...bo adres im nie pasuje.

Dział forum w którym można poruszać tematy nie związane z ZIPPO
Awatar użytkownika
oppiz
Titanium Coated
Titanium Coated
Posty: 2286
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 1:25 am
Bday.: ... ZIPPO ..
Lokalizacja: Legi(a/o)nowo

Re: ...bo adres im nie pasuje.

Post autor: oppiz »

Enzo pisze:Wiem sam po sobie, że gdybym nie trafił na forum, moja kolekcja NIGDY nie osiągnęła by takich rozmiarów.
...i mnie byś nie spotkał :luka:
Zapalniczko... pokaż mi swój spód... i wkład, a powiem ci czym jesteś.
maaks
Satin Chrome
Satin Chrome
Posty: 178
Rejestracja: wt lis 27, 2012 8:28 pm
Bday.: Not specified
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: ...bo adres im nie pasuje.

Post autor: maaks »

lawcu pisze:Ciekawe czy do innych stron związanych z zippo w nazwie też wpieprzają swoje trzy grosze.
Nie tylko do domen się czepiają. Problem robią jak na stronie jest używana ich nazwa, a już duży problem jak ich nazwa jest używana jako jedna z głównych zakładek. Czyli np. u mnie tak było i musiałem zmienić na zapalniczki i powoli kasuje wszystkie słowa zippo.
Stało się tak za sprawą pewnego oficjalnego pisma z Bradford do polskiej kancelarii patentowej (pełnej nazwy nie podaje) i oczywiście do mnie. Przyczepili się do tego co już napisałem ale nie tylko. W skrócie to czepili się do mnie że maluje ich produkt i sprzedaje dalej. Pierwsze słyszę.
Skoro kupuję zapalniczkę to jest moja mogę na nią na...ć bo jest moja. Moge na niej malować bo jest to takie samo podłoże co płótno z ramką jakiegoś producenta i gotowy obraz wolno mi sprzedać. Przyczepili się też że malowałem na ich zapalniczkach znane znaki różnych firm i nie tylko i uwaga:
że maluję postacie z bajek i filmów buahahahahaha.
Stąd chwilowa cisza z mojej strony ale bez obaw działam dalej :)
Aaaa i muszę usunąć zapalniczkę totenkopf bo tam są znaki zastrzeżone w całej europie i to złoooo.
Wszystko podparte sądami i takie tam.
Oczywiście było też napisane że Ci co malują mają specjalne na to pozwolenia i licencje (wymienili tylko jednego). Oczywiście nie są pewni czy to co widzą na mojej stronie to ich oryginalny produkt :P
Odpowiednia odpowiedz już do nich poszła.
Panowie nie dajmy się :)
AEROGRAFIA http://maaks.pl/
Awatar użytkownika
ZIPPOFAN
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 717
Rejestracja: wt maja 17, 2011 8:37 am
Bday.: Not specified

Re: ...bo adres im nie pasuje.

Post autor: ZIPPOFAN »

maaks pisze:
lawcu pisze:Ciekawe czy do innych stron związanych z zippo w nazwie też wpieprzają swoje trzy grosze.
W skrócie to czepili się do mnie że maluje ich produkt i sprzedaje dalej. Pierwsze słyszę.
Skoro kupuję zapalniczkę to jest moja mogę na nią na...ć bo jest moja. Moge na niej malować bo jest to takie samo podłoże co płótno z ramką jakiegoś producenta i gotowy obraz wolno mi sprzedać.
Chyba to nie jest tak do końca jak piszesz - o ile widać jest, że to Zippo to nie bardzo chyba możesz zarobkowo sobie to malować a napewno nie możesz pisać, że to zippo w ofertach sprzedaży. Ale to tylko przypuszczenia.
maaks pisze:Przyczepili się też że malowałem na ich zapalniczkach znane znaki różnych firm i nie tylko i uwaga:
że maluję postacie z bajek i filmów buahahahahaha.
Prawo do używania znaków graficznych czy postaci jest bardzo skomplikowane a w szczególności w Stanach. Myślę, że chcą się chronić przed problemami. Może być też tak (co prawdopodobne), że mieli jakąś jazdę i teraz sprzątają swoje sprawy.
maaks pisze:Oczywiście było też napisane że Ci co malują mają specjalne na to pozwolenia i licencje (wymienili tylko jednego).
To akurat rozumiem - im bardziej jest chroniony Claudio tym bardziej jest znany. Im bardziej znany tym więcej osób kupuje zapalniczki z oficjalnej oferty zaprojektowane przez niego a to wpływa na ich zyski.

Aby było jasne - MI TEŻ SIĘ NIE PODOBA POSTĘPOWANIE BRADFORD, FORUM TO DLA NICH DARMOWA REKLAMA I RACZEJ BYM SIĘ SPODZIEWAŁ WSPARCIE NIŻ PROBLEMÓW.
Niestety - przykład ZEN pokazuje, że ktoś wprowadza ślepo nowe zasady bez analizy ich wpływu na wizerunek firmy.
Pozdrawiam
PIOTR
http://zippokolekcja.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: ...bo adres im nie pasuje.

Post autor: djarab »

Gdybym znal lepiej angielski, to sktrobnalbym im lista :...:
Hanys Przodowy
maaks
Satin Chrome
Satin Chrome
Posty: 178
Rejestracja: wt lis 27, 2012 8:28 pm
Bday.: Not specified
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: ...bo adres im nie pasuje.

Post autor: maaks »

ZIPPOFAN 2 pisze:Chyba to nie jest tak do końca jak piszesz - o ile widać jest, że to Zippo to nie bardzo chyba możesz zarobkowo sobie to malować a napewno nie możesz pisać, że to zippo w ofertach sprzedaży. Ale to tylko przypuszczenia.
Wg mnie to jest to samo jak kupię np motor honda, suzuki lub inne wymaluję go aerografem i wystawię na aukcję pisząc co sprzedaję.
ZIPPOFAN 2 pisze:Prawo do używania znaków graficznych czy postaci jest bardzo skomplikowane a w szczególności w Stanach. Myślę, że chcą się chronić przed problemami. Może być też tak (co prawdopodobne), że mieli jakąś jazdę i teraz sprzątają swoje sprawy.
Może i chcą się chronić przed problemami ale troche nieudolnie to robią ośmieszając się tym samym. Te kobietki z Bradford mogłyby trochę poczytać prawa i innych rzeczy i wiedziałyby że mogę na własny użytek malować co mi się podoba. I jeśli klient przynosi mi zippo, srippo czy inne podłoże do malowania to mnie to akurat nie interesuje że makaron ma licencje i paszport polsatu.
A na mojej stronie nie ma żadnej oferty sprzedaży i innych takich :chytry:
AEROGRAFIA http://maaks.pl/
Awatar użytkownika
ZIPPOFAN
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 717
Rejestracja: wt maja 17, 2011 8:37 am
Bday.: Not specified

Re: ...bo adres im nie pasuje.

Post autor: ZIPPOFAN »

maaks pisze: I jeśli klient przynosi mi zippo, srippo czy inne podłoże do malowania to mnie to akurat nie interesuje
Zbyt małą mam wiedzę aby się wypowiadać na temat zasad i regulacji prawnych i też mi się wydaje, że możesz na zlecenie malować co chcesz ale z tego co pamiętam to nie wszystkie Zippo jakie malowałeś były na zlecenie - D-Day było namalowane na handel.

Nie zmienia to faktu, że martwię się jak to wszystko się skończy.
Pozdrawiam
PIOTR
http://zippokolekcja.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Beeker
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3776
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 9:40 pm
Bday.: | ZIPPO
Allegro: psmb
E-bay: psmb70
Lokalizacja: Lublin i okolice

Re: ...bo adres im nie pasuje.

Post autor: Beeker »

ZIPPOFAN 2 pisze:D-Day było namalowane na handel.
Muszę żonę ostrzec że FBI może wpaść nad ranem.
"Zostawcie to Polakom. Dla nich nie ma nic niemożliwego." - Napoleon Bonaparte (Somosierra, 1808)
Awatar użytkownika
Enzo
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3450
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 9:28 pm
Bday.: .. ZIPPO .
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ...bo adres im nie pasuje.

Post autor: Enzo »

Beeker pisze:Muszę żonę ostrzec że FBI może wpaść nad ranem.
To już chyba prędzej po mojego Totenkopf'a ... :niepewny:
== >> 30.07.2009 ; 12.04.2016 [N.D.M.Ż.] << ==

MOJA KOLEKCJA >>> http://www.zippoenzo.pl <<<
Awatar użytkownika
oppiz
Titanium Coated
Titanium Coated
Posty: 2286
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 1:25 am
Bday.: ... ZIPPO ..
Lokalizacja: Legi(a/o)nowo

Re: ...bo adres im nie pasuje.

Post autor: oppiz »

Tak na logikę... handel zapalniczkami Zippo jest legalny, a handel pomazanymi Zippo nie? Wydaje się to bez sensu. Jak wyskrobię na black cracklu swoje imię, a Enzo ją kupi (za ciężką kasę), to też będzie przestępstwo ? Jakaś bzdura.
Zapalniczko... pokaż mi swój spód... i wkład, a powiem ci czym jesteś.
Awatar użytkownika
Enzo
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3450
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 9:28 pm
Bday.: .. ZIPPO .
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ...bo adres im nie pasuje.

Post autor: Enzo »

A może zwyczajnie, w opisie zapalniczki trzeba dołączyć skromne słówko "custom" żeby nie było podejrzeń że to Zippo wypuściło taką zapalniczke ?

PS. Zbyszku. Cena zależała by od tego CZYM wyskrobał byś swoje imię. :hyhy:
== >> 30.07.2009 ; 12.04.2016 [N.D.M.Ż.] << ==

MOJA KOLEKCJA >>> http://www.zippoenzo.pl <<<
ODPOWIEDZ