Teraz jest 16 lis 2018, o 13:58

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 mar 2015, o 10:04 
Gold Plated
Gold Plated

Data ur.: J ZIPPO II
DexPL napisał(a):
Ułatwiłaby kontakt miedzy takim noobem jak ja i wyjadaczem jak Ty.

Chodzi o to, że właśnie nie do końca... Bo tak na prawdę tylko niewielki procent nowych użytkowników czyta cokolwiek na forum. Ci, którzy wchodzą tu po wycenę, lub ocenę oryginalności i tak nie zaznajomią się ze skalą i nie będą nią posługiwali - wolą od razu pytać, bo tak prościej, szybciej i nie wymaga od nich żadnego wysiłku. :/

W każdym razie - "w tym drugim" temacie kilka osób wyraziło zainteresowanie taką skalą. Macie zielone światło, działajcie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taką listę stworzyć i opublikować na Forum - przyjmie się i będzie używana, to dobrze; nie przyjmie się, to się ją po jakimś czasie wrzuci do archiwum i już.

PostNapisane: 17 mar 2015, o 10:15 
Street Chrome
Street Chrome

Data ur.: Brak
No ale jeśli by przypiąć gdzieś skale, to chociaż część by z nie korzystała, gdyby było pare tematów pod sobą na zasadzie "Venetian 9/E", "street Chrome 5/B", camel joe biker 10/A" to może ludzie by zauważyli, że trzeba coś przeczytać xD
Co do wycen akurat, wg mnie to powinien być osobny dział, z przypiętym regulaminem i skalą, oraz opisem tego, że wycena jest czysto subiektywna i nijak sie ma do realnej wartości.
Bo inaczej posty z prośbą o wycenę są w każdym innym dziale i wtedy faktycznie mało kto da radę przeczytać te reguły ;)

PostNapisane: 17 mar 2015, o 10:27 
Gold Plated
Gold Plated

Data ur.: J ZIPPO II
Tak jak napisałem powyżej - działajcie. Jeżeli skala będzie czysta, przejrzysta i na poziomie, to podepniemy ją na próbę. Ale musi być kompletna i dopracowana - kilka osób wyraziło zainteresowanie, więc myślę, że chętni do pomocy się znajdą.

PostNapisane: 17 mar 2015, o 11:05 
Administrator

Data ur.: G ZIPPO III
Allegro: czomon
A ja do kolegi DexPL mam pytanie...

Jak idziesz do kogoś w gości, to zaczynasz od tego, że przestawiasz u właściciela mieszkania lodówkę i pralkę tak, aby stały zgodnie z zasadami Feng Shui?

Bo z tego co widzę, to jeszscze nic do naszej społeczności nie wniosłeś, ale próbujesz wszystko ustawić pod siebie i do pełni obrazu masz pretensje, że nie pozwalamy Ci się uczyć.

Ode mnie tyle, dziękuję, dalszej dyskusji nie zamierzam nawiązywać.

PostNapisane: 17 mar 2015, o 13:19 
Street Chrome
Street Chrome

Jogi, przepraszam w takim razie, skoro to Twój dom, to już odstawiam lodówkę na swoje miejsce ;D
A tak na poważnie, przyzywczailem sie z innych forów, że brało sie pod uwagę kazdy głos i nowi użytkownicy nie byli w żaden sposób dyskryminowani lub pomijani.
Ale w sumie już rozumiem, że każde forum swoimi prawami sie rządzi i odpuszczam.
Nie będę forsował rzeczy, które są wam "nie potrzebne", tylko nie narzekajcie jak znów sie pojawi jakiś nowy który bedzie szukał wyceny swojej prawie nie używanej zapalniczki i zdjecia nie da. Gadajcie na niego, że z opisu, nawet najlepszego, Matejki nie odrworzycie ;)
Po prostu takie działania zmniejszyły by ilość offtopu i ułatwiły kontakt, ale widocznie nie chcecie sie kontaktować z nowymi, wiec ja też poczekam, aż bede "stary" ;)

PostNapisane: 20 mar 2015, o 03:35 
Midnight Chrome
Midnight Chrome

Data ur.: |||| ZIPPO |||
ŻADNYCH SKAL i innych przymusowych kryteriów...

Zapalniczka Zippo jest w założeniu produktem użytkowym , jej 82-letnia obecność na globalnym rynku oraz jej "udział" w istotnych historycznie wydarzeniach podnosi jej kulturowy walor.

To nie wszystko - z czasem Firma zrozumiała, że powoli tworzy się, poza palaczami, swoisty rynek kolekcjonerski.

Początkowa oferta ukierunkowana na klienta amerykańskiego bardzo szybko skierowała się ku Europie i Japonii.

Niestety polski entuzjasta Zippo przed przełomem politycznym "Okrągłego Stołu" skazany był na tzw. prywatny import. Zapalniczki Zippo pojawiły się nieśmiało w połowie 1990 roku osiągając niebotyczne ceny.
Były dla nas synonimem niezawodnosci i uosabiały tzw. Zachód i radosne poczucie wolności...

Sprzeciwiam się próbom kategoryzacji dzieła będącego ciekawym produktem przemysłowego wzornictwa.

Trudno mi zaakceptować pomysł jakielkolwiek skali na naszym forum - nie wyobrażam sobie próby kwalifikacji zbioru np. Enzo czy maki innego kolegi.

Jak miałbym określić kwalifikację repliki 1932 po 6 latach "polowania" na nią?

Chyba wszyscy (?) czulibyśmy się ograbieni z ... no właśnie, z czego?

Z odrobiny radości, euforii towarzyszącej udanemu celnemu zakupowi np. na ebay'u?
Wyobrażacie sobie wtedy próbę określenia zakupu w postaci np. Hammertone Red Japan A/34/76/xu/7 plus/8/x7.

Jeśli tak, to w towarzystwie księgowych czułbym się źle.

Piękno (nawet pojmowane subiektywnie) nie podda się jakiejkolwiek nomenklaturze.

Lee

Ostatnio edytowano 20 mar 2015, o 04:10 przez Lee, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 20 mar 2015, o 03:40 
Titanium Coated
Titanium Coated

Data ur.: .... ZIPPO ...
Popraw:
Lee napisał(a):
nie się podda się

PostNapisane: 20 mar 2015, o 04:11 
Midnight Chrome
Midnight Chrome

Data ur.: |||| ZIPPO |||
dzięki oppiz

PostNapisane: 20 mar 2015, o 20:17 
George Blaisdell
George Blaisdell

Data ur.: ... ZIPPO ...
Lee napisał(a):
Chyba wszyscy (?) czulibyśmy się ograbieni z ... no właśnie, z czego?

Z odrobiny radości, euforii towarzyszącej udanemu celnemu zakupowi np. na ebay'u?
Wyobrażacie sobie wtedy próbę określenia zakupu w postaci np. Hammertone Red Japan A/34/76/xu/7 plus/8/x7.

:ok: :padam:

MOJA KOLEKCJA >>> http://www.zippoenzo.pl <<<

PostNapisane: 21 mar 2015, o 01:28 
Street Chrome
Street Chrome

Lee, bardzo miło sie czyta takie odpowiedzi. ;)
Dało mi to mocno do myślenia, czemu jest tyle głosów przeciwko, jednak mój zamysł nie dotyczył osób doświadczonych, skala mialaby być przeznaczona (głownie) dla początkujących, aby użytkownicy z większą wiedzą mieli mniejszy problem z porozumiewaniem się z nowymi forumowiczami.
Uczył by też poniekąd osoby bez doświadczenia obiektywnej oceny stanu zapalniczek, która jest bezwzględnie potrzebna, nawet jesli gustujemy w zapalniczkach po przejściach, które każdy ocenia w 100% subiektywnie.
Enzo, jeśli odebrałeś propozycje skali jako godzącą w Twoją kolekcje, to przepraszam, nie to było moim zamiarem.
Podkreślam, to skala, która nie jest potrzebna, ludziom z doświadczeniem, ale mogłaby pomóc początkującym nauczyć sie pewnych podstaw, a także ułatwić kontakt forumowiczom.
Pomysł był "zaprezentowany" przezemnie w nieodpowiedni sposób, jednak prosiłbym abyście nie patrzyli na tą sugestie przez pryzmat moich wcześniejszych postów. Sam pomysł rzucony został z najlepszymi zamiarami, także nie miejcie mi tego za złe ;))

PostNapisane: 21 mar 2015, o 20:25 
Street Chrome
Street Chrome

Według mnie skala ma sens jedynie w przypadku seryjnych, nie wyróżniających się zapalniczek. Tylko takie są oceniane w miarę podobnie przez ogół. Wszystkie unikaty, trudno dostępne, wyjątkowe roczniki itd. to kwestia indywidualna i tego nie przeskoczysz. Działaj, chętnie zerknę.

PostNapisane: 22 mar 2015, o 12:57 
Midnight Chrome
Midnight Chrome

Allegro: fidusinski
szok ... :przestraszony: Nie widzę zapotrzebowania na tego typu skalę ... . Zapalniczka może być w trzech stanach : bdb, db lub złym. Każdy inaczej będzie postrzegał te trzy stany ----- Musisz zaistnieć w jakiś inny sposób :) Napisz na przykład jakąś fajną książkę o prototypach zippo, o salesmanach samplach, itd. Skale odłóż na bok, bo nikomu się ona nie przyda i nikt się nią nie będzie posługiwał ... :zdegustowany:

PostNapisane: 22 mar 2015, o 14:51 
Street Chrome
Street Chrome

Fidusiński, tu nie chodzi o zaistnienie. Powtarzam po raz kolejny, skala nie miała by być kluczowa dla ludzi, którzy sie znają, a dla laików.
Nie raz widziałem zapalniczkę w "dobrym" stanie, która wygladała tak, jakby ktoś położył ją na asfalcie, przycisnął butem i przesuwał w przód i w tył ;)
Broń Boże, nie ma to być skala do oceniania zapalniczek o dużej wartości kolekcjonerskiej, bo to faktycznie mija sie z sensem. Ale po przeczytaniu zasad oceniania zapalniczki, nikt nie uzna, że zapalniczka 5/10 jest w stanie bardzo dobrym.
Jeśli uważacie, że w kontakcie miedzy wyjadaczami i świeżakami nie ma problemu na forum i skala faktycznie by tu nie pomogła to nie będę naciskał.

PS. "Napisz książkę"? xD

PostNapisane: 22 mar 2015, o 15:07 
Street Chrome
Street Chrome

Data ur.: I ZIPPO V
Dex,

Nie widzisz, że to walka z wiatrakami? Większość obecnych tu Panów nie przekonasz do swojej racji, nieważne co byś tłukł do głowy :zabawa: Gro osób tutaj uważa, że "moja racja jest najmojsza" i żadne argumenty nie przejdą.

Dla przykładu - kilkukrotnie pisałeś do kogo byłaby skierowana owa skala. I co? Ano, mówią kolokwialnie, jajco, bo co ktoś się wtrąci to wraca tematem do Zippasów kolekcjonerskich, prototypowych, zrobionych ze skóry z jąder bizona.

Jak dla mnie próbuj i tyle. Niejednemu świeżakowi pomożesz, a jak to mówią "starych drzew się nie przesadza". Tak samo starsi użytkownicy, mający swoje pokaźne kolekcje, nie dadzą sobie przemówić do ognistych rozumów. :zdrowko:

PostNapisane: 22 mar 2015, o 15:41 
George Blaisdell
George Blaisdell

Data ur.: //// ZIPPO ////
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Laik zwraca uwagę na jedną rzecz: oryginał czy nie. Reszta jest kwestią gustu. Myślę, że temat jest do zamknięcia, bo zamiast jakichkolwiek działań są tylko pogaduszki "trzeba zrobić".
Admini, czyńcie swoją powinność.

Patatajam Nową Galaktyczną Grandą.

PostNapisane: 22 mar 2015, o 16:39 
Administrator

Data ur.: G ZIPPO III
Allegro: czomon
:dobani:

Zamykam.
Ciekaw jestem, czy zobaczę choć jeden post w którym pomysł skali zostanie wykorzystany.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]