Elektroarzędzia - prośba o podpowiedzi

Dział forum w którym można poruszać tematy nie związane z ZIPPO
Awatar użytkownika
fmshelby
Satin Chrome
Satin Chrome
Posty: 102
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 12:09 pm
Bday.: D ZIPPO VII
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Elektroarzędzia - prośba o podpowiedzi

Post autor: fmshelby »

Mamy tu jakiś narzędziowych ekspertów ? :looka:

Taka jest sytuacja, że w firmie mi zabronili zajmować się sprzętem komputerowym po godzinach. Bo sprzeczność interesów z wydawnictwem :] . Tak więc postanowiłem, że przerzucam się na elektronarzędzia i motoryzację użytkową. Tylko jeszcze mi trochę doświadczenia brakuje...

Mam w domu jednego speca, ale przez wzgląd na rocznik jest mało internetowy - pomaga tylko technicznie.

Mam już za sobą dwa pierwsze nagrania zrobione ze sprzętem Bosch. I tutaj moja prośba o podpowiedzi - czy czegoś brakuje, czy coś można by zrobić lepiej, co ciekawego można by przetestować? Chciałbym udoskonalić trochę trochę koncepcję zanim pójdę po sprzęt do innych producentów :niepewny:


Daruj sobie skromne plany - nie mają mocy poruszania serc.
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: Elektroarzędzia - prośba o podpowiedzi

Post autor: djarab »

Bardzo fajne filmiki, które ogląda się z przyjemnością :)
Jedynie czego mi brakuje, to prawdziwe testy Heavy Duty.
Jeśli chodzi o detektor, to wspomniałeś, że może być przydatny w budynkach, do których nie ma dokumentacji technicznej (to przeważnie stare budownictwo). Wykrywanie przewodów pod płytami GK (to już raczej nowe budownictwo), to żaden wyczyn, ale np. rzeczywista głębokość wykrywania w ścianach z cegły, pustaka, czy żelbetu bardziej by mnie interesowała, bo producenci często lubią takie dane zawyżać. Dokładniejsze testy, przy wykrywaniu jakiego materiału detektor radzi sobie najlepiej, a z jakim najgorzej.
W teście wiertary, powinieneś zapiąć maksymalnie wielkie wiertło i jechane w żelbet, bo takie pierdu pierdu w futrynie, która sama się kruszy to nawet Topex potrafi ;)
Fajnie by było również widzieć tabliczkę znamionową ze wszystkimi danymi.
To tak na szybko ode mnie :)
Hanys Przodowy
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: Elektroarzędzia - prośba o podpowiedzi

Post autor: Jogi »

Poprzedni model tego detektora u mnie w starym domu wtopił... Nic nie wykrył pod tynkiem, nawet tam, gdzie na sto procent idzie rura.

Kable elektryczne słabo bo słabo ale dopiero po podpięciu grzałki 2kW pokazał... Gniazdka bez obciążenia łapał na odległość 2cm :(

Tak jak Adam napisał, dobrze pokazać jakieś realne warunki, bo to już sprzęt podchodzący pod profesjonalne użytkowanie (ci co wiercą raz do roku kupują detektory w lidlu ;))
Awatar użytkownika
akm79
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1770
Rejestracja: pt maja 13, 2011 8:21 pm
Bday.: / ZIPPO
Lokalizacja: OSTRÓDA

Re: Elektroarzędzia - prośba o podpowiedzi

Post autor: akm79 »

Robiłem parę latek w budowlance. ;)

Na dzień dzisiejszy mogę śmiało polecić: Hilti , Bosch Niebieski profesjonalny , Makita.

Tylko w tej kolejności , pozostały sprzęt tylko dla amatorów. ;)
Sztywniutko. :)
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: Elektroarzędzia - prośba o podpowiedzi

Post autor: djarab »

Kiedyś, za czasów szkolnych miałem praktyki w elektroserwisie, więc troszkę się różnych maszyn naoglądałem od środka.
Wtedy niebieski Bosch był na serio dla profesjonalistów, teraz niestety niewiele się różni od zielonego. Kupę części, które były kiedyś odlewane z różnego rodzaju metali, zastąpiono plastikami i to jest bardzo słabe.
Dla mnie ranking wygląda następująco:
Hilti, Hitachi, Makita, Bosch
Hanys Przodowy
Awatar użytkownika
akm79
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1770
Rejestracja: pt maja 13, 2011 8:21 pm
Bday.: / ZIPPO
Lokalizacja: OSTRÓDA

Re: Elektroarzędzia - prośba o podpowiedzi

Post autor: akm79 »

djarab pisze:Hilti, Hitachi, Makita, Bosch
Adaś , ja mam można powiedzieć że opinie na 5 latek wstecz.

Na dzień dzisiejszy brałbym makitę , w stosunku ceny do jakości i na moje zapotrzebowanie. :)
Sztywniutko. :)
Awatar użytkownika
fmshelby
Satin Chrome
Satin Chrome
Posty: 102
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 12:09 pm
Bday.: D ZIPPO VII
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Elektroarzędzia - prośba o podpowiedzi

Post autor: fmshelby »

djarab - dzięki. Generalnie problem z testami narzędziowymi jest taki, że trzeba wyczekać dobrą okazję na testy. Chociażby z tym udarem - chyba z miesiąc nie było żadnej robótki do której by się przydał - same drobne montaże. W końcu trafiła się chociaż ta futryna u klienta. Z drugiej strony producent już zaczynał wypytywać dlaczego tak długo. No ale zgadzam się w pełni, następnym razem muszę chociaż jakiś prefabrykat betonowy skołować.

Przy detektorze nawet nie wpadłem na to żeby ogarniać tak dokładne testy i weryfikować dokładną skuteczność na poszczególnych materiałach - to cenna uwaga, przy następnym będzie. No i tabliczki znamionowe też będę w takim wypadku focił i dorzucał do nagrania ;)


Jogi
A u mnie był jakiś strasznie nadpobudliwy :D miałem taką akcję, że każdy materiał pokazywał mi jako pod napięciem. Okazało się, że dotykałem nogą do przewodu lampy (zaizolowanego!), podpiętej do gniazdka bez uziemienia i to moja przyłożona ręka wywoływała ten błąd. Dobrą godzinę to rozkminiałem zanim wpadłem na to żeby odsunąć dłoń od detektora.

akm79 Kiedyś prowadziłem mały warsztat stolarski. Trafiło mi się do wiercenia drewno egzotyczne - na jeden otwór paliłem 4 takie najtańsze wiertła typu Irwin. Poszedłem więc do sklepu i kupiłem za stówkę wiertło Makity - tępiło się 1 na 2 otwory, a po 3 ostrzeniach było do śmieci. Pojechałem z tym w końcu do specjalisty od schodów drewnianych. Powiedział, że te wiertełko makity mogę sobie do skrzynki z zabawkami schować i zalecił zakup czegoś z oferty Festool - wydałem ponad 3 stówki, ale ostrzę i wiercę dalej. Od tego czasu mam dużo sympatii do tej marki :D No i faktycznie sporo dobrych rzeczy słyszałem o Hilti

Panowie będę teraz miał do przetestowania na pewno odkurzacz warsztatowy.
Taki: https://www.bosch-professional.com/pl/p ... 06019E5100" onclick="window.open(this.href);return false;
Macie jakieś ciekawe pomysły co warto pokazać i jak testować?

Opracowałem sobie kilka koncepcji, ale może wpadniecie na coś czego nie wymyśliłem :D
Daruj sobie skromne plany - nie mają mocy poruszania serc.
Awatar użytkownika
akm79
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1770
Rejestracja: pt maja 13, 2011 8:21 pm
Bday.: / ZIPPO
Lokalizacja: OSTRÓDA

Re: Elektroarzędzia - prośba o podpowiedzi

Post autor: akm79 »

fmshelby pisze:akm79 Kiedyś prowadziłem mały warsztat stolarski. Trafiło mi się do wiercenia drewno egzotyczne - na jeden otwór paliłem 4 takie najtańsze wiertła typu Irwin. Poszedłem więc do sklepu i kupiłem za stówkę wiertło Makity - tępiło się 1 na 2 otwory, a po 3 ostrzeniach było do śmieci. Pojechałem z tym w końcu do specjalisty od schodów drewnianych. Powiedział, że te wiertełko makity mogę sobie do skrzynki z zabawkami schować i zalecił zakup czegoś z oferty Festool



Moja opinia dotyczyła się tylko wiertarek i młotowiertarek z udarem i funkcją kucia , wiertła i inne akcesoria to inna bajka. I inni producenci. ;)
Sztywniutko. :)
Awatar użytkownika
oppiz
Titanium Coated
Titanium Coated
Posty: 2286
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 1:25 am
Bday.: ... ZIPPO ..
Lokalizacja: Legi(a/o)nowo

Re: Elektroarzędzia - prośba o podpowiedzi

Post autor: oppiz »

FESTOOL najlepszy.

Wysłane z SM-G950F
Zapalniczko... pokaż mi swój spód... i wkład, a powiem ci czym jesteś.
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: Elektroarzędzia - prośba o podpowiedzi

Post autor: Jogi »

fmshelby pisze:Macie jakieś ciekawe pomysły co warto pokazać i jak testować?
Szlifowanie gładzi.
ODPOWIEDZ