dobór małego laptopa

Dział forum w którym można poruszać tematy nie związane z ZIPPO
areks
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 600
Rejestracja: pt maja 13, 2011 6:40 am
Bday.: // ZIPPO //
Lokalizacja: Warszawa

dobór małego laptopa

Post autor: areks »

Pomóżcie w wyborze proszę.
Chciałbym kupić małego, podróżnego laptopa. Do tej pory miałem MSI i generalnie nie mogę narzekać ale ponieważ znosił ze mną trudy wielu podróży zaczął się sypać.
Komputer ma mi służyć głównie do grzebania w internecie i oglądaniu filmów. W związku z tym chciałbym aby miał pojemną baterie i co najważniejsze wbudowany modem GSM. Ponieważ nie jestem biegły w tej tematyce szczegółowe opisy techniczne na niewiele się zdają.

Do tej pory udało mi się znaleźć jedynie HP z funkcją "niewystającego" modemu (wcześniej miałem na USB i takie rozwiązanie nie jest najlepsze). O np. taki:
http://allegro.pl/netbook-hp-mini-5102- ... 73924.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Z tym że ten jest jednordzeniowy podczas gdy wszystkie z konkurencji są już dwu.

A najbardziej podoba mi się taka Toshiba:
http://allegro.pl/netbook-toshiba-c50-2 ... 55536.html" onclick="window.open(this.href);return false;
z tym że ta z kolei ma modem na usb.

Czy nie ma laptopa z dwurdzeniowym procesorem, matrycą LED około 10' i pojemną (załóżmy 9 godz. pracy) baterią?

Pomóżcie proszę.
Życie jest zbyt krótkie, żeby bezpiecznie usuwać zewnętrzną pamięć USB :)
Awatar użytkownika
lawcu
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1850
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 9:25 pm
Bday.: // ZIPPO /
Lokalizacja: Komorów

Re: dobór małego laptopa

Post autor: lawcu »

Chodzi o netbook-a.
Zerknij na ofertę Dell, nie pamiętam który to model ale mają w ofercie z wbudowanym modemem HSDPA/HSUPA
Arthas

Re: dobór małego laptopa

Post autor: Arthas »

Nie wiem czy 11,6' Cię interesują, ale ten jest dwurdzeniowy, bateria może nie 9, ale 6,5h trzyma http://www.sony.pl/product/vn-y-series/vpcyb1s1e-s
areks
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 600
Rejestracja: pt maja 13, 2011 6:40 am
Bday.: // ZIPPO //
Lokalizacja: Warszawa

Re: dobór małego laptopa

Post autor: areks »

Arthas pisze:Nie wiem czy 11,6' Cię interesują, ale ten jest dwurdzeniowy, bateria może nie 9, ale 6,5h trzyma http://www.sony.pl/product/vn-y-series/vpcyb1s1e-s
Ale ten ma wbudowanego modemu GSM :(
Życie jest zbyt krótkie, żeby bezpiecznie usuwać zewnętrzną pamięć USB :)
areks
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 600
Rejestracja: pt maja 13, 2011 6:40 am
Bday.: // ZIPPO //
Lokalizacja: Warszawa

Re: dobór małego laptopa

Post autor: areks »

lawcu pisze: Zerknij na ofertę Dell, nie pamiętam który to model ale mają w ofercie z wbudowanym modemem HSDPA/HSUPA
Nie znalazłem 10 calowego Della z wbudowanym modemem gsm, mają tylko WiFi. :(

Nikt więcej nie orientuję się w rynku czy szukam po prostu gruszek na wierzbie? :/
Życie jest zbyt krótkie, żeby bezpiecznie usuwać zewnętrzną pamięć USB :)
Awatar użytkownika
gacoperz
Posty: 3353
Rejestracja: pn mar 14, 2011 11:30 am
Bday.: / ZIPPO /
Allegro: gacurro
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Re: dobór małego laptopa

Post autor: gacoperz »

A może iPad?
Słyszałem dobre opinie.
Awatar użytkownika
Jamszoł
High Polished Chrome
High Polished Chrome
Posty: 291
Rejestracja: pt maja 13, 2011 3:07 pm
Bday.: ... ZIPPO ..
Allegro: Jamszol1
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: dobór małego laptopa

Post autor: Jamszoł »

Niestety nie znam malucha z wbudowanym modemem , ale jak byś się miał jednak skusić z modemem na USB - proponuje któregoś Eee PC
Maja dwu/cztero rdzeniowy procek , świetnie ogląda się filmy , bateria trzyma bardzo długo nawet do 9,5 godziny no i jest to netbook świetnie sobie daje rade z otwarciem nawet 200 aktywnych okien na raz - przynajmniej przy moich 6 M prędkości - po WiFi nie mam problemów .
Choć by ten jest już nowszy od mojej 1000H - http://www.chip.pl/testy/notebooki/netb ... -pc-1015px" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek Obrazek
Seraphim

Re: dobór małego laptopa

Post autor: Seraphim »

gacoperz pisze:A może iPad?
Ipad jest do zabawy, nic się nie wyklika, lepszy łączący zalety netbooka i Ipad-a jest dell Insiro Duo. Tu parę słów o nim:
http://www.telix.pl/artykul/dell-inspir ... 40134.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Buba
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 99
Rejestracja: sob maja 14, 2011 4:34 pm
Bday.: D ZIPPO V
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: dobór małego laptopa

Post autor: Buba »

Sam szukałem netbook'a z wbudowanym modemem o rozmiarze matrycy 10,1". W grudniu 2010 nic takiego nie znalazłem (głównym kryteria: wytrzymała bateria, matowy wyświetlacz, trwała obudowa). Kosztem modemu wybrałem netbook firmy Asus, a dokładnie model 1015PD.
http://www.mobimaniak.pl/26547/asus-eee ... ci-sferis/" onclick="window.open(this.href);return false;
Od 5 miesięcy jestem z niego bardzo zadowolony. Bateria w trybie oszczędzania energii potrafi wytrzymać 9h (niestety filmiki na YT potrafią "mulić", ale filmy oglądane z dysku twardego wyświetlane są płynnie). W trybie "fuck ecology" :P wszystkie programy chodzą elegancko :) Nie wiem jak jest z grami, ponieważ od nich mam PS3, a ta mała bestia służy mi za pomoc naukową :P
Oczywiście matryca jest matowa (w pełnym słońcu nie muszę biegać z nim do cienia :P ).
Obudowa jest czarna, matowa oraz chropowata (wygląda jak faktura włókna węglowego) i na prawdę nie udało mi się jej zarysować po niemal 6 miesiącach użytkowania.
Jedyną wadą wizualną jest błyszcząca ramka wokół matrycy oraz między klawiszami (łatwo łapie kurz oraz widać nieestetyczne odciski palców). W pobliżu touchpad'a powierzchnia jest chropowata.
Pracuję na Windows 7 Starter i jestem zadowolony (wolę zmienić netbook'a, niż kupić dodatkowo do niego system, tak wiem jest Linux, ale wolę pracować na Windows'ie). Z tego co wiem to na tym systemie nie można zmienić tapety bez bawienia się jakimiś programami. Asus w swoich narzędziach udostępnia zmianę tapety bez najmniejszego problemu (od ciągłego patrzenia w "niebieskie okienko Bill'a" można szału dostać :P ).
Specyfikacja:
Intel Atom N455 o taktowaniu 1.66 GHz, zintegrowana grafika Intel GMA 3150, 2 GB pamięci RAM (DDR3), HDD 250GB, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0, kamerka 0,3 Mpix (ładnie transmituje obraz), czytnik kart SD/MMC (na stałe mam zabudowaną SDHC 4GB dla funkcji ReadyBoost), 2x USB 3.0, 1x USB 2.0.
Czy kupiłbym jeszcze raz ten produkt? Stanowczo tak :)
Tani, szybki (jak na netbook'a), wytrzymały, lekki, niezawodny. Nic tylko polecać ;)
Pozdrawiom!
Jarek aus Loslau...
Obrazek
slaskiVAG.pl
jarmor
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 14
Rejestracja: pt maja 13, 2011 11:20 am
Bday.: ... ZIPPO ..
Allegro: jamamimo
E-bay: jamamimo

Re: dobór małego laptopa

Post autor: jarmor »

Seraphim pisze:Ipad jest do zabawy, nic się nie wyklika
Chyba troszkę zbyt lakonicznie skrytykowałeś iPada ;)
Ma sporo cech, które do przeglądania Internetu czy oglądania filmów czynią go prawie idealnym (IMO).
Dla kogoś, kto chce mieć kompaktowe urządzenie, bardzo mobilne, z bezproblemowym chłodzeniem, bardzo długim czasem pracy jest naprawdę godnym polecenie.
Wbrew pozorom da się na nim nawet pracować.
ODPOWIEDZ