22 Kompania Zaopatrywania Artylerii - czyli Miś Wojtek

Dział forum w którym można poruszać tematy nie związane z ZIPPO
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

22 Kompania Zaopatrywania Artylerii - czyli Miś Wojtek

Post autor: viciu »

Kto nie pamięta, albo nie wie - zajrzyjcie na stare forum, tam są różne informacje o Wojtku.
Chciałem wam tylko powiedzieć, że tematu Zippo z misiem nie odpuszczę. I że od czasu do czasu robię rzeczy różne w związku z tym.
Ostatnio na przykład znalazłem namiary na jednostkę wojskową, która jest spadkobiercą tradycji po 22KZA. To 2 Korpus Zmechanizowany z Krakowa. Napisałem mejla do rzecznika prasowego, w którym zreferowałem, o co nam chodzi i zapytałem o możliwości wykorzystania logotypu 22KZA tudzież dostępność kołnierzówek z Wojtkiem.
Dzisiaj dostałem odpowiedź.
O możliwości dysponowania oznaką 22 KZA decyduje, otaczany naszą opieką, ostatni żyjący w Polsce żołnierz tej kompanii - Pan prof. Wojciech Narębski, następnie decyzje podejmuje dowódca 2KZ.

Faktycznie, oznaka taka powstała i została oficjalnie przekazana w dyspozycję klasy wojskowej żagańskiego zespołu szkół, która to przejęła tradycje 22 KZA. Młodzież ta doskonale uczestniczy w procesie propagowania wiedzy o Wojtku żołnierzu-niedźwiedziu. Historia ta nie jest więc już tak nieznana w Polsce jak się wydaje, chociażby dzieki komiksowi, jaki został opracowany przez uczniów we współpracy z młodzieżą włoską.

Jestem ciekaw szerszych założeń Pańskiego pomysłu, które przekażę Panu Profesorowi do oceny. Gdyby uzyskał Pan jego akceptację, możliwym będzie prowadzenie dalszych rozmów.
Najbardziej optymistyczne było post scriptum:
P.S.

Osobiście oceniam, że pomysł jest dobry.
Pokrótce napisałem, kto my są, skąd pomysł i dlaczego. Trzymajcie kciuki.

Edytka:
O Wojtku na forum do tej pory było tu- http://www.motocykle.home.pl/forumzippo ... 19521a5619" onclick="window.open(this.href);return false; oraz tu - http://www.motocykle.home.pl/forumzippo ... 19521a5619" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony pn paź 15, 2012 3:45 pm przez viciu, łącznie zmieniany 1 raz.
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: 22 Kompania Zaopatrywania Artylerii - czyli Miś Wojtek

Post autor: Jogi »

Kurcze no!

Wspaniale!
wampir1979
High Polished Chrome
High Polished Chrome
Posty: 473
Rejestracja: pt maja 13, 2011 4:07 pm
Bday.: / ZIPPO //
E-bay: wampir1979
Lokalizacja: Białystok/Vilnius

Re: 22 Kompania Zaopatrywania Artylerii - czyli Miś Wojtek

Post autor: wampir1979 »

Viciu wielki szacun za kontynuacje starego tematu
! Wampir jeszcze jeden post napisany boldem i się pogniewamy.
Vlad Drăculea :wampir:
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Odp: 22 Kompania Zaopatrywania Artylerii - czyli Miś Wojtek

Post autor: rolf »

Viciu, super!

Z niecierpliwością czekam na rozwój sprawy i trzymam kciuki :)

A tak jeszcze pomyślałem... Gdyby się udało, to można zrobić jedną zapalniczkę więcej i wysłać ja Panu Profesorowi w ramach podziękowań ;)

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: 22 Kompania Zaopatrywania Artylerii - czyli Miś Wojtek

Post autor: viciu »

rolf pisze:Gdyby się udało, to można zrobić jedną zapalniczkę więcej i wysłać ja Panu Profesorowi w ramach podziękowań
Nawet dwie, żeby do muzeum korpusowego trafiła.
Ale nie dzielmy na razie skóry na niedźwiedziu...
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: 22 Kompania Zaopatrywania Artylerii - czyli Miś Wojtek

Post autor: viciu »

Proszę o przygotowanie projektu graficznego oraz draftu pisma do Pana Profesora Narębskiego z prośbą o zgodę na wykorzystanie oznaki. Chciałbym by zaproponował Pan akcję prasową związaną z Pańskim pomysłem, która miałaby na celu przedstawienie historii Wojtka, a przede wszystkim 2 Korpusu Polskiego i jego żołnierzy. Dla mnie najważniejsze jest, by przedstawić 2 Korpus Zmechanizowany, który bardzo aktywnie kultywuje tradycje i otacza opieką kombatantów.
Oczekuję propozycji i po opracowaniu projektu wraz z pismem zwrócę się do Pana Profesora.
Pozdrawiam
mjr Osowski
No, chłopaki, czas się zabrać POWAŻNIE do roboty. Tak blisko "wojtkowej" nie byliśmy nigdy i jak teraz to spieprzymy, to dubla nie będzie...
No to tak: ktoś musi połączyć jakiegoś BC replica czy coś z odznaką w fotoszopie. Odznaka o, taka: Obrazek
I to jest raz. Zieloną z białym Wojtkiem gdzieś znajdę. Tekst jakoś ogarnę, tu myślę, że możecie mi zaufać. Uf uf.
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Awatar użytkownika
Enzo
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3450
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 9:28 pm
Bday.: .. ZIPPO .
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 22 Kompania Zaopatrywania Artylerii - czyli Miś Wojtek

Post autor: Enzo »

viciu pisze:jakiegoś BC replica
To wyjdzie raczej stromo ... :cwaniak:

A może by tak ... zrobić Zbyszka małymi rączkami jakiegoś Green Crackla czy innego Crackla (Zbyszek ma sporą gamę kolorów) , zamówić u grawera czy odlewnika replikę odznaki (na wzór tej co Viciu zamieścił), tak samo ją "pojechać" czyli spatynować i połączyć jedno z drugim ?

Kurde, chyba orgazm miałem ... :zawstydzony:
== >> 30.07.2009 ; 12.04.2016 [N.D.M.Ż.] << ==

MOJA KOLEKCJA >>> http://www.zippoenzo.pl <<<
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: 22 Kompania Zaopatrywania Artylerii - czyli Miś Wojtek

Post autor: Jogi »

Odznakę machnąć grawerem wypełnianym farbą?

Jak klanowe i klanowe rocznicowe?
Awatar użytkownika
Enzo
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3450
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 9:28 pm
Bday.: .. ZIPPO .
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 22 Kompania Zaopatrywania Artylerii - czyli Miś Wojtek

Post autor: Enzo »

Joguś.

Na jakimkolwiek crackle'u wybarwienie graweru nie wchodzi w grę.

Dlatego i klanowa i rocznicowa BC są tylko grawerowane do brassa.

Będę się trzymał mojej koncepcji, tym bardziej że Pan Grawer raczej na pewno da radę zrobić takie szyldziki.
== >> 30.07.2009 ; 12.04.2016 [N.D.M.Ż.] << ==

MOJA KOLEKCJA >>> http://www.zippoenzo.pl <<<
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: 22 Kompania Zaopatrywania Artylerii - czyli Miś Wojtek

Post autor: viciu »

Róbcie koncepty koncepcyjne. Kombinujcie wszelkimi metodami. Wszystkie chwyty dozwolone.
Im więcej pomysłów, tym lepiej.
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
ODPOWIEDZ