Książki. Co ostatnio czytaliście?

Dział forum w którym można poruszać tematy nie związane z ZIPPO
Awatar użytkownika
tuna
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 825
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 4:13 pm
Bday.: E ZIPPO III
Lokalizacja: Biała
Kontakt:

Książki. Co ostatnio czytaliście?

Post autor: tuna »

Mnie trochę na forum nie było, ale żeby taki ważny temat nie został kontynuowany? Wstyd to!

Ja w ostatnich tygodniach czytałem:

* Cała seria Jacka Piekary "Ja, inkwizytor". Genialny cykl ośmiu tomów o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie. Polecam wszystkim lubiącym polską fantastykę.

* Przeczytałem w końcu tytuł "Największy brat. Życie majora Dicka Wintersa, dowódcy kompanii braci" Larrego Alexandra. "Kompania..." to to nie jest, ale warte uwagi. Dużo ciekawych szczegółów i ciekawe uzupełnienie historii słynnej kompanii E.

* Debiut literacki Roberta Ludluma "Dziedzictwo Scarlattich ". Ciekawa. Tego samego autora też "Przesyłka z Salonik". Czytałem jego już chyba wszystko i jak dla mnie styl już oklepany, ale mimo wszystko polecam te, jak i inne jego tytuły.

* "Rok w raju" Andresa Iniesty i "Barca moim życiem" Xaviego Hernandeza. Mus dla kibiców bordowo-granatowych.

* Cały cykl o śmierci w klimacie świata dysku Terrego Pratchetta. "Mort", "Kosiarz", "Muzyka duszy", "Wiedźmikołaj", "Złodziej czasu". I wiadomo jak to Pratchett, robi w głowie fantastyczną papkę. Jego styl zadziwia mnie z każdą przeczytaną książką jeszcze bardziej, a przerobiłem ich chyba ze 30.

* Stephen King - "Bezsenność". Jednym słowem - miazga.

* "Zaginione królestwa" - Norman Davies. Dla lubiących historię. Jak to zwykle u pana profesora, pięknie i dokładnie wszystko opisane. Mocno wciąga.


Tyle ostatnio, ale już na najbliższe dni czekają kolejne tomy na półce, będę informował na bieżąco.
4/20

Trzeba być Grande Gringo i mieć twarde cojones, a nie sztywnym dildo co warczy jak Polonez.
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: Książki. Co ostatnio czytaliście?

Post autor: rolf »

Ja ostatnio nie mam czasu na czytanie :zalamany:
Ale, jeszcze na wakacjach, podczas urlopu, znalazłem chwilę na "Nazywam się Czerwień", Orhana Pamuka - niesamowity klimat Istambułu i bardzo ciekawie napisana powieść - gorąco polecam.
GASS

Re: Książki. Co ostatnio czytaliście?

Post autor: GASS »

Witam
Ja najwięcej czytam w wakacje - leżaczek, papierosek,kawusia i/lub piwko i tak oto w ten czas uroczy zmogłem:
- Gustaw Le Bon "Psychologia tłumu" stare ale jare i na czasie.
-C.Northcote Parkinson "Prawo zwłoki" zbiór esejów, pomimo upływu lat (1960r) nadal niestety bardzo aktualne.
-Mart Laar "Wojna w lesie. Walka Estończyków o przetrwanie 1944-1956" zupełnie nieznany dla mnie epizod historii.
-Piotr Orman, Krzysztof Orman "Wojna na Jurze" z racji innych moich zainteresowań( pi,pi,pi i kopiemy) godna pozycja.
- Carl von Clausewitz "O wojnie" straszna "cegła" ale dałem rade.
w ciągu pozostałego roku mam już przygotowanego Jana Potockiego i genialną powieśc szkatułkową "Rękopis.."( po raz kolejny) a tak to lipa bo jak się w robocie naczytam "art.54 ustawy z dnia bleble w nawiązaniu do art. 32 pkt 5 lit.d ustawe z dnia blebleble" to już w domu nie mam ochoty na żadne treści przekazywane za pomocą literek.
Ale się kurka rozpisałem :szok:
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Książki. Co ostatnio czytaliście?

Post autor: viciu »

Moskwa- Pietuszki. Chciałem już dawno ją przeczytać, w końcu się zebrałem.
Wstrząsnęła mną straszliwie. Piękny kawał literatury.
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Awatar użytkownika
Lee
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 748
Rejestracja: pt maja 13, 2011 3:51 pm
Bday.: || ZIPPO ||
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki. Co ostatnio czytaliście?

Post autor: Lee »

Judith Herrin - Bizancjum

Rzecz dla "historyków" aczkolwiek napisana dla laików.
Ogólnie, przypomina o istnieniu potężnego cesarstwa na wschodzie imperium rzymskiego które nie dość że je przetrwało, to położyło podwaliny pod naszą nowożytną europejską kulturę - fakt dziwnie pomijany w historii...
a z ciekawostek - można wyśledzić historię ... widelca
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: Książki. Co ostatnio czytaliście?

Post autor: Jogi »

Sapkowski - Narrenturm. W końcu.
veet

Re: Książki. Co ostatnio czytaliście?

Post autor: veet »

tuna pisze:* Stephen King - "Bezsenność". Jednym słowem - miazga.
Właśnie jestem w połowie... Podoba mi się, zresztą jak większość Kinga, którą przeczytałem, a przeczytałem od niego naprawdę duuużo. Z plotek, chodzących po internacie, krąży informacja, że ma zacząć pisać drugą część "Lśnienia". Książka będzie się nazywać Dr Sleep.
Awatar użytkownika
Synek
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 758
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 6:59 pm
Bday.: B ZIPPO XI
Kontakt:

Re: Książki. Co ostatnio czytaliście?

Post autor: Synek »

Król Edyp, jak chyba większość uczniów I LO w tym okresie...
Awatar użytkownika
P@tryk
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 712
Rejestracja: pt maja 13, 2011 6:22 pm
Bday.: L ZIPPO X
Allegro: 19Patryk94
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Książki. Co ostatnio czytaliście?

Post autor: P@tryk »

tuna pisze: Stephen King - "Bezsenność". Jednym słowem - miazga.
Ja właśnie skończyłem "Sklepik z marzeniami" i myślę, że te dwa tytuły to jedne z jego najlepszych :D
Awatar użytkownika
Lee
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 748
Rejestracja: pt maja 13, 2011 3:51 pm
Bday.: || ZIPPO ||
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki. Co ostatnio czytaliście?

Post autor: Lee »

No dobra, też się przyznam...
Stephen King "Czarna bezgwiezdna noc" - cztery opowiadania, wczoraj rozpocząłem lekturę i jedynie siłą woli zmusiłem się do zgaszenia lampki nocnej...
ODPOWIEDZ