego coś wykluje...
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: Co chciałbyś powiedzieć tym z Bradford?

Post autor: Jogi »

5. Więcej serii tematycznych związanych z naszym krajem (historia, geografia, wielcy Polacy, zabytki, atrakcje turystyczne... jest z czego wybierać. Myślę, że dobrze wykonany poczet królów i książąt by się sprzedał).
6. 80th idzie... z chęcią zobaczył bym jej z 1000 szt. A przynajmniej 300.
7. Projekty wykonane jak przystało na firmę, bo jak patrzę na "Piwo to moje paliwo" albo motoryzację PRL, to widzę, że jesteśmy kojarzeni jako komunistyczny wychodek europy uzależniony od promili (mało tego, nawet alkohol niewłaściwy!).
Awatar użytkownika
Lee
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 748
Rejestracja: pt maja 13, 2011 3:51 pm
Bday.: || ZIPPO ||
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co chciałbyś powiedzieć tym z Bradford?

Post autor: Lee »

No klawo - trzeba stworzyć lobby i naciskać, naciskać, podsuwając jednocześnie projekty, pomysły.
Nie wiem natomiast, czy Batkowi w drogę nie wejdziemy (jakkolwiek to rozumieć), pono to oni są (?) autorami w/w pomysłów marketingowych (piwo, moto).
Osobiście od dłuższego czasu piszę do Bradford prywatnie - poza grzecznościowymi re-mailami niczego się tą drogą nie zwojuje... ale zmasowany/ zorganizowany atak... kto wie?

Jasna rzecz, że sugerowałem tematykę stricte narodową bo takie motywy na zapalniczkach mogłyby rozreklamować markę w kraju... pozostaje kwestia ceny... sądzę, że dla nałogowego smokera nie ma znaczenia, czym przypala.
Target (sorry) winien być skierowany na odbiorcę nietuzinkowego... ale nie wiem, czy mam rację...
Pozostaje nadal kwestia zaporowej ceny...

Edit: może zaproponować wydanie polskojęzycznego katalogu?
To byłby strzał (kosztowny) w samą dziesiątkę...

Na czternaście sprezentowanych zapalniczek zippoholizmem zaraziłem trzy osoby, nie żeby w nałóg wpadły - już używają tylko Zippo i mają po 2 - 3 zapalary.

Ale kupą Mości Panowie, kupą!
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Co chciałbyś powiedzieć tym z Bradford?

Post autor: viciu »

Lee pisze:poza grzecznościowymi re-mailami niczego się tą drogą nie zwojuje
I tu się mylisz. Od takiego mejla się zaczęła moja znajomość z Pawłem, kiedy Bradford posłuchało klienta, a nie przedstawiciela swojego.
I nasza w tym rola, żeby Batków nie narazić na opiernicz, więc póki co zbieramy koncepcje.
I nie zawsze są autorami tych biednych pomysłów, część NAPRAWDĘ idzie ze Stanów...
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Awatar użytkownika
Gierzow
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 663
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:35 pm
Bday.: A ZIPPO VI
Allegro: Gierzow__kr
E-bay: Gierzow_kr
Lokalizacja: Kraków

Re: Co chciałbyś powiedzieć tym z Bradford?

Post autor: Gierzow »

Pozwoliłem sobie przenieść obiecujący wątek z Hydeparku, gdzie trafia cały śmieć do Kolekcjonerstwa :)

Pod większością punktów się podpisuję obiema moimi rękami, jednak mała uwaga co do punktu 6. w Polsce chyba nie ma 300 prawdziwych kolekcjonerów Zippo, myślę, że 50-100 sztuk to sensowna ilość ;)
areks
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 600
Rejestracja: pt maja 13, 2011 6:40 am
Bday.: // ZIPPO //
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co chciałbyś powiedzieć tym z Bradford?

Post autor: areks »

Mogliby się bardziej przykładać do aktualnie produkowanych zapalniczek i kultywować precyzje i niezawodność Zippo z poprzedniego wieku.
Pewnie nie damy radę dorównać rynkowi japońskiemu i takiej różnorodności nie można się spodziewać ale chociaż krótkie serię ciekawych i bardziej skomplikowanych wzorów byłyby przynajmniej u mnie mile widziane...

Był kiedyś wątek na starym forum z naszymi oczekiwaniami i oddźwięk był znikomy. Ale może tym razem coś wskóramy :)
Ja się powtórzę: byłbym bardzo rad z Zippo z motywem naszych najistotniejszych i największych filmów np. z Polskiej Szkoły Filmowej jak i bardziej popularnych, i miłych dla oka kreskówek.
Życie jest zbyt krótkie, żeby bezpiecznie usuwać zewnętrzną pamięć USB :)
Awatar użytkownika
Lee
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 748
Rejestracja: pt maja 13, 2011 3:51 pm
Bday.: || ZIPPO ||
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co chciałbyś powiedzieć tym z Bradford?

Post autor: Lee »

Może, idąc tropem narodowym:
- reprodukcje fragmentów np. Matejki lub Szancera (Pan Tadeusz, trylogia Sienkiewicza)
- polskie zamki i warownie
- militaria do 1939 r.

Lokalnie mogłyby sprzedać się "miejskie" - Gdańsk, W-wa, Kraków itd, ale nie o herby idzie... raczej druk lub grawer widocznych, rozpoznawalnych miejsc miasta (choćby dla turystów nietubylczych).

Natura - żubr, ryś, i co tam jeszcze endemicznego mamy...
Awatar użytkownika
Kisiel
High Polished Chrome
High Polished Chrome
Posty: 212
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 8:33 pm
Bday.: J ZIPPO VII
Lokalizacja: Zielona

Re: Co chciałbyś powiedzieć tym z Bradford?

Post autor: Kisiel »

Lee pisze: Natura - żubr, ryś, i co tam jeszcze endemicznego mamy...

Zapomniałeś o bocianach :P


No ja się podpisuję pod wszystkim co do tej pory napisaliście: aby przestali nas olewać, chcemy więcej zapalniczek wydawanych na rynek polski, do tego zapalniczki te mają zacząć "reprezentować światowy poziom :P "
Awatar użytkownika
akm79
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1770
Rejestracja: pt maja 13, 2011 8:21 pm
Bday.: / ZIPPO
Lokalizacja: OSTRÓDA

Re: Co chciałbyś powiedzieć tym z Bradford?

Post autor: akm79 »

A , ja ze swojej strony chciałbym dodać , że jak dla mnie to żadna z dotychczasowych zippo wydanych na rynek Polski , nie jest warta wydanych PLNów.

A teksty typu sołtys lub piwo to moje paliwo to totalne dno i podobać się może tylko jakimś burakom. :dobani: :/


Co do moich propozycji , to mile bym widział jakąś serie typu " największe bitwy w których brali udział Polacy , a w tle jakaś mapka z danej kampani. :)
Lub jakąś serie poświęconą Polskim generałom z okresu 1918-1945. :)
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2011 9:55 am przez akm79, łącznie zmieniany 1 raz.
Sztywniutko. :)
Awatar użytkownika
Kisiel
High Polished Chrome
High Polished Chrome
Posty: 212
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 8:33 pm
Bday.: J ZIPPO VII
Lokalizacja: Zielona

Re: Co chciałbyś powiedzieć tym z Bradford?

Post autor: Kisiel »

Dokładnie akm79, dokładnie tak samo uważam. A tak jak wspomniałeś o zippo z uwiecznionymi bitwami, w których uczestniczyli Polacy to fajny pomysł, a poza tym takie zapaliczki chętnie byłyby kolekcjonowane nie tylko przez rodaków.
ODPOWIEDZ